Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Polacy a Holokaust

  1. #41
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    W ciągu dokładnie roku ( zima 2018 - zima 2019) dwie oficjalne izraelskie osoby w sposób łajdacki skłamały. Znaczy jedna skłamała, a stare kłamstwo drugiej zostało z premedytacją powtórzone przez trzecią oficjalną osobę. Ta trzecia oficjalna osoba pełniła obowiązki ministra spraw zagranicznych IL, a zatem można spokojnie przyjąć jego słowa za oficjalne stanowisko całego rządu.
    Przy czym należy podkreślić, że w tym całym IL to nawet porządnie konfabulować bidule nie potrafią.
    1. Jair Lapid, poseł knesetowy - skłamał jak pies n/t swojej babuleńki rzekomo zamordowanej przez zwierzęco antysemickich Polaczków. A jak było? Uratował ją szwedzki dyplomata z getta w Budapeszcie. Bo to byli Żydzi węgierscy.
    2. Icchak Szamir - były premier Izraela, którego zacytował durny albo z premedytacją kłamliwy (?) p.o. MSZ pan Katz - twierdził, że Polaczkowie zamordowali mu ojca. Otóż Szlomo Jeziernicki, ojczulek Szamira umarł sobie spokojnie w Palestynie.

    Zapytałem wprost na Twitterze profil ambasady Izraela czy wszyscy z Izraelu tak kłamią.

    Wrócę też na chwilę do początku wątku, gdzie Magurycz napisał, że powinniśmy przeprosić za 200 tysięcy zamordowanych - jak chcesz to przepraszaj albo najlepiej od razu zgłoś się do izraelskiej prokuratury jeśli Twoja rodzina ma coś na sumieniu, ale innych w te swoje brudy nie wciągaj.

  2. #42
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Cytat Zamieszczone przez Krytyk Ludowy Zobacz posta
    Zapytałem wprost na Twitterze profil ambasady Izraela czy wszyscy z Izraelu tak kłamią.
    Cytat Zamieszczone przez Krytyk Ludowy Zobacz posta
    jak chcesz to przepraszaj albo najlepiej od razu zgłoś się do izraelskiej prokuratury jeśli Twoja rodzina ma coś na sumieniu, ale innych w te swoje brudy nie wciągaj.
    Obrzydliwe.

    Ja już z Tobą rozmawiać nie zamierzam.
    Czterech panów B.

  3. #43
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    *errata - "Szamir" - Jeziernicki czyli były premier, twórca legendy - urodzony 1915 - był w czasie wojny w Palestynie, nie jego ojciec.
    Więc nie mógł wiedzieć jak jego ojciec zginął, ale za to skrzętnie pominął że ojciec pełnił funkcję w Juedenracie... co już samo przez się powiększało zacne grono czyhających na jego wredne życie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Obrzydliwe.

    Ja już z Tobą rozmawiać nie zamierzam.
    Pewnie tej straty specjalnie nie odczuję...

    Co jest "obrzydliwe":
    izraelskie krętactwa osób oficjalnych?
    No to pretensje chyba nie do mnie....

  4. #44
    Bieszczadnik Awatar Bywalec
    Na forum od
    09.2009
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    71

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    kampania wyborcza zawsze zwiększa ilość odchodów w wentylatorze,
    politycy lubują się w tym myśląc że
    ich (pisane z bardzo małej litery) samych nie ochlapie
    i na tym polega polityka

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Rysunek z #37 trafnie określa zręczność z jaką prowadzimy walkę z pomówieniami.
    Mój świat nie jest zbyt szeroki i może dlatego gdy rozmowa jest o Holokauście i Polakach opieram się o historie zasłyszane w najbliższym kręgu znajomych i rodziny.
    Więc tak:
    - mój świat codzienny to Lubelszczyzna od Wisły po Lublin i od Puław po Kraśnik, ja jestem w środku.
    W pobliskim miasteczku przed wojną mieszkało 4 tysiące Izraelitów na 6 tysięcy i wychodzi, że było to 2/3 wszystkich mieszkańców.
    Babcia odwiedzała aptekę gdzie lubiła popatrzeć na córki aptekarza, które były nierealnie piękne. Zapytałem co się z nimi stało...co mogło się stać...to co ze wszystkimi.
    W Poniatowej Niemcy stworzyli obóz, gdzie zwożono Żydów z getta w Opolu i Warszawy i pewnie z wielu innych miejsc. Przed "likwidacją" Żydzi kopali podłużne doły...niby na stanowiska artylerii. Gdy nastąpiły dni egzekucji kazano oddać kosztowności i rozebrać się. Wyprowadzano po 50 osób.
    Nie sądzę, że wszyscy chcecie znać szczegóły jak to wyglądało. Uratowała się kobieta, która... no właśnie... czy można to zrozumieć nie opisując dokładnie? Uratowało się więcej i one próbowały uzyskać pomoc miejscowych. Nie jest mi przyjemnie czytać, że bezskutecznie.
    Byli tacy co zamknęli się od środka w baraku, który podpalono. Podobno osoby, które przetrwały egzekucję musiały szukać kosztowności i "materiałów dentystycznych"
    Nie tym chcę Was zanudzać.
    Po wojnie pojawiły się hieny, które wiadomo co robiły. Byli tacy, nawet z odległych wiosek, którzy potrafili uzbierać parę garści materiałów. Gdy pytałem o nazwiska to padało...nie mów mu bo wiesz jaki on jest ... on to opowie. Na własne uszy słyszałem jak to technicznie wyglądało.
    Kto mi opowiadał? Był to ktoś bliski, który na szczęście zrezygnował z poszukiwań po zobaczeniu "stanowiska eksploracji". Musiał szybko odejść na bok, organizm się zbuntował, tam nie wrócił, poszedł do domu i chorował.
    Pamiętam więcej ale może wystarczy, może na koniec, to co powiedziała podczas egzekucji córeczka ocalonej:
    ...mamo...przytul mnie i zakryj mi oczy...

  6. #46
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Powyższe w dalszym ciągu nie powoduje, że jesteśmy odpowiedzialni za organizowanie i przeprowadzanie eksterminacji.

    Ja jestem ciekaw jak czuli by się wszyscy CI, którzy ratowali - widząc dzisiejsze oblewanie nas wiadrami pomyjów na szczeblu rządowym. Hm?

    Ten niewychowany naród ma potężny dług honorowy wobec nas, ponieważ:
    od roku 1936 rozpoczęła się współpraca ( potajemna) rządu PL z grupami pochodzenia żydowskiego ( m.in. sławna grupa Sterna, ale nie tylko) - szkolenia paramilitarne, wojskowe, ( m.in. pod Łodzią) oficerskie ( Rembertów) saperskie ( Andrychów) - jak minować i wysadzać ( wyszkolono 20+ osób), uzbrajanie w niesygnąwaną polską broń bez punc w dużych ilościach, przerzucanie tych państwowotwórczych "bojowców"- terrorystów ( de facto...) do Palestyny z Konstancy jako zwykłych pasażerów na pokładzie polskich statków ( także Polonii pod dowództwem Mamerta Stankiewicza, na których niszczyli swoje oryginalne papiery i lądowali na miejscu albo bez papierów albo z fałszywymi ( sic), do tego około roku 1938 udzielono jednej z grup ogromnej pożyczki 200 tysięcy przedwojennych złotych częsciowo w gotówce ( waluta) a częściowo w uzbrojeniu, zachowały się fotokopie tych zobowiązań, tak przynajmniej twierdzi dr R.Brzeski...
    ergo ( jeśli ktoś do tej pory nie zrozumiał):
    PL ma wybitny wkład w powstanie Izraela
    ...i to wbrew Wielkiej Brytanii, której sypaliśmy tymi terrorystami piach w tyłek i o co W.Bryt. miała pretensje:
    z Andersem do Palestyny via Persja przeszło około 4000 żydowskich żołnierzy-Polaków, z których "zdezerterowało" około 3 tys; działo się to na skutek poufnej instrukcji Andersa, która mówiła, że wojsko nie będzie przeszkadzało Żydom-Polakom w pozostaniu w Palestynie - i urlopowało formalnie bezterminowo żołnierzy, więc jeśli jakiś brytyjski patrol złapał delikwenta w razie jakiejś wpadki - to nasi poświadczali, że to "nasz, na urlopie". Brytyjczycy marudzili, że Polacy utrudniają im tym życie, bo ludność arabska się buntowała na te żydowskie ekscesa, a Brytole chcieli mieć na swoim mandatowym terenie ( British Mandate for Palestine) spokój, nie problemy.
    I grupy bojówkarzy państwowotwórczych o tym długu honorowym, wiedziały. Tylko, że później starano się o nim za wszelką cenę zapomnieć, no bo to jak w skeczu kabaretu Dudek:

    Panie Goldman, pan tyż jesteś kupiec i sam pan rozumiesz, że każdy dług powyżej stu złotych to on staje się FIKCYJNY.

    A co do współczującego wsparcia biednych ocaleńców którzy przeżyli traumę to...
    Izrael sam gardził tymi ludźmi jeszcze 20 lat PO wojnie, traktując ich jak cos gorszego, o tym zresztą pisali żydowscy autorzy, nie mówiąc o tym, że do dziś ocaleni nie dostaja z tytułu bycia straszliwie doświadczonymi żadnej rentki od swojego rządu, tylko to, co ich rząd wyegzekwuje od krajów trzecich, w tym od nieodpowiedzialnej za eksterminację PL ( po 100 euro z ZUS dla około 10 tys obywateli izraelskich-dziadków ocalonych i te renty jakieś niemieckie czy tam może i inne - nie wiem w jakich kwotach).
    Więc wyjeżdzanie z poczuciem winy bo ktoś nie ratował zwyczajnie na mnie nie działa, bo za dużo wiem.
    Po 17 wrzesnia 1939 żydowscy bojówkarze zabijali kijami polskich obywateli a nawet potrafili przybić do desek podłogi np. żołnierza czy w inny sposób go uśmiercić. Są spisane relacje, to nie jest wiedza nie wiadomo jak tajemna. Poza tym Żydzi długo wychodzili z założenia, że będą w stanie się dogadać z kulturalną i cywilizowaną władzą niemiecką, a Polska bez Polski im pasuje, oto wreszcie nie ma Polski ( "Chcieliście Polski bez Żydów - macie Żydów bez Polski!") No i możemy tak długo, w zasadzie bez końca... To czy kogoś na wschodzie dzisiejszej PL dziwi, że tam średnio entuzjastycznie podchodzono do izraelickich sąsiadów, skoro oni tak krwawo popisywali się przed władzą czerwoną?

  7. #47
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Dzisiaj, po tylu latach, jeżeli stosuje się oceny wybiórcze(wyjęte z kontekstu), manipuluje faktami i stosuje odpowiedzialność zbiorową, to bierze się stronę zła!

    ps
    Szczególny nacisk kładę na odpowiedzialność zbiorową.
    Krytyku Ludowy! przeczytaj swoją wypowiedź pod tym kątem.

  8. #48
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    ... Szczególny nacisk kładę na odpowiedzialność zbiorową.
    Czyli wszystkich do jednego worka ?. Czy dobrze zrozumiałem ?. Dokumentalne filmy i wypowiedzi ówczesnych decydentów, dziś na zasłużonej emeryturze, wyjaśniają współczesne problemy.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 25-02-2019 o 07:09

  9. #49
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    Odpowiedzialność zbiorowa, to właśnie wkładanie wszystkich do jednego worka.
    Kto winien niech odpowiada.
    Co była winna mała dziewczynka? Ona odpowiedziała za wszystkie prawdziwe i domniemane winy swoich współplemieńców.

  10. #50

    Domyślnie Odp: Polacy a Holokaust

    200 tysięcy jest już nieaktualne. Ciekawy jest sposób prowadzenia tej ...konferencji.


    Błażejak: Jan Tomasz Grossstwierdził, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy- Polacy na wsiach zabili więcej Żydów, niż Niemcy w obozachkoncentracyjnych i zagłady - miał powiedzieć na konferencji naukowej we Francjiprof. Jan Tomasz Gross. - To pranie mózgu - mówi dr. Marek Błażejak, który byłna spotkaniu i cytuje słowa polskiego-amerykańskiego historyka.W Paryżu trwa konferencja"Nowa polska szkoła historii zagłady". Partnerami spotkania są m.in.francuska Fundacja Pamięci Shoah, Uniwersytet w Strasburgu, Centrum BadańHolocaustu PAN i stacja PAN w Paryżu."15 lat później, kiedy autentycznychświadków już nie ma, a polski rząd prowadzi politykę historyczną, mającą nacelu zmniejszenie lub zaprzeczenie udziału Polaków w polowaniu i zabijaniuŻydów w Polsce, naukowcy zebrani w 2005 roku w Paryżu, założyli szkołębadawczą" - brzmi wprowadzenie do konferencji. Krótko wskazuje ono, żecelem spotkania jest podkreślenie odpowiedzialności Polaków za Holocaust. Wśródpanelistów pojawili się m.in. prof. Jan Tomasz Gross, prof. Jan Grabowski czyprof. Barbara Engelking.- To nie była konferencja historyczna, alepolityczna. Gross krytykował obecne polskie władze. Zaatakował KościółKatolicki w Polsce, m.in. o. Rydzyka i Radio Maryja - relacjonuje w rozmowie zwpolityce ks. Stanisław Jeż, były rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.Prof. Jan Tomasz Gross powiedział, że w czasie Holokaustu wkrajach wschodnioeuropejskich "być może" połowa Żydów zostałazamordowana na miejscu, a nie w obozach Zagłady. Zabijani byli we wsiach imiasteczkach, gdzie mieszkali - podał z kolei w niedzielę Instytut Pileckiego.Polacy jak brutalne plemię Hutu w 1994 r.

    - Jeden z panelistów stwierdził, żeKościół Katolicki przyczynił się do zagłady Żydów i pogromu w Jedwabnem. Uznał,że w Polsce od setek lat istnieje uprzedzenie do Żydów związane z tym, że nibyto oni zabili i ukrzyżowali Jezusa. To jest kłamstwem - relacjonuje z kolei drMarek Błażejak z Polish Media Issues. Przedstawiciel organizacjidziałającej w obronie dobrego imienia Polski na świecie również bierze udział wdwudniowej konferencji w Paryżu. W rozmowie z Radiem Wnet przyznał, że niektóretezy padające na spotkaniu były dla niego szokujące. - Praktycznie nie wspominano zbrodnidokonywanych na Żydach przez Niemców, ale wyeksponowano zbrodnie przeprowadzoneprzez Polaków. Kolejny z panelistów przyrównał uprzedzenia Polaków do Żydów douprzedzeń, jakie plemię Hutu miało wobec plemienia Tutsi w Rwandzie - mówiBłażejak. Przypomina, że podczas konfliktu w Rwandzie w 1994 roku Hutubrutalnie zabili około miliona swoich przeciwników. Relacjonuje, że mimo to,"traktowanie Tutsi jak karaluchy porównano z tym, jak Polacy traktowaliŻydów".Podobnie jak ks. StanisławJeż, Błażejak podkreśla, że osoby o odmiennych podglądach nie były dopuszczanedo głosu. Stwierdza, że dr Tomasz Domański z IPN w ogóle nie mógł sięwypowiedzieć, a gdy swoje stanowisko zaczął prezentować dr Maciej Korkuć (IPN)natychmiast mu przerwano.Jego zdaniem, możliwość wypowiedzi miałyjedynie osoby "atakujące Polskę". - Na przykład prof. Jacek Leociak,który uznał, że Polakom zależy, by wykopywać z grobów kości Żydów i zamiasttych kości wrzucać tam kamienie - relacjonuje przedstawiciel Polish MediaIssues.- A pan Jan Tomasz Grosspowiedział z kolei, że on odwiedzał muzea w Londynie i nie znalazł tam nic odziałalności polskiego rządu na uchodźstwie ws pomocy Żydom. Więc zakłamywanotą część historii - dodaje o wydarzeniach, które z kolei mogły stawiać Polakóww pozytywnym świetle. Uczestnik konferencji uznał w rozmowie z RadioWnet, że "zaciemniono proporcje między szmalcownikami, a Polakamiratującymi Żydów". Jego zdaniem, "tych którzy kolaborowaliwyeksponowano, a na przykład Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata ukryto wciemnej dziurze".Dr Marek Błażejak podkreśla, że w pamięci utkwiłamu jeszcze jedna wypowiedź. Badaczka historii miała w niej stwierdzić, żegórale podhalańscy byli bardzo wdzięczni Niemcom, że ci umożliwili im pozbyciesię Żydów z całego Podhala.- I że eksterminacja Żydów na Podhalu odbywała się niemal wyłącznierękami górali podhalańskich. Jak wiemy, jest to nieprawdą. Niemcy próbowalizwerbować na początku wojny do jednostek SS Polaków i im się to nie udało. Apróbowali właśnie przez górali podhalańskich i oni się nie zgodzili. Gdybyzależało im na eksterminacji, to pewnie by się zgodzili, a tak nie było -zaznacza rozmówca Radia Wnet.
    Ostatnio edytowane przez włóczykij ; 25-02-2019 o 19:47 Powód: poprawka

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Polacy w Donbasie ;)
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 20:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •