Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Gady i płazy Bieszczad

  1. #1

    Domyślnie Gady i płazy Bieszczad

    Witam serdecznie , jestem młodym zapalonym fotografem i poszukuje fajnych miejsc w Bieszczadach (okolice zatwarnicy), gdzie mógłbym znaleźć węża eskulapa oraz salamandrę plamistą.
    Prośba jest do miejscowych osób o porade na temat w jakoe tereny sie wybrać tutaj , aby porobić ciekawe zdjęcia wyżej wymienionym gatunkom.
    Serdecznie dziękuję za każden post.

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    Salamandrę i inne stworzenia żyjące w Bieszczadach możesz znaleźć na Otrycie. Tam salamandra jest popularna,jak również inne węże, ale także wilki i inne zwierzęta, w tym niedźwiedzie. Mam zdjęcia salamandry na Otrycie, a wilk niestety uciekł i nie dał sobie zrobić zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    W którym dokładnie miejscu tego otrytu przy sanie , gdzieś na szczycie , czy może gdzieś w drodze na otryt?

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    Jest takie powiedzenie że przy danej temperaturze, ciśnieniu, grawitacji tudzież nasłonecznieniu, ciało biologiczne zachowa się dokładnie tak jak będzie miało na to ochotę. Nikt ci nie zagwarantuje że jak pójdziesz na takie a takie koordynaty to trafisz salamandrę czy eskulapczyka.
    Pewnego dnia idąc na Jeziorka Duszatyńskie naliczyłem 6 salamander. Kumpel który poszedł tą trasą 2 godziny później z zamiarami fotograficznymi właśnie, nie spotkał ani jednej i żeby nie moja dokumentacja fotograficzna byłoby że mu kit ładowałem.
    Nie, gość nie jest ślepy i nie, nie płoszyłem mu tych zwierzątek także jak sam widzisz - przyroda (jak to kobieta) zmienną jest. Czasem trzeba się nałazić....

  5. #5

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    A możecie polecić równie ciekawe miejsce , z gadami oprócz otrytu?

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    Generalnie wszędzie. Tak, wiem, trochę dziwnie to brzmi ale gadziny w Bieszczadzie jest od groma. Idź na spacer to sam zobaczysz, wystarczy się nie śpieszyć i dobrze rozglądać. Jedyny tak naprawdę problematyczny temat to ten eskulapczyk którego jest niewiele i trzyma się określonych miejsc (ja jakoś nigdy nie miałem okazji trafić) bo cała reszta tałatajstwa typu zaskroniec, padalec, żmija czy jaszczurki maści różnej, potrafi się po szlaku w biały dzień pętać.
    Jak chcesz zwiększyć swoje szanse to spróbuj dowolny odcinek starego torowiska kolejki wąskotorowej. Bydlątka lubią grzać się na podkładach.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    Wiadomość dla ziomka. Pod tym adresem znajdziesz sporo informacji o eskulapie. Salamandrę najłatwiej jest spotkać w ciepłe dni z deszczem, przynajmniej mnie się tak udawało.
    http://www.twojebieszczady.net/fauna/eskulapa.php

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Gady i płazy Bieszczad

    Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe na FB podaje że są żółwie
    W Bieszczadach można spotkać praktycznie wszystkie gatunki zwierząt. A spodziewalibyście się tu.... żółwia? Mamy kolejną już obserwację naszego rodzimego żółwia błotnego w okolicy rezerwatu "Olszyna łęgowa w Kalnicy". Najprawdopodobniej na tym bagiennym obszarze jest nie notowane nigdy wcześniej stanowisko jednego z najrzadszych i najbardziej chronionych gatunków w Polsce. Sprawę przekazaliśmy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
    Przejeżdżając przez Kalnicę uważajcie na ...... ŻÓŁWIE NA DRODZE!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Panoramy Bieszczad
    Przez Gargul w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-01-2015, 11:05
  2. Bieszczad
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 18:03
  3. Głazy pamiątkowe w Bieszczadach
    Przez Jabol w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 15:58
  4. Z Bieszczad na Słowację
    Przez Wittmann w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 08:58
  5. Kolarzówką z Bieszczad
    Przez WALDI w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2005, 11:37

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •