Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

  1. #1

    Domyślnie Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Witam!

    Od kilku lat zbieram się na wyprawę w Bieszczady i za każdym razem "jakoś nie wyszło".. W tym roku wziąłem się w garść i we wrześniu chcę nareszcie wybrać się w "miejsce moich marzeń"...

    Z racji tego, że uwielbiam jeździć na rowerze planuję zabrać go ze sobą i tutaj potrzebuję Waszej pomocy. Chciałbym pozwiedzać, najlepiej na rowerze i przy okazji odpocząć więc szukam miejsc ze ścieżkami rowerowymi które będą "raczej" w dobrym stanie i pozwolą pozwiedzać i odpocząć a nie utyrmolić się po dziurawych i błotnistych trasach (na te przyjdzie pora w kolejnych wyprawach). Nie jestem zawodowym "rowerowcem" więc powiedzmy, że dziennie chciałbym robić do 50-60km tak by mieć jeszcze czas na ewentualne zwiedzanie, odpoczynek i robienie fotek. Będę bardzo wdzięczny za każdy namiar na miejscowości, noclegi czy nawet jakiś wstępny harmonogram trasy i zwiedzania. W grę wchodzi również nocowanie po trasie czyli dziś nocuje w punkcie A, nazajutrz wyruszam, zwiedzam i docieram na nocleg do punktu B itd. W Bieszczadach planuję spędzić 5-7 dni. Z góry dziękuję za każdą poradę.

    Pozdrawiam, Niko

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Odpowiedzi na większość postawionych pytań znajdziesz w publikacji, która jest połączeniem mapy i przewodnika:
    http://www.compass.krakow.pl/p/biesz...odnik-rowerowy

    A jak już wszystko przeczytasz, to nas o resztę dopytasz;-)

  3. #3

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Super przewodnik i gdy moja wyprawa dojdzie do skutku to na pewno go zakupię ale chyba nie na tym rzecz polega. Wnioskuje, że masz jakiś udział i dlatego robisz reklamę. :) Jednak po coś chyba jest to forum i dział w którym napisałem i poprosiłem Was, forumowiczów o poradę bo każdy przewodnik jest przydatny ale doświadczenia ludzi to zupełnie co innego i póki co na tym chciałbym bazować. Dzięki.

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Nikolas Zobacz posta
    (O...). Wnioskuje, że masz jakiś udział i dlatego robisz reklamę. :) Jednak po coś chyba jest to forum i dział w którym napisałem i poprosiłem Was, forumowiczów o poradę bo każdy przewodnik jest przydatny ale doświadczenia ludzi to zupełnie co innego i póki co na (...)
    Troszkę przegiąłeś kolego !
    Te insynuacje nowicjusza na forum ?
    Wykaż więcej wysiłku i zobacz najpierw, ile fajnych tras rowerem po Bieszczadach opisał Wojtek na tym forum.
    Jeśli masz problem ze znajdywaniem odpowiednich wątków to wstawię tu bezpośrednie linki

  5. #5
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Troszkę przegiąłeś kolego !
    Te insynuacje nowicjusza na forum ?
    Wykaż więcej wysiłku i zobacz najpierw, ile fajnych tras rowerem po Bieszczadach opisał Wojtek na tym forum.
    Jeśli masz problem ze znajdywaniem odpowiednich wątków to wstawię tu bezpośrednie linki
    No i ile przyjemności jest z czytania relacji z wypraw rowerowych Wojtka - są tam opisy tras, mapki, ciekawe zdjęcia - sam zamierzam się kiedyś wybrać na rowerze jego śladami.
    Do Kolegi Nikolas: ten przewodnik który "zapodał" ci Wojtek jest moim zdaniem naprawdę dobry i profesjonalne zrobiony- zwłaszcza mapki - i nie mam żadnych udziałów i tantiemów ze sprzedaży i reklamowania tegoż przewodnika, i myślę że Wojetk też nie ma - chciał Ci po prostu pomóc trochę w realizacji twoich marzeń.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Może faktycznie źle odebrałem chęć pomocy kolegi Wojtka. Chyba jestem zbyt przeczulony na reklamy i spam więc przepraszam Wojtku oraz Was koledzy, których w jakiś sposób uraziłem. Jojo przekonałeś mnie do zakupu Przewodnika, skoro uważasz że jest dobry. Mimo to będę wdzięczny jeśli ktoś zechce podzielić się swoimi doświadczeniami oraz poradami niekoniecznie nawet związanymi z samym "pedałowaniem" rowerem po Bieszczadach a choćby tym co warto przy sobie mieć czego nie opłaca się brać bo przyznam szczerze, że to mój pierwszy tego typu "trip" więc doświadczeń nie mam żadnych.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Nikolas Zobacz posta
    ...co warto przy sobie mieć czego nie opłaca się brać bo przyznam szczerze, że to mój pierwszy tego typu "trip" więc doświadczeń nie mam żadnych.
    Na konkretne pytanie - konkretna odpowiedź
    Podam mój przykładowy zestaw wyposażenia na 5 dniową wycieczkę rowerową. Kolejność przedmiotów jest trochę losowa.
    Zawsze okazywało się, że o czymś zapomniałem a coś innego było niepotrzebne. W prawej kolumnie ciężar przedmiotu.
    Marki używanego sprzętu wymieniam nie dlatego, żebym je jakoś bardzo lubił, po prostu skopiowałem moją roboczą "ściągę".

    Namiot Quechua 1,860
    Sakwy Ortlieb 2,520
    Sakiewka na kierownicę 0,480
    Mocna lampka rowerowa 0,240
    Śpiwór Yeti 0,680
    Thermarest gąbka 0,680
    Palnik 0,200
    Gaz 300 0,498
    Menażka 0,210
    Nóż duży 0,199
    Łyżka 0,040
    Kubek 0,090
    Czołówka 0,106
    Baterie AAA x 3 0,033
    Telefon z futerałem 0,166
    Zegarek 0,023
    Garmin Oregon z 2 bat. 0,210
    Akumulatorki AA 1,2V x 4 0,130
    Canon S110 0,200
    Canon futerał 0,030
    Aku Canon 0,072
    Statywik 0,110
    Statyw Hama 0,700
    Piła składana 0,416
    Mapy 0,150
    Saszetka, dokumenty, itp.. 0,150
    Apteczka 0,175
    Mydło, ręcznik, papier, chust. 0,250
    Notes i ołówek 0,032
    Worek na opony Continetal 0,061
    Buty Shimano 0,780
    Sandały Quechua 0,483
    Kask rowerowy 0,290
    Kurtka przeciwdeszczowa 0,560
    Softshell cienki 0,501
    Polar cienki 0,475
    Spodnie cienkie + pasek 0,356
    Spodnie krótkie 0,290
    Koszulka kr. rękaw x 2 0,260
    Koszula płócienna 0,270
    Majtki x 3 0,140
    Skarpetki zwykłe x 3 0,100
    Skarpetki grubsze 0,080
    Rękawiczki rower 0,074
    Rękawiczki średnie 0,082
    Czapka ciepła 0,064
    Czapeczka 0,064
    Buff 0,040
    Narzędzia i części zamienne 1,100
    Woda 0,5 l 0,510
    Woda 1,5 l 1,520
    Wyżywienie ???

  8. #8

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    To się nazywa profesjonalizm. :) Czytam Wojtku Twoją listę któryś raz z rzędu i próbuję ją skrócić w razie gdybym planował kiedyś wycieczkę z nocowaniem na łonie natury. Ni jak się nie da bo wszystko wydaje się być niezbędne. Jestem przerażony a zarazem zafascynowany. :) Dziękuję bardzo za poradę Wojtku. :)

  9. #9
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: Rowerowe Bieszczady dla amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Nikolas Zobacz posta
    To się nazywa profesjonalizm. :) Czytam Wojtku Twoją listę któryś raz z rzędu i próbuję ją skrócić w razie gdybym planował kiedyś wycieczkę z nocowaniem na łonie natury. Ni jak się nie da bo wszystko wydaje się być niezbędne. Jestem przerażony a zarazem zafascynowany. :) Dziękuję bardzo za poradę Wojtku. :)
    Nie przejmuj się Nikoas. Byłem z Wojtkiem na wycieczce i to jest profesjonalista w każdym calu. Ja połowę z tych rzeczy pewnie bym nie wziął - bo ja to tak trochę bardziej uprawiam partyzantkę. Ale stanowczo proponuję brać przykład z Wojtka - choć i jemu się raz zdarzyło zabrać na wycieczkę zaświadczenie z laboratorium medycznego .... a miało być co innego

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rowerowe Karpaty
    Przez Izabela w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 18:35
  2. Bieszczady dla niepełnosprawnych
    Przez Agneska w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 21:18
  3. Bieszczady dla odważnych
    Przez aroon001 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 23:35
  4. Wycieczki rowerowe
    Przez oslo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 14-10-2008, 13:09
  5. Rowerowe wakacje nad Soliną
    Przez Bartek-B10 w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 18:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •