Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Ruda Śląska
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Z miejscami w dni powszednie nie powinno być większych problemów. Z weekendem może być ciut gorzej. Trzeba sprawdzić.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Ok, a jak jest z tymi biletami do Parku? Są jakieś okresowe? Co jeśli zostaje się na noc w schronisku?

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Cytat Zamieszczone przez amaru Zobacz posta
    Ok, a jak jest z tymi biletami do Parku? Są jakieś okresowe? Co jeśli zostaje się na noc w schronisku?
    Aż mnie to zaciekawiło i zapytałem wujka google gdzie jest stronka Bieszczadzkiego Parku.
    Poradził sobie i odnalazł i co dalej ?
    Lecę po zakładkach , ale nic tam o biletach nie znajduję, więc klikam na ogólną pt TURYSTYKA
    Jest , dopiero tu jak się wejdzie jest odnośnik co cennika w formie pdf
    Mowa jest tylko o wejściówkach 1-dno dniowych.
    Pewnie nie przewiduje dyrekcja (Parku) dłuższych , wielodniowych wędrówek, szczególnie tych ludzi z plecakami. A może tacy są niezbyt pożądani.
    Czy dyrekcji są tacy potrzebni ???
    Skojarzyła mi się anegdotka usłyszana od forumowicza , gdy dyrektor Parku na widok plecakowiczów chciał wlepić im mandat. ... ale oni byli poza Unią (choć nadal w Bieszczadach)

  4. #14

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Też przebrnąłem przez stronę Parku i mowa tam tylko o jednorazowym bilecie... gdzieś widziałem jakiś post o bilecie 4- czy 5-dniowym, ważnym przez 14 kolejnych dni, ale oficjalnie takich informacji znaleźć nie mogę.
    Idąc z zamiarem spędzenia nocy w schronisku, przed wejściem do Parku też chyba nie da się kupić bilety "na jutro"? Bilet kupiony dziś ważny jest dziś... jak żyć?

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    182

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Ale jeśli spisz np. w bacówce pod Rawkami i wychodzisz na Rawki to nie płacisz, bo punkt poboru opłat jest przy przełęczy, a nie przy schronisku.. I tak jest w kilku miejscach. Z tego co pamiętam, to latem (ale to już po lacie) były chyba bilety kilkudniowe.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Bilety wielodniowe były...ale kilka lat temu. Ja traktuję temat w ten sposób...bilet upoważnia do jednorazowego wstępu do parku więc gdy idę pod Małą Rawkę płacę, jak nie wychodzę poza bramkę (umownie poza BPN) i następnego dnia po noclegu w bacówce idę na Rawki to mam ważny bilet wczorajszy. Zresztą...tylko bacówka pod Małą Rawką i na Przysłupiu są w granicach parku inne są przed bramkami

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Dodam jeszcze (bo edytować posta już nie mogę), że Bieszczadzki Park Narodowy nie jest szczelnie zamknięty budkami z biletami. Można do niego wejść bez biletu legalnymi pieszymi szlakami turystycznymi...bo po prostu budek tam nie ma. Także samo ma się to w w sezonie od wschodu słońca do otwarcia bud i od zamknięcia bud do zachodu słońca. A poza sezonem cały czas.
    Wniosek: BPN nastawiony jest na łojenie masowych turystów przyjeżdżających w Bieszczady w wysokim sezonie i wychodzących na szlak po śniadaniu. Z nich ma największy dochód i nie jest zainteresowany drobnym pojedynczym plecakowiczem.
    I jeszcze jedno: po Bieszczadach chodzę dość długo i nikt mnie nigdy (poza jednym wyjątkiem) nie prosił o okazanie biletu. Wyjątkiem jest przejście z połoniny na połoninę...w budzie w Berehach pytali o bilet (ok 2007 r).
    Pozdrawiam

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    W sierpniu będąc w Bieszczadach pytałem w Wołosatem w budce o karnety i Pani powiedziała że w tym roku nie ma. Są tylko jednodniowe. Widocznie doszli do wniosku ze i tak każdy musi zejść w jeden dzień więc po co mają taniej sprzedawać karnety na kilka wejść jeśli można za to samo wziąć więcej kasy. Porobili w ostatnich latach schodków, wiat i ogrodzeń więc musi się to jakoś zwrócić.

  9. #19

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    A w jaki sposób najlepiej szukać noclegów? Trochę ryzykownie jest rezerwować coś wcześniej (a nóż nie dojdziemy do założonego miejsca, albo gdzieś przedłużymy pobyt o dzień), z drugiej strony czy bez wcześniejszej rezerwacji nie będzie problemu ze znalezieniem spania? Nie szukamy luksusów i będziemy mieli śpiwory i karimaty. Może ktoś doświadczony udzieli kilku wskazówek? :)

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Tydzień w Bieszczadach - pieszo

    Cytat Zamieszczone przez amaru Zobacz posta
    A w jaki sposób najlepiej szukać noclegów?
    Najlepiej to w necie szukać...
    Schroniska i bacówki jakie macie w planie przenocują was na pewno, najwyżej, a właściwie najniżej, na glebie.
    Pierwszy nocleg macie wymuszony przez godzinę przyjazdu do Zagórza...tam znajdźcie nocleg i zarezerwujcie już nawet dziś,,,a później to na bieżąco w zależności od rozwoju sytuacji...dzień wcześniej poszukać, zadzwonić, umówić się na nocleg

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 14 dni pieszo po Bieszczadach
    Przez D.I.A.Z w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 22:07
  2. Pieszo po Bieszczadach
    Przez remik w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 19:10
  3. Tydzień w Bieszczadach
    Przez Hero w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2005, 00:10
  4. Tydzień w Bieszczadach
    Przez bena w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-08-2005, 22:46
  5. tydzień w bieszczadach
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2002, 08:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •