Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Fejs kontra Forum

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Fejs kontra Forum

    Przemierzam codziennie drogę między zamieszkaniem a pracą, pokonując ulice miasta po których przemieszcza się wiele pojazdów
    a chodnikami przemieszczają się osoby zmierzające do swego celu.
    Wiele z tych osób zapatrzonych jest w ekranik sprzętu z drutami połączonymi do uszu. Wchodzą w trajektorię jezdni bez mrugnięcia okiem, bo znajdują się w innej przestrzeni wirtualnej nie reagując na bodźce z otaczającej przestrzeni
    Najpewniej wymieniają informację na fejsie, aby być na bieżaco
    FORUM
    co to jest w dzisiejszych czasach forum ?
    Jakaś archaiczna forma wymiany informacji.
    Wymaga poprawności i zastanowienia ... ale przecież czas ucieka.
    Kolega Recon przez pewien czas próbował spiąć tworząc wątek,
    ale czy można to połączyć ?
    Czy można połączyć tak rozpięte postrzeganie świata ?
    Patrząc z dystansem na planowe spotkanie Kongresowe sympatyków bieszczadzkiego forum odnoszę wrażenie że to spotkanie epigonów
    a może taka jest prawidłowość mijającego czasu ?
    Hej ! trzymajmy się !
    Nie dajmy się spłaszczyć do poziomu fejsa
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 14-03-2018 o 21:47

  2. #2
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Nie przezywaj się od epi tego tam ...onów.
    Już od jakiegoś czasu ludzie rozmawiający, zwyczajnie, rozmawiający, słuchający co rozmówca mówi, czytający coś więcej niż tytuły w Fakcie i nagłówki w Onecie są w pewnej mniejszości, a może tylko mniej widoczni, bo mniej hałaśliwi. Ja w każdym razie nie zamierzam odpuścić okazji, aby pogadać w realu z paroma znajomymi, posłuchać co powiedzą, pobyć z ludźmi. To ważne. Z LUDŹMI. I mam taką nadzieję, że i Ty z pewnym dystansem zawiniesz do Sękowca, mrukniesz spod wąsa, co u wnuka, zrewanżuję się, co u wnuczki, pannica, że hoo; pogadamy jak dziadek z dziadkiem, co wcale mnie nie cieszy, bo lat nie czuję...
    A na forum debiutów przybywa, więc nie jest źle, ktoś czyta, ktoś pisze, znaczy nie same analfabety w kraju
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  3. #3
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Jakoś ten wózek się toczy, choć kółeczka mu zgrzytają. Jeszcze kilka lat temu jechał szybciej, ale cóż zrobić. Tym bardziej trzeba spotkać się na KIMBie. Ale jesienią przecież też się spotykam ze znajomymi z forum poza forum i poza KIMBem. Można? Można.
    Można też założyć fan page forum czy KIMBu na faceksiążce, ale to będzie śmiertelny pocałunek. Łatwiej jest udzielać się jednym kliknięciem, ale to metoda dla leniwych. Na forum, żeby się udzielić, trzeba coś napisać, a najlepiej z użyciem znaków diakrytycznych, bo tak lubimy najbardziej. Takie zacofane zasady. Nie dziwię się więc, że niektórzy za nas, choć wciąż młodzi są już dziadkami.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Jak mówił ksiądz z Królowego Mostu " Jest taki postęp, co ku lepszemu prowadzi i taki, co na zatracenie wiedzie" :)
    "Fejsbok" ? Ostatnio mój telefon dostał małą krytykę od osób +50, za to że brak w nim internetu.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Biała Podlaska
    Postów
    50

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Nie mam "fejsa" .....i jest mi z tym dobrze

  6. #6
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Wszystkie dziedziny życia się zmieniają. Zmieniają się też Bieszczady.Jedni uznają, że to dobrze, inni - że wręcz przeciwnie. Zawsze tak było ze zmianami.
    Fejs i forum to dwie różne platformy. Obie służą do wzajemnej komunikacji ale na nieco innych zasadach.
    O Forum się nie boję póki są chętni by w nim uczestniczyć i to nawet ci, którzy tylko jednorazowo by o coś zapytać. Będę się bał kiedy na którymś tam kolejnym KIMB-ie uczestnicy będą siedzieć obok siebie sącząc "soki" i maziać do siebie sms-y.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Fejs kontra Forum

    Choć mam swoje lata to zauważyłem, że za dużo czasu spędzam przy magicznym szkle. I jak tu mieć pretensje do młodych.
    Na fb mam spore grono znajomych i owszem, wiem co tam u nich.

    Jednak to forum jest mi niedzielnemu turyście oknem na Bieszczady i dzięki niemu wiem co się w nich dzieje pod tym kątem. Na tym najbardziej mi zleży.
    Forum turystyczne pomija wiele faktów. Nic nie pisano o smutku w Zagrodzie Chryszczata i że jest już po pogrzebie Krzysztofa!!!
    Może rację miał Recon, który łowił wszystkie te informacje?

    Z kolei fb dużo pokazuje, szczególnie zdjęcia zrobione górom, które jak to góry majestatyczne, piękne o wszystkich porach roku i jak tu zaprzeczyć...nie ma co...piękne ale nieme, nie pogadasz.
    Zdjęcia coś mówią, filmiki leśniczego jak to uratował niedzwiedzią rodzinę działają na wyobrażnię i to, że miał pietra wszyscy widzieli ale nie uratował całego świata bo nie mógł jednak jako człowiek pokazał ludzką twarz. Gdyby tak każdy leśniczy coś uratował, to może bliżej by nam wszystkim było do raju albo do poznańskiego Zoo. Niestety leśniczy świętym być nie musi bo raczej zwyczajowo poluje więc i zabija. Natłok informacji.


    Fb za pośrednictwem znajomych zasypuje mnie mądrymi sentencjami na każdy dzień i prośbami - kliknij to pomożesz...w domyśle nie klikasz to nie ratujesz. Nie poprawia mi to samopoczucia.

    Forum bieszczadzkie wygrywa, moja łapka dla rozmowy na forum!!!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Tworylne kontra ja - 1:0
    Przez pawlem w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 19:09
  2. Czat na forum
    Przez iza w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2007, 11:20
  3. Forum MM
    Przez admin w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2005, 22:17
  4. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 23:14
  5. CO TO ZA FORUM?
    Przez hans w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-06-2001, 15:54

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •