Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Wybieram się na Pikuj latem

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Wybieram się na Pikuj latem

    Witam,
    Jestem nowym forumowiczem. poczytałem trochę forum i pomyślałem o napisaniu nowego wątku
    Wybieram się całą rodziną w pierwszej połowie sierpnia na jednodniowy wypad na Pikuj. Od 20 lat jeździmy co roku do Wetliny i od jakiegoś czasu chodzi za nami wypad na Pikuj. Kilka lat temu wybraliśmy się na jeden dzień do Lwowa (wycieczka z Bieszczadera), ale to był taki lekki wypad (dzieci były jeszcze za małe). W ubiegłym roku zdecydowaliśmy że teraz już nie ma zmiłuj - jedziemy. Wyjazd zaplanowaliśmy jako jednodniowy. Zakładamy wyjazd grupą na 2-3 samochody (3 rodziny). W Wetlinie będziemy od 3-4 sierpnia i będziemy czekać na dobrą pogodę. Planujemy przejazd w Krościenku i dalej do Husnego. Czytałem na forum że wreszcie zrobili drogę ze Starego Sambora do Matkowa. Samochody planujemy zostawić w Bojkowskiej chacie, wejście na Pikuj, zejście i powrót do Wetliny.
    Mam zatem kilka pytań do forumowiczów z doświadczeniem w tej trasie. Mam nadzieję że być może te informacje przydadzą się tez innym którzy będą planowali taki wypad.
    1. Wasze opinie o wyjściu z Husnego czy z Biłasowicy. Ze względu na auta zejście musi być w to samo miejsce. Jestem ciekaw Waszych opinii o szlaku (czy w ogóle jest szlak), jak skręcić we właściwą ścieżkę aby nie trafić tak jak Bertrand236. Z tego co pisał wyruszał z Husnego i na Pikuj nie dotarł
    2 Jakieś uwagi, porady co warto ewentualnie jeszcze po drodze zobaczyć, gdzie się zatrzymać, na co uważać itp.
    Wiem że jeden dzień na coś dodatkowo to mało, ale wyjazd jest cały czas w fazie planowania i niewykluczone są jakieś modyfikacje.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Z Husnego moim zdaniem lepiej.
    A dlaczego nie chcecie przyjechać sobie spokojnie do Husnego po południu. Przespać się jedną noc np. w Bojkowskiej Chacie i następnego dnia rankiem wyjść na Pikuja - zejść - i spokojnie przed północą wrócić do Polski?
    Ja bym tak zrobił zwłaszcza z dziećmi i większą grupką o której piszesz

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Temat jest jeszcze otwarty - nie rozważałem noclegu bo nie wiemy dokładnie którego dnia wypadnie ten wypad (wszystko zależeć będzie od pogody). Nie wiem jak w bojkowskiej chacie wygląda sprawa noclegu, czy trzeba robić rezerwację, czy można jechać w ciemno? Jeśli nas będzie ok 12 osób czy tam będzie w sezonie takla możliwość? Macie jakiś namiar na nich. Mają tam maila czy tylko tel?
    Czy moglibyście napisać jaki jest tak na spokojnie czas na wejście na Pikuj i zejście do Husnego?
    Jaki jest orientacyjny czas przejazdu z Krościenka do Husnego. Zakładam że powinno zająć max 3h.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    02.2014
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Myśmy, jak dzieci jeszcze były małe, ogarnęli cały grzbiet w dwie połówki dnia (dojazd i powrót) + cały dzień na połoninie. Tyle, że to było w oparciu o komunikację publiczną i z dojazdem/powrotem z/do Warszawy. Przejście całym grzbietem może być ciekawsze niż samo wejście i zejście na/z Pikuj.

    Fotorelacja:
    https://goo.gl/photos/yHuvMTLw7fWzfSy78

    Kronika (w tym trasa):
    http://www.klub-karpacki.org/klubik....ronika02102010

    PABLO

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Zdjęcia SUPER, opis trasy też.
    Przejście całej połoniny zaplanujemy na kolejny raz. Jedziemy większą grupą i dla większości to pierwszy wyjazd na Ukrainę. Chcemy powoli poznawać te tereny.

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Jak na pierwszy raz zaplanujecie w jeden dzień przejście granicy w jedną stronę, Pikuja i powrót przez granicę to większość z Was może już na Ukrainę nigdy nie wrócić. Zrób tak jak radzi jojo - bo dobrze radzi
    Czterech panów B.

  7. #7
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    Czy moglibyście napisać jaki jest tak na spokojnie czas na wejście na Pikuj i zejście do Husnego?
    Jaki jest orientacyjny czas przejazdu z Krościenka do Husnego. Zakładam że powinno zająć max 3h.
    Ad. 1 Gipsar - tak jak Ci napisałem wcześniej - jak spokojnie to zarezerwujcie sobie nocleg, potem od rana 3/4 dnia i potem na granicę - a i tak wrócicie pewnie w nocy.
    Ad. 2. Orientacyjny czas przejazdu z Krościenka jest niestety bardzo orientacyjny - bo możecie np. na samej granicy spędzić ponad 3 godziny ale też możecie "przeskoczyć) w mniej niż 0,5 godziny.
    Także reasumując - jak ma być na spokojnie, to weźcie sobie nocleg w Husnym albo w okolicy albo np. namioty
    Tu masz np. link z noclegami w całych karpatach na UA.
    https://www.karpaty.info/ua/uk/lv/tr...ostynni.boiky/
    Powodzenia

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Dzięki za dobre rady. Muszę skonsultować to z pozostałymi uczestnikami. Wszyscy szykowali się na nawet dłuższy, ale jednak jednodniowy wyjazd. Myślę o tej rezerwacji w Husnem.
    Dla niektórych uczestników naszej wycieczki to może będzie jedyny wyjazd, ale może nie. Jak namówiłem ich żeby przyjechali raz do Wetliny, to potem już właściwie co roku chcieli. Wciągnęło ich
    Dlatego myślę że jak staną na szczycie Pikuja i spojrzą wokoło to zatęsknią i zaplanujemy kolejny wyjazd na dłużej.
    Próbuję teraz zebrać jak najwięcej przydatnych informacji. Jeśli bylibyśmy ok 9 rano w Husnem to może się uda.
    Jaki jest czas wejścia na Pikuj i zejścia do Husnego?
    W googlach jest jakiś numer tel do bojkowskiej chaty +380 97 155 8282?
    Ostatnio edytowane przez Gipsar ; 14-05-2018 o 22:13

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    (...)
    W googlach jest jakiś numer tel do bojkowskiej chaty +380 97 155 8282?
    To chyba jest numer do innej chaty
    Prawidłowy to +380996321904 z gospodarzem można dogadać się po polsku
    W Husnem Wyżnem reklamuje się też drugi obiekt

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Wybieram się na Pikuj latem

    Cytat Zamieszczone przez Gipsar Zobacz posta
    (...)
    Próbuję teraz zebrać jak najwięcej przydatnych informacji. Jeśli bylibyśmy ok 9 rano w Husnem to może się uda.
    Jaki jest czas wejścia na Pikuj i zejścia do Husnego?
    (...)
    Na lekko , przy dobrej pogodzie to ok 4 godz w górę a potem zejście jakieś 2,5 godziny (oczywiście najkrótszą traską , bez błądzenia)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wybiera się ktoś na Pikuj? Chętnie dołączę
    Przez modrih w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 13:42
  2. Witam wybieram się w bieszczady
    Przez Mateusz Kmiecik w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 14:11
  3. Temperatury latem
    Przez DziecieBoze w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:55
  4. Wybieram sie - okolice Cisnej
    Przez Iguana w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 12:57

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •