Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

  1. #1

    Domyślnie Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    Cześć,

    W Bieszczadach nie byłem już od paru lat. W tym roku chciałbym tam zabrać dziewczynę, ale nie mamy na to zbyt wiele czasu. Stąd pytanie czy poniższy plan może się nie udać z jakiegoś powodu, o którym nie pomyślałem:

    Przyjeżdżamy do Przemyśla w piątek wieczorem. W sobotę bladym świtem ruszamy samochodem w Bieszczady. Idziemy na jakiś szlak (na przykład na pętlę z Wołosatego na Tarnicę, ale to na razie tylko sugestia). Po przejściu całego szlaku wsiadamy w samochód i wracamy do Przemyśla. W niedzielę rano wyjeżdżamy.

    Będę bardzo wdzięczny za wasze sugestie.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    A dlaczego miałoby się nie udać?? Jazdy w te i wewte masz 4h plus 7h kółko wołosate-tarnica-halicz-wołosate...dzień teraz najdłuższy więc spoko

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    W zeszłym roku byłem na Tarnicy dwa razy. Pierwszy raz w sierpniu wybrałem drogę Wołosate- Rozsypaniec- Halicz-Tarnica- Wołosate. W pazdzierniku najkrótszą drogą na Tarnicę i dalej na Bukowe i do Mucznego.

    Gdybym szedł teraz, to raczej najpierw wyszedłbym na Tarnicę i dalej szedł na Halicz itd...a to dlatego, że zanim człowiek podejdzie pod Tarnicę ma już w nogach sporo kilometrów a podejście w górę jak na Bieszczady jest wymagające. Widziałem jak niektórzy mocno się pocili a na dodatek jak oszalałe gryzły jakieś skrzydlate mrówki- okropieństwo.

    Idąc na Tarnicę mamy przegląd sytuacji pogodowej i zawsze można coś postanowić iść dalej, czy nie iść. Gdy wybierzemy kierunek odwrotny, czyli najpierw Rozsypaniec, to raczej pozostaje już tylko iść do przodu ale za to zawsze mamy przed oczami całe gniazdo Tarnicy- też warto.

    W obu wariantach kondycja jest potrzebna i coś mi się wydaje, że bez wcześniejszego treningu to zakwasy murowane.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    Dzięki! Z kondycją nie będzie problemów, dużo trudniejsze rzeczy niż Bieszczady mamy za sobą :)

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    Jak z kondycją u Was jest tak jak mówisz to spokojnie zrobisz pętlę z U.G. przez Szeroki Wierch, Tarnicę, Krzemień, Halicz i do Wołosatego. Stamtąd możesz już podjechać do U.G., choć powinieneś zdążyć na piechtę.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar creamcheese
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    Lublin
    Postów
    800

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    Masz busa ok 14.45 z Wołosatego do UG. Zdążysz na niego pod warunkiem że wyjdziesz z UG skoro świt bo trasa proponowana przez Dlugi'ego to ok 9h marszu

  7. #7

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    Słuchajcie, pytanie nie jest konkretnie o tę pętlę na Tarnicę, bo jest to na razie tylko przykładowa opcja szlaku dla nas. Natomiast żadnych busów nie rozważamy, bo, tak jak napisałem, jedziemy samochodem z Przemyśla.

  8. #8
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2018
    Postów
    78

    Domyślnie Odp: Na jeden dzień z Przemyśla - da się zrobić?

    No to zajedziesz do Wołosatego zostawisz auto, i na Tarnicę, potem Halicz, Rozsypaniec i po ok 7h wrócisz do samochodu trochę zmęczony ale zadowolony. Wsiadasz w auto, po drodze w Ustrzykach zostawisz parę złoty na zakupach i wrócisz sobie do Przemyśla.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jeden dzień w Bieszczadach.
    Przez King144000 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 11:58
  2. Jeden dzień z ... lat – moimi oczami. Opowiadanie urodzinowe.
    Przez Aleksandra w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 21:09
  3. Dzień Metalowca/Dzień Otwarty*
    Przez trzykropkiinicwiecej w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 14:35
  4. Bieszczady na jeden dzień...niestety
    Przez WojtekR w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-09-2005, 00:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •