Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: pierwszy wypad z dziećmi

  1. #1

    Domyślnie pierwszy wypad z dziećmi

    witam, mam gorącą prośbe, jak w temacie... dzieci nie są już takie małe 12 i 8 lat.. pomyślałem o wyjściu na Połoninę Wetlińska do Chatki .. prośba o wskazanie najdogodniejszej drogi.. chodzi mi również o to że będziemy autem- jakiś parking (gdzie najlepiej).. za wszystkie wskazówki z góry bardzo dziękuje.. pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    Cytat Zamieszczone przez gregbies Zobacz posta
    witam, mam gorącą prośbe, jak w temacie... dzieci nie są już takie małe 12 i 8 lat.. pomyślałem o wyjściu na Połoninę Wetlińska do Chatki .. prośba o wskazanie najdogodniejszej drogi.. chodzi mi również o to że będziemy autem- jakiś parking (gdzie najlepiej).. za wszystkie wskazówki z góry bardzo dziękuje.. pozdrawiam
    Witam i myślę, że na warunki o jakich wspomniałeś, to są dwie możliwości. Zaparkować na parkingu na Przełęczy Wyżnej i żółtym szlakiem dojść do "Chatki Puchatka". Długość trasy w sumie ok. 5 km. Drugi sposób ciekawszy i dłuższy o 3,5 km. Zaparkować na parkingu w Brzegach Górnych i wejść szlakiem czerwonym, a zejść żółtym do przełęczy i wrócić do samochodu asfaltem podziwiając widoki na Caryńską, a jeżeli pogoda dopisze, to jeszcze dużo więcej .
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 02-08-2017 o 22:57

  3. #3
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    To jest proste zapytanie. Trzeba dojechać dużą pętlą bieszczadzką do parkingu na przełęczy Wyżnej (ona jest pomiędzy Wetliną a Brzegami Górnymi)
    Tu można zostawić pojazd i po opłaceniu opłaty parkingowej wyruszyć w stronę Chatki.
    Na wejściu w obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest budka gdzie można opłacić za wejście i ruszyć żółtym szlakiem (to dość szeroka ścieszka) w górę.
    Czeka Was podejście ok 1,5 godz najpierw lasem a potem 1/3 trasy na szczyt tej połoniny.
    Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    dziękuje za odpowiedzi...a powiedzcie jeszcze może jak jest z psami? bo ponoć nie można ..ale ludzie pisza że "przemycaja " na szlak pieska? jak to jest w realu?

  5. #5
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    Na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego (a więc także na Połoninę Wetlińską) nie można wprowadzać psów. "Przemycanie" zwierząt - jak każde przemycanie - jest ryzykowne i grozi mandatem. Twój wybór

  6. #6

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    a w tych punktach gdzie się płaci za bilety zwracają na to uwage?

    - - - Updated - - -

    bo czytałem że ludzie wprowadzaja jakoś psy

  7. #7
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    To nie chodzi o osoby z punktów kasowych - to sprzedawcy, więc nawet jak Ci zwrócą uwagę, to nie powstrzymają. Chodzi o strażników parkowych, których możesz spotkać w każdym miejscu BdPN. Jak na nich wpadniesz, na pewno dostaniesz mandat. To jak z jazdą samochodem "pod wpływem" - ośmiu osobom na 10 się udaje. Sam zdecyduj, czy warto.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    Koledzy rozwiązali problem najwygodniejszego parkingu i podejścia do schroniska na Połoninie Wetlińskiej, jednak dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. W październiku wybieram się z ludżmi o dość niepewnej kondycji i szukam tras łatwych i widokowych ale nie oklepanych. Chcę żeby znajomi powąchali "dzikiego" lasu i spojrzeli na Bieszczady niekoniecznie z najwyższych górek.
    Teraz mam na myśli takie punkty jak Studenne, Dwernik Kamień, czy Przełęcz Nasiczniańską, Sine Wiry ale nie w środku dnia, doliny nieistniejących wsi.

  9. #9

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    dzieki bardzo za wszystkie podpowiedzi :)

  10. #10

    Domyślnie Odp: pierwszy wypad z dziećmi

    Widziałam jak dzieci w podobnym wieku zdobywały Rysy, myślę więc, że żaden oficjalny szlak w Bieszczadach nie powinien być zbyt trudny. No pod warunkiem oczywiście, że zadbamy o to, by trasa nie była zbyt długa. Dzieci nawet jeśli się nie zmęczą, to mogą się zwyczajnie znudzić i później z niechęcią podchodzić do górskich wypraw

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pierwszy wypad na pole namiotowe.
    Przez gwizd_ek w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 00:53
  2. Bieszczady z dziećmi
    Przez jusiek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 21:52
  3. Pierwszy wypad
    Przez kukuryk92 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 20:40
  4. Pierwszy wypad w Bieszczady, 4 dni.
    Przez Strzelec92 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 22:37
  5. Pierwszy wypad w Bieszczady
    Przez marcych w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 19:30

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •