Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Wybieram się na Pikuj latem

  1. #31
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Pozwolę sobie kontynuować wątek rozpoczęty przez innych by nie zakładać nowego wątku.

    Od jakiegoś czasu "chodzi po mojej głowie Pikuj" ale nie sam, raczej przejście całej połoniny. Czytam, przeglądam Wasze opisy i ciągle się zastanawiam jak najlepiej. Chyba nie chciał bym żeby to był sam Pikuj . Myślałem raczej o wejściu z Husnyi (Gusnyj) od północy najpierw na Drohobytski Kamień i dalej w kierunku Pikuja. I stąd różne pomysły:
    1. Autem do Ubli. Przejście pieszo do Małego Biereznego. Stamtąd pociągiem do Sianek a więc i przejażdżka słynną koleją Zakarpacką i dalej Połoniną w kierunku Pikuja. Może właśnie dało by się czymś dojechać do Husnyia ewentualnie do Użoka. Zastanawiam się czy trzy lub cztery dni by na to starczyło. Oczywiście w planie nocleg pod namiotem. W tym wypadku zastanawiam się gdzie można by auto w Ubli zostawić by było w miarę bezpieczne, by się Słowaccy policjanci nie przyczepili etc etc.
    2. Autem w okolice Użoka, ( przez przejście w Krościenku) ewentualnie Husnego. To się wydaje nawet lepsza opcja tylko czy tam się da dojechać. Tam gdzieś auto zostawiam i przez Drohobytski Kamień kieruję się Połoniną w kierunku Pikuja.
    No i w obu przypadkach do ogarnięcia powrót albo do auta w Ubli, może więc z powrotem do Sianek a stamtąd koleją do Małego Biereznego albo do miejsca gdzie zostawiłem auto.
    Co prawda to tylko plany ale te plany po prostu są nieustannie w głowie, wręcz mnie prześladują. Nie mam zbyt dużo czasu a strasznie ciągnie mnie w tamte okolice. Powiem tylko, że tylko raz zdarzyło mi się być we Lwowie, przez piesze przejście w Szegini i dalej marszrutką więc jakiegoś specjalnego doświadczenia nie mam.
    3. Myślałem też o przejściu pieszo w Medyce-Szeginia. dalej marszrutka do Mościsk. Stamtąd do Sambora i dalej koleją do Sianek itd. Ale zastanawiam się czy przy ograniczeniu czasowym taka opcja ma w moim wypadku ma sens.
    Czy to ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć? Czy to co napisałem ma w ogóle jakiś sens? Wszelkie rady mile widziane.

  2. #32
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez PaweleS Zobacz posta
    1. Autem do Ubli. Przejście pieszo do Małego Biereznego. Stamtąd pociągiem do Sianek a więc i przejażdżka słynną koleją Zakarpacką i dalej Połoniną w kierunku Pikuja. Może właśnie dało by się czymś dojechać do Husnyia ewentualnie do Użoka.
    Jadąc koleją do Sianek będziesz się zatrzymywał na stacji Użok. Troszkę poza samą wsią, ale nie ma co szukać lepszych opcji.

    Cytat Zamieszczone przez PaweleS Zobacz posta
    gdzie można by auto w Ubli zostawić by było w miarę bezpieczne, by się Słowaccy policjanci nie przyczepili etc etc.
    Pytaj na miejscu. Im większe gospodarstwo tym więcej miejsca na Twój samochód. Na końcu wsi gospodarze przyjmują auta, za opłatą oczywiście

    Cytat Zamieszczone przez PaweleS Zobacz posta
    Autem w okolice Użoka, ( przez przejście w Krościenku) ewentualnie Husnego. To się wydaje nawet lepsza opcja tylko czy tam się da dojechać. Tam gdzieś auto zostawiam i przez Drohobytski Kamień kieruję się Połoniną w kierunku Pikuja.
    To chyba najgorsza opcja.

    Cytat Zamieszczone przez PaweleS Zobacz posta
    Myślałem też o przejściu pieszo w Medyce-Szeginia. dalej marszrutka do Mościsk. Stamtąd do Sambora i dalej koleją do Sianek itd. Ale zastanawiam się czy przy ograniczeniu czasowym taka opcja ma w moim wypadku ma sens.
    Ja bym wysiadł w Turce i przesiadł się na marszrutkę do Husnego (Niżnego lub Wyżnego, tego na północ od Pikuja), stamtąd na Pikuja i w dół do Sianek na pociąg.
    Czterech panów B.

  3. #33
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Don Enrico. Czytałem ten wątek o Ubli. I dużo dużo więcej.Po prostu mam mętlik w głowie.Ale Wasze słowa, propozycje na pewno pomogą. Tym bardziej, że ja wciąż rozważam. I rady doświadczonych przyjmuję do siebie.

  4. #34

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Podepnę się pod temat. Mam pytanie odnośnie dojazdu marszrutkami do Husnego. Otóż znalazłem połączenie z dworca zachodniego we Lwowie do Krywki przez Husne. Czy ktoś jechał tym połączeniem, czy rzeczywiście jedzie taki bus? W rozkładzie na bus.com.ua wyświetla przystanek o nazwie Husne, czyli mam rozumieć że zatrzymuje się tylko na skrzyżowaniu na Krywkę? A może są jakieś inne połączenia np. z Turki do Husnego?
    Link do busa http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=469000&r=707-2

  5. #35
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    Podsumowując: to była bardzo dobra rada aby zaplanować ten wyjazd na 2 dni.
    (...).
    Teraz już wiesz , że można było to zrobić w jeden dzień , w pośpiechu, w stresie, goniąc niczym współczesna cywilizacja.
    Ale po co ?
    Dzięki spokojnemu rozkładowi zobaczyliście nie tylko jedną fajną górę, ale mieliście okazję zobaczyć tutejsze życie.
    Jeśli wrócicie za rok, to z przekonaniem , że nie taki diabeł straszny, jak go Pikujem zowią

  6. #36
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez rafiki_03 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat. Mam pytanie odnośnie dojazdu marszrutkami do Husnego. Otóż znalazłem połączenie z dworca zachodniego we Lwowie do Krywki przez Husne. Czy ktoś jechał tym połączeniem, czy rzeczywiście jedzie taki bus? W rozkładzie na bus.com.ua wyświetla przystanek o nazwie Husne, czyli mam rozumieć że zatrzymuje się tylko na skrzyżowaniu na Krywkę? A może są jakieś inne połączenia np. z Turki do Husnego?
    Link do busa http://bus.com.ua/cgi-bin/bus-order?b=469000&r=707-2
    Hej Kolego ! musisz załapać system połączeń "marszrutkowych" w tym rejonie (znaczy turczańskim)
    Wszystkie busiki jadą w relacji "wieś" - Lwów ( i odwrotnie) . Nie ma połączeń danej wsi z miastem powiatowym TURKA (z małymi wyjątkami)
    Możesz to prześledzić na rozkładzie jazdy z miasta Turka
    Jakby co to pytaj
    p.s. nie mam żadnych informacji aby do Husnego (ewent.Krywki) jechały busiki od strony Skolego (znaczy od głównej drogi Lwów -Stryj- Użgorod)

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez PaweleS Zobacz posta
    Don Enrico. Czytałem ten wątek o Ubli. I dużo dużo więcej.Po prostu mam mętlik w głowie.Ale Wasze słowa, propozycje na pewno pomogą. Tym bardziej, że ja wciąż rozważam. I rady doświadczonych przyjmuję do siebie.
    Paweł, ty jeszcze nie podjąłeś głównego tematu logistycznego, Który bokiem podpowiedział ci Bartolomeo.
    Jeśli przejdziesz całe Pasmo Pikuja i dojdziesz na wschodzie do Biłasowic to nie ma żadnych połączeń lokalnych aby wrócić do miejsca startu (Użoka lub Sianek) , wtedy zostaje wersja wynajęcia samochodu aby Cię podwiózł do miejsca startu. Myślę , że to temat na osobny wątek, więc nie będę tu mącił.

  7. #37
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Już nie tylko na Pikuja patrzymy. Bardzo nam się podoba relacja Bartolomeo z Borżawy. Tam też jest pięknie i warto się wybrać.

  8. #38
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Don Enrico. Ja po prostu wolno myślę.
    Rozważam też opcję Gipsara na początek przygody z Karpatami ukraińskimi. Niestety czas to najbardziej deficytowy towar w tym momencie. :(
    A Pikuj się marzy marzy marzy. Mi się marzy.

  9. #39

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Hej Kolego ! musisz załapać system połączeń "marszrutkowych" w tym rejonie (znaczy turczańskim)
    Wszystkie busiki jadą w relacji "wieś" - Lwów ( i odwrotnie) . Nie ma połączeń danej wsi z miastem powiatowym TURKA (z małymi wyjątkami)
    Możesz to prześledzić na rozkładzie jazdy z miasta Turka
    Jakby co to pytaj
    p.s. nie mam żadnych informacji aby do Husnego (ewent.Krywki) jechały busiki od strony Skolego (znaczy od głównej drogi Lwów -Stryj- Użgorod)

    .
    To jak ewentualnie radzisz dojazd do Husnego z Lwowa.?Ten bus co udało mi się znaleźć jedzie od przez Turke i Sambor jeśli jedzie rzeczywiście.

  10. #40
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2007
    Rodem z
    Puławy (te lubelskie)
    Postów
    265

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Don Enrico. Nie chciałem zakładać nowego wątku o Pikuju. Pozwoliłem sobie napisać tu. Może trochę nabałaganiłem. Przepraszam.
    Nie zawsze mam też dostęp do internetu dlatego tak "różnie" odpisuję.
    Bartolomeo napisał dużo, ciągle się zastanawiam. A powiedzcie mi jaka jest droga z Użoka bo Paszkowic. Da się osobowym z wysokim zawieszeniem? Czy jest ewentualna szansa na złapanie jakiegoś stopa choćby przez kierowcę i potem powrót po pozostałych towarzyszy wycieczki? Choć jak patrzę na czas jaki google pokazuje na przebycie tych 24 km to jest ponad 1 godz autem . Coś to pewnie znaczy :(

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wybiera się ktoś na Pikuj? Chętnie dołączę
    Przez modrih w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 13:42
  2. Witam wybieram się w bieszczady
    Przez Mateusz Kmiecik w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 14:11
  3. Temperatury latem
    Przez DziecieBoze w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:55
  4. Wybieram sie - okolice Cisnej
    Przez Iguana w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 12:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •