Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Medzilaborce - kilka pytań

  1. #1

    Domyślnie Medzilaborce - kilka pytań

    Moi Drodzy, planujemy wybrać się pociągiem do naszych południowych sąsiadów. Powiedzcie mi proszę, jak to jest z biletami? Próbowałam kupić przez internet (nie da się, bo to połączenie międzynarodowe) i na dworcu w Przemyślu (powiedziano mi, że można kupić tylko na dworcu w Rzeszowie). A my planujemy wsiąść do owego pociągu nie-byle-jakiego w Komańczy. Bilet pewnie zakupimy u konduktora, ale: czy wsiądziemy do pociągu? Z tego co patrzyłam, połączenie wydaje się bardzo popularne, a jedziemy w sierpniowy długi weekend...

    Jeśli już uda się dojechać, to co polecacie zobaczyć w okolicy? Jest muzeum Andy'ego Warhola, mini skansen (ktoś był? warto?). Mamy jeszcze pomysł żeby wejść na Kamen. Do pociągu powrotnego mamy 7 godzin. Początkowo mieliśmy iść niebieskim szlakiem i wsiąść w Łupkowie, ale wyliczyliśmy że luźnego czasu zostaje nam tylko pół godziny... Chyba, żeby pójść przez Vydran i Dołżycę, ale tam z kolei odstrasza asfaltowanie. Może macie jeszcze jakieś pomysły? Będę wdzięczna :)

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    12.2015
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Medzilaborce - kilka pytań


  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Medzilaborce - kilka pytań

    Możecie zobaczyć w Medzilaborcach cmentarze z WW - pierwszy (a właściwie wg numeracji III) jest obok cmentarza komunalnego. Idzie się za Muzeum Warhola do cmentarza komunalnego, przed bramą jest rodzaj placyku, przechodząc do jego końca po prawej na zboczu jest cmentarz z WW - powinniście pomnik widzieć z placu.
    Cmentarz Medzilaborce II jest położony na tyłach miejskiego urzędu (urząd jest koło ronda, wylot w kierunku Habury, Certiznego), zachodzicie urząd od północy i tam jest brama na cmentarz. Kłódką się nie przejmować - wisi na pokaz.
    Oprócz tego, jeśli udało by się Wam złapać jakąś podwózkę, to moglibyście zwiedzić monastyr w Krasnym Brodzie - z głównego dworca w Medzilaborcach to ok. 5km

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Medzilaborce - kilka pytań

    Do monastyru można podjechać pociągiem do Humennego, który odjeżdża 5 min po przyjeździe pociągu z Polski. Opcja jest też taka, że 3 godziny można spędzić w Medzilaborcach, potem o 13.35 podjechać do w stronę Kalinova (wg cp.sk w niedziele jeździ autobus) i pójść przez Garb Średni albo nawet przez Kanasiówke do Dołżycy i na noc zajść do Komańczy.

  5. #5
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Medzilaborce - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    (...) potem o 13.35 podjechać do w stronę Kalinova (wg cp.sk w niedziele jeździ autobus)(...).
    Ten autobus o którym pisze Krzychu wraca potem przez Palotę (14.02) . Jest więc jeszcze jedna opcja przejść z Paloty górą do stacji Łupków. Kiedyś tak szedłem, kreską na granicę i potem szlakiem , trzeba tylko skarkulować czasu przejścia
    (p.s. Słowakom można pozazdrościć komunikacji autobusowej która regularnie dojeżdża do najbardziej odległych wiosek)
    ...
    Izabela napisała
    mini skansen (ktoś był? warto?)
    Byłem ostatnio, ale tylko przez ogrodzenie, bo dziwne godziny otwarcia
    me01.jpg
    .
    Pojecie mini-skansen w tym przypadku oznacza miniatury (vide foto)
    Obejrzenie nie zajmie wiele czasu.
    Izabela napisała
    Próbowałam kupić przez internet (nie da się, bo to połączenie międzynarodowe)
    Gdzieś wyczytałem , że bilety na ten pociąg można kupić tylko do Łupkowa, a dalej za symboliczne 1 euro u konduktora
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 31-07-2017 o 21:03

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pętle bieszczadzkie rowerem - kilka pytań
    Przez Narzew w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 20:24
  2. Ponton na Solinie? + kilka pytań
    Przez feliks w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 09:32
  3. Szlak Szwejka - kilka pytań
    Przez Izabela w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 17:28
  4. kilka pytań
    Przez janek1984 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-10-2011, 20:22
  5. Kilka konkretnych pytań
    Przez Wookasch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2009, 09:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •