Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pytanie o dziwne okrągłe obiekty w okolicy parkingu w Bukowcu.

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Pytanie o dziwne okrągłe obiekty w okolicy parkingu w Bukowcu.

    Dzień dobry,
    szukałem dość długo i tu na forum, i w G....lach, ale nie znalazłem odpowiedzi...
    Gdy oglądamy okolice parkingu w Bukowcu (BdPN) na Mapach Google z opcją "satelita", to po wschodniej stronie (ale na Zach. od Sanu) wyraźnie widać parę "kółek", o średnicy nieco ponad 100 m, co - moim zdaniem - wyklucza ślady po mielerzach (powinny być znacznie mniejsze), o zdecydowanie odróżniającej się od okolicy szacie roślinnej.
    Jako że nie mogę (jeszcze) wstawiać linków, to podam namiary wg. googlowych map:

    49°04'14.2"N 22°51'21.2"E
    49.070616, 22.855875

    Podobne obiekty są też trochę dalej na Północ:

    49°05'15.4"N 22°52'44.9"E
    49.087608, 22.879125

    Co ciekawe, żadnych - wyraźnie podobnych śladów po stronie UA nie zauważyłem. Inna gospodarka leśno - rolna, albo pochodzenie "obiektów" powojenne - nie wiem...

    Czy Ktoś może wie, co to za obiekty ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź !

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Pytanie o dziwne okrągłe obiekty w okolicy parkingu w Bukowcu.

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    ... Podobne obiekty są też trochę dalej na Północ:

    49°05'15.4"N 22°52'44.9"E
    49.087608, 22.879125

    Co ciekawe, żadnych - wyraźnie podobnych śladów po stronie UA nie zauważyłem. Inna gospodarka leśno - rolna, albo pochodzenie "obiektów" powojenne - nie wiem...

    Czy Ktoś może wie, co to za obiekty ?
    W roku 2011 przechodziłem obok tego "kosmicznego" obiektu, ale nic szczególnego, poza bliskiego spotkania z niedźwiedziem, nie zauważyłem.

    Obiekty.jpg

  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Pytanie o dziwne okrągłe obiekty w okolicy parkingu w Bukowcu.

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    W roku 2011 przechodziłem obok tego "kosmicznego" obiektu, ale nic szczególnego, poza bliskiego spotkania z niedźwiedziem, nie zauważyłem.

    Obiekty.jpg
    Tam jest dużo niedźwiedzi, i czasem są niezadowolone jak im się w szkodę włazi :) Fajna okolica, jak tajga. Te koła to podsadzone gniazda, a może nawet "antygniazda" W rębniach gniazdowych wycina się takie koła w lesie, nastepnie się odnawia las przez samosiew i podsadzenia. Tutaj mamy odwrotność gniazd czyli podsadzenia w kółka
    Pozdrav

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Pytanie o dziwne okrągłe obiekty w okolicy parkingu w Bukowcu.

    Bardzo dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości. Po cichu obstawiałem jakieś ślady po wydobyciu ropy, czy czymś takim. Nie pozostaje nic innego, jak "następną razą" zobaczyć z bliska (poza terenem PN oczywiście, żeby sobie kłopotów nie narobić). Tylko te Misie... (BTW - gratuluję bezpiecznych spotkań).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Domek w Bukowcu, 500 m od Soliny
    Przez 3Domki w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 13:58
  2. Domki letniskowe w Bukowcu,Serdecznie zapraszam
    Przez Arleta w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 13:45
  3. Krzemieniec- Okrąglik
    Przez Barnaba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-07-2006, 00:03
  4. Parking BPN w Bukowcu.
    Przez Wiesiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2001, 18:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •