Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pierwszy raz w Bieszczadach

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy raz w Bieszczadach

    Witam,

    Planuję wybrać się w Bieszczady, prawdopodobnie sama i to będzie mój pierwszy raz. Nie jestem doświadczona w górach więc jakie szlaki powinnam wybrać? Myślałam o zatrzymaniu się w Ustrzykach Górnych ale celem mojej wyprawy ma być cisza i spokój, więc jakie miejsce będzie do tego najlepsze? Wolałabym wybrać szlaki mniej uczęszczane przez turystów ale równie widowiskowe. Planuję poruszać się komunikacją miejską ale jeśli to będzie konieczne mogę poruszać się autostopem lub wynająć auto. Czy trasa Wołosate - Przełęcz Bukowska - Halicz - Kopa Bukowska - Przełęcz Goprowskiego - Przełęcz Krygowskiego - Tarnica jest do zrobienia przeze mnie? Kondycja jest ok ale to dość długa trasa ale nie wiem jak ciężka, mam na myśli nachylenie terenu itd. Myślałam, żeby zahaczyć też Bukowe Berdo i Krzemień. Wybieram się na kilka dni prawdopodobnie koniec czerwca/początek lipca. Proszę o propozycje szlaków i ważne uwagi dotyczące poruszania się po Bieszczadach :) Bieszczady na zdjęciach są przepiękne, chce zobaczyć jak najwięcej w czasie mojego krótkiego, pierwszego pobytu :)

  2. #2
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    > Proszę o propozycje szlaków i ważne uwagi dotyczące poruszania się po Bieszczadach :)
    W zasadzie na większość swoich pytań uzyskasz odpowiedź, wertując choć pobieżnie przewodnik, z rozłożona na stole mapą. Stronniczo polecam:
    https://www.rewasz.com.pl/php/strony...do_kosza=bie18
    http://www.compass.krakow.pl/p/bieszczady-1

    Poniżej kilka krótkich odpowiedzi na wybrane pytania.

    > Planuję poruszać się komunikacją miejską ale jeśli to będzie konieczne mogę poruszać się autostopem lub wynająć auto.
    W Bieszczadach (górach) raczej nie ma komunikacji miejskiej, głównie z powodu braku miast. Są za to dobrze funkcjonujące usługi przewozowe lokalnych busików prywatnych, które w popularnych miejscach turystycznych zawiozą Cie wszędzie, dokąd zechcesz.

    > celem mojej wyprawy ma być cisza i spokój, więc jakie miejsce będzie do tego najlepsze?
    Krywe, Sękowiec,Zatwarnica.

    > Wolałabym wybrać szlaki mniej uczęszczane przez turystów ale równie widowiskowe.
    Najbardziej "widowiskowe" są chyba wnętrza lokali gastronomicznych wieczorem A widokowe są wszystkie te, które wiodą przez połoniny - las nie przesłania widoku.

    > Czy trasa Wołosate - Przełęcz Bukowska - Halicz - Kopa Bukowska - Przełęcz Goprowskiego - Przełęcz Krygowskiego - Tarnica jest do zrobienia przeze mnie?
    Tak. Potem jeszcze trzeba zejść, ale też "tak"

    Przy doradzaniu miejsc i tras, trzeba wiedzieć, ile dni masz do dyspozycji oraz czy chcesz nocować w jednym miejscu, czy też wędrować z plecakiem, czyli być człowiekiem wolnym, nieprzywiązanym do miejsca.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    W Bieszczadach (górach) raczej nie ma komunikacji miejskiej, głównie z powodu braku miast.
    Haha, racja 😄


    Najbardziej "widowiskowe" są chyba wnętrza lokali gastronomicznych wieczorem A widokowe są wszystkie te, które wiodą przez połoniny - las nie przesłania widoku.

    Znowu racja 😄


    Przy doradzaniu miejsc i tras, trzeba wiedzieć, ile dni masz do dyspozycji oraz czy chcesz nocować w jednym miejscu, czy też wędrować z plecakiem, czyli być człowiekiem wolnym, nieprzywiązanym do miejsca.


    Wędrować z plecakiem :) Nie mam określonej liczby dni, myślałam o 3 do 5.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Jeśli ma to być Twoja pierwsza wyprawa w Bieszczady to proponuję, żebyś zatrzymała się w popularnych schroniskach: Bacówka Pod Małą Rawką, Bacówka w Jaworcu, schronisko Koliba, Chata Socjologa.... Nie widzę sensu, żeby szukać na siłę mniej uczęszczanych szlaków, bo zapewne na trasie łączącej ww schroniska nie spotkasz nieznośnych tłumów.Rozpocząłbym od dotarcia PKSem do Bereżek z noclegiem w Kolibie, potem przez połoninę Caryńską do Bacówki pod Małą Rawką (nocleg), następnie przez Małą Rawkę kierował się na Wetlinę (nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym - koniecznie zadzwoń czy nie mają w tym czasie jakiejś wycieczki czy kolonii), a następnie do Jaworca (nocelg) i dalej do Cisnej (nocleg). Możesz też rozpocząć od Cisnej (nocleg Schronisko Pod Honem) i dalej do Jaworca....

  5. #5

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Właśnie o nieznośne tłumy mi chodzi, nie przeszkadzają mi ludzie ale nie chce tłoku. Dziękuję za podpowiedzi, na pewno skorzystam :)

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    No to nie idź w weekend na Tarnicę z Wołosatego, szlak na Małą Rawkę lub Połoninę Caryńską/Wetlińską - to są miejsca gwarantowane gdzie spotkasz tłum. Generalnie każdy szlak przy parkingu będzie obciążony dużym ruchem turystycznym

  7. #7
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez piotrf Zobacz posta
    ...Rozpocząłbym od dotarcia PKSem do Bereżek...
    Istnieje tam w ogóle jeszcze jakaś komunikacja publiczna?

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Jedz do Ustrzyk Górnych, posiedz w Kremenarosie , posłuchaj ludzi i poczujesz gdzie chcesz iść. Polecam zgłębić forum , tu jest wszystko, pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku, my wybieramy się 23-27.06

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Bardzo miło wspominam zachodnią część polskich Bieszczad - z jednej strony Wysoki Dział i baza namiotowa Rabe (najlepsza bazowa zupa pomidorowa jaką w życiu jadłem, a na wielu bazach namiotowych byłem i wiele zup się jadło ), a ludzie jak najbardziej tam są - nie w hurtowej ilości i fajni (wędrując bieszczadzkim odcinkiem GSB stale się potem natykałem na ludzi, którzy spali w Rabem), z drugiej strony - schronisko "Na Końcu Świata" w Łupkowie (znakomite żeby wejść w Bieszczady niebieskim szlakiem granicznym - w stronę Balnicy , gdzie punkt obowiązkowy to
    https://www.balnica.pl/miejsce.php ).
    Moim marzeniem był (i jest) Łopiennik i nocleg w bazie namiotowej "Łopienka" (niedaleko Cisnej). Tam to dzicz i pustki

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar piotrf
    Na forum od
    08.2005
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Pierwszy raz w Bieszczadach

    Jest. PKS Jarosław, przykładowo: Ustrzyki Dolne 8:10 - Bereżki 9:17

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wakacje w Bieszczadach po raz pierwszy
    Przez Wolusia w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 20:56
  2. Pierwszy raz w Bieszczadach - weryfikacja tras
    Przez Płotka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 21:28
  3. Pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez sir-lipton w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 13:01
  4. 12-16-latkowie pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez Malenki_Aniolek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 20:33
  5. Pierwszy raz w Bieszczadach
    Przez Asia_S w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 22:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •