Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Listopadowa mgła.

  1. #1
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Listopadowa mgła.

    Jest środa a dla mnie to właściwie sobota , ci co pracują w weekendy to wiedzą o co chodzi , nie za bardzo chce się pracować w sobotę czy niedzielę ale wolne w np. środę to też niegłupio. Postanawiam więc nawiedzić bieszczadzki obszar radości i tu jak zwykle mam dylemat gdzie konkretnie uderzyć , jest jeszcze tyle miejsc których nie widziałem że nie wiem od którego zacząć , może tu a może tam albo jeszcze gdzieś indziej . Koniec końców postanawiam że tym razem wtarabanię się na jakąś górkę a najlepiej to na dwie a co , pogoda taka raczej klasycznie listopadowa ale przepowiadacze aury twierdzą jakoby w Bieszczadach miłych na okoliczność mojej bytności miało zaświecić piękne jesienne bieszczadzkie słoneczko i tego się trzymam. Tak więc jadę w magnetycznym kierunku , mijam Brzozów , mijam Sanok , później Lesko a za oknami pochmurno i szaro , za Ustrzykami oprócz szaroburości robi się jeszcze mglisto ale w kwestii bieszczadzkich schadzek nic nie jest mnie w stanie odwieźć od powziętego zamiaru (no prawie nic).Opuszczam ciepłe lokum na czterech kółka na parkingu w Nasicznem i maszeruję kawałek asfaltem a później stokówką obok Jaśkowej hacjendy , celem jest można by to tak powiedzieć wahadełko czyli wejście na przełęcz Przysłup 824 a później wahnąć się w lewo na Jawornik czy jak kto woli M. Nasiczańską , ja wolę Nasiczańską a następnie wychylić się w przeciwną stronę na Kamień. Na pierwszym ostrym zakręcie stokówki z którego odchodzi dróżka na przełęcz wdaję się w pouczającą pogawędkę z miejscowym panem który zajmuje się montażem systemu odwadniającego stokówki , rozmawiamy o pogodzie , pan twierdzi że słoneczko dzisiaj raczej nie wyjrzy a tak w ogóle to w piątek spadnie śnieg a wie to od kolegi który pracuje w ciepłownictwie w Ustrzykach. Na moje oznajmienie gdzie idę a powiedziałem że na Jawornik odparł że to kawał drogi bo to gdzieś chen za Kamieniem , ja na to że chodzi mi o górę pomiędzy Kamieniem a Wetlińską a on że nie ma pomiędzy , jest Kamień i Wetlińska , no to ja że chcę na Magurę Nasiczańską a on że to w drugą stronę bo miał na myśli M. Stuposiańską. Po tych nazewniczych łamigłówkach których by się i Krukar nie powstydził wyjąłem mapę tegoż Krukara i pokazałem wskazującym gdzie idę na co pan odparł że to pewnie że to tutaj , co do fauny to oznajmił że na Kamieniu rezyduje wilcza wataha i jeden osobnik odrzucony a na moje odchodne dodał jeszcze ze dwa lub trzy miśki które plączą się po okolicy. Tak wyedukowany udałem się błotnistą ścieżką w mgliste przede mną:
    DSCF0700.jpgDSCF0701.jpg
    Pokonując kolejne metry owej ścieżki zastanawiałem się czy lepiej spotkać całą watahę czy tego jednego i doszedłem do wniosku że lepiej chyba watahę niż tego jednego wnerwionego a co jak z wilgotnej i zimnej mgły wylezie cały od niej mokry misiek , rozglądałem się dookoła ale z racji mgły niewiele było widać a z dźwięków słyszałem jedynie porykiwania maruderów. Tak dotarłem na przełęcz gdzie nadal było mglisto:
    DSCF0702.jpg
    Tu naszły mnie wątpliwości czy to był dobry pomysł z tymi górkami no bo co będzie jak wyjdę na szczyt a tu widzę nic ,, albo jeszcze lepiej jak w tej mgle się pogubię , odgoniłem te myśli od siebie i tak jak planowałem wahnąłem się na południe , najpierw ścieżką , później trochę na przełaj i trochę starymi drogami zrywkowymi , z każdym metrem w górę robiło się jakby jaśniej :
    DSCF0703.jpgDSCF0704.jpg
    Aż w końcu wydostałem się z mglistych objęć :
    DSCF0708.jpgDSCF0711.jpg
    Jeszcze tylko parę metrów i będzie tak jak po cichu na to liczyłem czyli słonecznie i pięknie.cdn.
    Ostatnio edytowane przez slawek71 ; 11-11-2017 o 21:03

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Owe placzące się miski rozwalily parę dni temu kontener na śmieci stojący przy domu.Próbowały coś pisać w tym twardym plastiku używając chyba stalowego rylca.☺
    Pozdrawiam Slawku.
    http://naskrajuparku.pl/ Nowa strona
    Косово увек Српски

  3. #3
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Cytat Zamieszczone przez mavo Zobacz posta
    Owe placzące się miski rozwalily parę dni temu kontener na śmieci stojący przy domu.Próbowały coś pisać w tym twardym plastiku używając chyba stalowego rylca.☺
    Pozdrawiam Slawku.
    Witaj Jaśku!
    Co do miśków to jednego spotkałem ale to raczej nie ten zostawił Ci autograf bo on jakiś taki farbowany i mało zajadły:
    DSCF0798.jpg

  4. #4
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Polana na Nasiczańskiej znajduje się tuż pod szczytem na południowym stoku , widoczki prawie takie same jak z Kamienia , wprawdzie brakuje gniazda Tarnicy ale za to Wetlińska jest na wyciągnięcie ręki , gdyby tak przerzucić jakąś kładkę to w parę chwil można by się na niej znaleźć . Jest południe , słoneczko całkiem dobrze przygrzewa więc można tak siedzieć , siedzieć i jeszcze siedzieć.
    DSCF0714.jpgDSCF0715.jpgDSCF0718.jpgDSCF0721.jpgDSCF0729.jpg
    Listopadowy dzionek raczej za długi nie jest więc powoli zaczynam zejście na przełęcz i ponownie dostaję się w objęcia mgły ale tym razem już mniej natarczywej:
    DSCF0740.jpg
    Gdy docieram na przełęcz słoneczko zaczyna już zdecydowanie wygrywać zmagania z mgłą i chłodem:
    DSCF0743.jpgDSCF0749.jpg
    Z przełęczy powoli obszernymi trawersami , brodząc w liściastym kobiercu wspinam się na Kamień :
    DSCF0750.jpg cdn.

  5. #5
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Najpierw wizyta na cmentarzyku z Iws:
    DSCF0752.jpgDSCF0757.jpgDSCF0756.jpg
    Następnie dłuższe posiedzenie na Kamieniu , pogoda dopisuje to i przyjemnie tak posiedzieć :
    DSCF0759.jpgDSCF0768.jpgDSCF0770.jpgDSCF0777.jpgDSCF0786.jpgDSCF0775.jpgDSCF0779.jpg
    Chwilę przed zachodem słońca schodzę z Kamienia do Nasicznego i jadę jeszcze do lokalu o wdzięcznej nazwie "W górach" gdzie można coś przetrącić a także miło pogawędzić , koniec.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar Aleksandra
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Warszawa
    Postów
    948

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Cytat Zamieszczone przez slawek71 Zobacz posta
    z każdym metrem w górę robiło się jakby jaśniej :

    DSCF0703.jpgDSCF0704.jpg

    Aż w końcu wydostałem się z mglistych objęć :

    DSCF0708.jpgDSCF0711.jpg
    Mgła przed wydostaniem urokliwej natury. Czekam na ciąg dalszy.
    "niech będą błogosławione wszystkie drogi proste, krzywe, dookolne…"
    http://takiewedrowanie.blogspot.com/

  7. #7
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandra Zobacz posta
    Mgła przed wydostaniem urokliwej natury. Czekam na ciąg dalszy.
    Taka właśnie ona była . Pozdrawiam!

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar mavo
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    375

    Domyślnie Odp: Listopadowa mgła.

    Wszystko co wokół Nasicznego urokliwe jest.☺
    http://naskrajuparku.pl/ Nowa strona
    Косово увек Српски

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Baza Ludzi z Mgły - konkurs
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 14:03
  2. Czerwiec w Bieszczadach. Deszcz, grad, błoto i mgła
    Przez Pyra.57 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 23:57
  3. 30.04. “Opadły mgły i miasto ze snu sie budzi…&#
    Przez Szaszka w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2003, 16:31
  4. Baza Ludzi z Mgły
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2002, 00:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •