Strona 1 z 13 1 2 3 4 5 6 7 8 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Z psem w Bieszczady

  1. #1
    Kasiek2
    Guest

    Domyślnie Z psem w Bieszczady

    Wybieramy sie w sierpniu z psem w Bieszczady. Mamy juz zarezerwowane miejsca. Zalamala mnie informacja, ze nie mozna wchodzic z psem do Parku Narodowego. to jakis absurd. Jezeli pies jest na smyczy to narobi mniej szkod niz czlowiek ( smieci, puste butelki, papierki) Czy ktos wie czy ten zakaz bedzie nadal obowiazywal i czy bedzie restrykcyjnie przestrzegany. nie chcialabym rezygnowac z wakacji w Biesczadach.

    Kasiek 2

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Re: z psem w Bieszczady

    "Kasiek2"] Zalamala mnie informacja, ze nie mozna wchodzic z psem do Parku Narodowego. to jakis absurd.


    A miom zdaniem to nie jest absurd , jeœli faktycznie wprowadzono taki zakaz to były ku temu powody .

    Odnoœnie prowadzania psa na smyczy to z moich obsetwacji wynika że większoœć posiadaczy psów niestety nie stosuje sie do tego wymogu . W zeszłym roku na Wetlińskiej spotkałam trzy psy które nie były prowadzone na smyczy . Pomijajšc to ile takie psy mogš poczynić spustoszenia wœród zwierzyny ja sie ich poi prostu boje .
    Zapewnienia w stylu niech sie Pani nie boi bo psiuńcio nie gryzie jakoœ do mnie nie przemawiajš . I choć sama mam dwa psy uważam że wprowadzenie takiego zakazu było by jak najbardziej celowe ,[/list]

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Re: z psem w Bieszczady

    no i co mi sie tu stało z moimi literami jakieś kanciate są ?

    pozdrawiam kolege Admina

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: z psem w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Kasiek2
    Czy ktos wie czy ten zakaz bedzie nadal obowiazywal i czy bedzie restrykcyjnie przestrzegany. nie chcialabym rezygnowac z wakacji w Biesczadach.
    Obowiązuje i będzie obowiazywał. Dopiero co zresztą powstał nowy regulamin ( http://www.twojebieszczady.pl/regulamin.php ) więc czemu miałby nie obowiązywać. Nie lezy to zreszta nawet, o ile sie dobrze orientuje w gestii dyrektora Parku, gdyz reguluje to ustawa o ochronie przyrody z 16.04.2004 - Park nie może sobie wprowadzić w tej kwestii wewnetrznych przepisów.
    Sam jako posiadacz psa nie potrafię obiektywnie ocenić tego zakazu więc sie za to nie biorę.
    Oferujący noclegi w bezpośrednim sąsiedztwie Parku,którzy zachęcają do przyjazdu z własnymi zwierzakami,powinni szybko w "pakiet" uslug wprowadzić psią przechowalnie - złoty interes ;-)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: z psem w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez iza
    no i co mi sie tu stało z moimi literami jakieś kanciate są ?
    Masz pewnie klawiaturę nie spełniającą wymogów Unii Europejskiej... ;-))
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Gdzie to sie sprawdza ?
    W instrukcji obsługi nic mi nie piszš w tym temacie

  7. #7
    Żaba
    Guest

    Domyślnie Odpowiedzialność zbiorowa...

    Rozumiem Twój ból, też mam psa. Wiele trudu włożyłam w to, żeby można było mu zaufać, żeby był karny, grzeczny, no i w ogóle, żeby mógł się sprawdzić jako kompan, na przykład w czasie wypraw w góry. Zresztą byłam z nim w Bieszczadach w zaszłym roku. Ale prawda jest przykra: z moich obserwacji wynika, że co drugi właściciel nie umie sobie poradzić z własnym psem, a kiedy jest to 60-okilowe bydlę, to trudno się dziwić, że ludzie się boją...
    Nie wierzę w to, że normalny pies normalnych właścicieli stanowi zagrożenie dla natury. Bardzo bym chciała, żeby ktoś mi wytłumaczył, czym różni się wpływ psa na ekosystem od wpływu wilka czy lisa. Łatwiej mi będzie pogodzić się z tym zakazem.

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie Re: Odpowiedzialność zbiorowa...

    "Żaba"
    Ale prawda jest przykra: z moich obserwacji wynika, że co drugi właściciel nie umie sobie poradzić z własnym psem, a kiedy jest to 60-okilowe bydlę, to trudno się dziwić, że ludzie się bojš

    Niech ten pies sobie będzie mały czy duży , ale na litoœć boskš niech on nie lata bez smyczy . Nawet najlepiej ułożony pies najwspanialszych właœcicieli puszczony luzem będzie we mnie wzbudzał lęk , bo nie jest to mój pies , nie znam go a tym samym nie wiem na co go stać .

    Nie wierzę w to, że normalny pies normalnych właścicieli stanowi zagrożenie dla natury.

    Pies to pies choćby był najmšdrzejszy to jednak zwierze a zwierze wiadomo ma instynkt i ten instynkt może go np. pchnšc w pogoń za zajšcem czy sarnš .

    Bardzo bym chciała, żeby ktoœ mi wytłumaczył, czym różni się wpływ psa na ekosystem od wpływu wilka czy lisa. Łatwiej mi będzie pogodzić się z tym zakazem

    Nie wydaje mi sie aby naturalnym œrodowiskiem w którym żyjš psy były lasy czy połoniny .

    Dodam jeszcze że nie jestem przeciwnikiem chodzenia z psami ..........no ale niestety nakazy typu smycz+ kaganiec sš ignorowane przez właœciecieli i niestety w tym momencie wydanie całkowitego zakazu wprowadzania psów wydaje mi sie jedynym i słusznym rozwišzaniem

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Piotr
    Na forum od
    09.2002
    Postów
    2,605

    Domyślnie Re: Odpowiedzialność zbiorowa...

    Cytat Zamieszczone przez iza
    Niech ten pies sobie będzie mały czy duży , ale na litoœć boskš niech on nie lata bez smyczy . Nawet najlepiej ułożony pies najwspanialszych właœcicieli puszczony luzem będzie we mnie wzbudzał lęk , bo nie jest to mój pies , nie znam go a tym samym nie wiem na co go stać .
    Z całym naleznym szacunkiem, ale zupelnie niepotrzebnie spychasz ten temat do takiej kwestii, bo nie ma to nic wspólnego z Parkami Narodowymi, a to że psy biegały bez smyczy (fakt) ma zapewne akurat najmniejszy wpływ na taka postac ustawy. Co najwyzej rozgorzeje dyskusja czy psy powinny chodzic na smyczy czy nie, czyli jak by nie patrzec offtopiczna. Twoje zdanie jest słuszne, ale dotyczy całoksztaltu obowiązków właściciela psa, a nie na terenie Parku Narodowego. Rozumiem, że boisz sie każdego psa, takich osób zreszta jest sporo. Jednoczesnie przypominam/zauważam że w związku z obowiązującym w Polsce prawem (reguluje to inna ustawa) psy w miejscach publicznych (miasto, park, plaża, co tam chcesz) mają być prowadzone na smyczy LUB w kagańcu ( tak jak "lub czasopisma" ) Nie ma to znaczenia czy się boisz - jeżeli pies ma kaganiec, może sobie biegać luzem zgodnie z prawem (oczywiście poza obecnie PN'ami oraz lasami i miejscami gdzie jest to zabronione). A pokaźny pies jak zechce (albo umie) w kagańcu tez potrafi zrobić niezłą krzywdę. W/w zapis nie dotyczy 11 ras uznanych za niebezpieczne - te musza we wszystkich miejscach publicznych chodzić na smyczy I w kagańcu. Amen :)
    Piotr
    Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
    Komańcza i okolice - serwis turystyczny

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar iza
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    okolice Gdańska
    Postów
    710

    Domyślnie

    Piotr napisał :

    a to że psy biegały bez smyczy (fakt) ma zapewne akurat najmniejszy wpływ na taka postac ustawy.

    to ja sie tylko zapytam z kąd Piotr to wie ?

    i może mi, tak zupełnie przy okazji Piotr wyjaśni co spowodowało taki a nie inny zapis w ustawie .

    A fakt iż sie boje każdego obcego psa jest niezaprzeczalny z tym że tych w kagańcu bądż na smyczy boje sie zdecydowanie mniej .

    tak se mrygne do Piotra a co mi tam

    joja lalalala

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. wypoczynek z psem
    Przez Ppx w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 09:24
  2. Z psem w lesie
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 09:01
  3. [Wydzielone]: "Bieszczady z psem"
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 05:04
  4. Z psem w Bieszczady
    Przez Gospella w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-11-2007, 04:59
  5. Z psem po Bieszczadach
    Przez Rajmund Scheffler w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2006, 23:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •