Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    Po pierwszym po rejestracji na Forum wypadzie w Bieszczady pochwalę się paroma ciekawymi wspomnieniami.

    Dzień pierwszy (30.06.2018.): Dojazd: 675 km, z czego 50-80 km w deszczu (motocyklem), ok. 300 - 350 km w przemoczonych ciuchach kisnących pod kombinezonem przeciwdeszczowym... brrr.
    Dzień drugi (01.07.2018.): częściowe wysuszenie, rozpoznanie okolicy (min. droga Berehy [Brzegi] Górne - po zalaniu błockiem, skałami i pniami - droga już OK, pobocza wskazywały ogrom materii, która spłynęła na drogę). DESZCZ - na bazę i suszenie... brrr...
    Następne dni - zobaczyć Kamień Leski, wiele razy obok przejeżdżałem, teraz w końcu zatrzymałem się i "wlazłem".

    Potem - podjechałem do Wołosatego, choć zobaczyć Tarnicę:

    P1030465.JPG

    Potem pojechałem do Zatwarnicy, zobaczyć (po trzech latach ) Wodospad Szepit na Hylatym:

    P1030479.jpg

    Mając zaplanowane piesze wycieczki, tutaj musiałem zmienić plany i -zamiast atakować od Nasicznego - stąd postanowiłem udać się na Dwernik Kamień, zielonym szlakiem.
    Całe trasa wyglądała tak:

    https://www.gpsies.com/map.do?fileId=vldrcrtqpnjpdyyn

    Już na samym wejściu z drogi na szlak zapowiadało się mało ciekawie (przepuściłem ok. 20 konnych):

    P1030484.jpg (Nie potrafię tu wstawić zdjęcia "pionowego", wybaczcie...)

    Trzeba było dobrze się rozglądać za oznaczeniami szlaku, bo niektóre... sobie leżały, zwolnione już z obowiązku wskazywania

    P1030486.jpg

    Pod szczytem - pyszne i obfite jagódki / borówki....

    P1030498.jpg

    Na szczycie:

    P1030505.jpg (Mam parę lepszych zdjęć, ale "pionowych", nie potrafię wstawić....)

    Na zejściu (szlakiem zielonym - pętelka przez "wychodnie skalne"):

    P1030519.jpg

    C.d.n. (więcej fotek nie mogę umieścić)...
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    C.D. nastąpił...
    Na zejściu ze szczytu Dwernik-Kamień - mniej uczęszczanym szlakiem - takie ścieżki :

    P1030519.jpg P1030527.jpg

    Małe "obciążenie ludzkie" tego odcinka zaowocowało pewnymi "perełkami", o czym na końcu...

    Później postanowiłem zobaczyć cmentarz w Beniowej - trzy lata temu byłem na parkingu w Bukowcu, koledzy nie chcieli nic dalej, dwa lata temu - byłem na źródłach Sanu, z ekipą "sprinterów" (młodzi, wysportowani ludzie) - trasę Parking, źródło, Parking zrobiliśmy w... 5 godz. 10 min. Tak - z odpoczynkami (?), zdjęciami itp. Padłem po powrocie - dosłownie ... Nie było czasu, a... "ryba" nie zdobyta...

    Cała traska:

    https://www.gpsies.com/map.do?fileId=eamndbmuhruqtuzg

    Tuż po wejściu na szlak - takie naczynie. Kocioł Czarownic ?

    P1030537.jpg

    Już na cmentarzu w Beniowej:

    P1030544.jpg (no nie umiem pionowych.... wybaczcie) i upragniona "Ryba" P1030547.jpg

    Wracając pętelką do "rowerowego", już na drodze zobaczyłem takiego "przyjaciela":

    P1030557.jpg Lisek nic się nie bał, dużo bliżej: P1030558.jpg

    Ciekawe, czy to potomek tej: P6011078.jpg Rudej - (zdjęcie z początku czerwca 2015 na parkingu, gdy sępiła od turystów... R.I.P. Ruda...)

    Oczywiście - po drodze do Parkingu w Bukowcu (tym "na końcu świata"), zahaczyłem o zagrodę pokazową żubrów:
    takie maluszki się wylegiwały....
    P1030533.jpg

    Potem "mój" gospodarz - weryfikując moje plany - dał mi namiar na Korbanię...

    Traska:

    https://www.gpsies.com/map.do;jsessi...ymylzffketjymv

    Trochę pobłądziłem na wejściu, ale widoki z wieży na szczycie i - zwłaszcza - perełki na podejściu mało uczęszczanym szlakiem - to coś, co warto wspominać.

    na szlaku:
    P1030574.jpg

    C.d.n .... bo ilość fotek....

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    C.d. ...

    Było trochę ciężko - upał, bezwietrznie na sporej części podejścia itd...
    Wieża widokowa:

    P1030581.jpg i widok na Jez. Solińskie: P1030583.JPG

    W tzw. międzyczasie podjechałem zobaczyć most w Terce, taka śliczna droga była i nieprzejezdna ?

    P1030565.jpg - Faktycznie most w totalnym remoncie i totalnie nieprzejezdny... Ale poczciwy lokalny kierowca - zatrąbił, i powiedział: "Tam się jedzie", pokazując drogę. Faktycznie, skręcając przy moście w prawo (od strony Terki), błądząc wąską dróżką wśród posesji, po ok. 1,5 km docieramy do drugiego mostu i wyjeżdżamy na drogę do Dołżycy...
    Ale wąsko jest i trzeba baaardzo uważać. Niemniej objazd jakiś jest.

    A na koniec - obiecane wcześniej perełki:

    Na zejściu z Dwernika-Kamienia - zielonym szlakiem "przez wychodnie skalne" - mało ludzi tamtędy chodzi, ale za to...

    P1030516.jpg P1030517.jpg i "te" też... P1030518.jpg

    (Powyższe zdjęcia zostały potwierdzone przez Leśnika w Zagrodzie Pokazowej Żubrów k. Mucznego jako - odp. rysia (1,2 od lewej) i wilka (ostatnie). (Fakt, na małym wyświetlaczu aparatu, co mogło mieć jakiś wpływ.... ) Wymiary (przedmiotu porównawczego - to nie jest reklama ) - to 87 x 56 mm.

    A na podejściu na Korbanię (czerwonym szlakiem, wejście na prawo od kościoła - mało uczęszczany - to lubię...)
    o takie:
    P1030575.jpg i P1030576.jpg
    Moim zdaniem - ewidentnie żubrów żyjących na wolności (bo kto by w lesie i to na wysokości 800 - 850 m n.p.m krowy pasał ?)

    A już na koniec - myślałem, że mi się przywidziało, ale - naprawdę tam była:

    P1030472.jpg

    (Oczywiście lokalizacji nie podaję, bo.... wiadomo...)

    I to już koniec, wielu zaplanowanych miejsc nie udało mi się zobaczyć, ale to jest powód, żeby... żeby wrócić "następną razą"

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    Fajny masz wzorzec miary typu West
    Zawsze szukamy coś pod ręką aby pokazać rozmiar
    .
    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    (...)
    Tuż po wejściu na szlak - takie naczynie. Kocioł Czarownic ?

    P1030537.jpg

    (...).
    Kocioł czarownic ?
    Znam inne opowiadania, że to w tej misce upowcy gotowali zupę w tych złych czasach....
    ale można sięgnąć po rzetelne rozpiski

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    (....)
    ale można sięgnąć po rzetelne rozpiski
    Z tym kotłem to taki żarcik był, nie potrafiłem odgadnąć przeznaczenia... Dzięki za wyjaśnienie !

  6. #6
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    Zielone bieszczadzkie lato
    Relacja ekspresowa - jak na motocyklistę przystało
    Dzięki za podzielenie się widokami i wrażeniami.

  7. #7
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Baczy 49 stopni... (N 49,xxxx E XX,xxxx )

    Jadąc w Bieszczady namawiam Artura na przystanek na Roztoczu. Wielu się przekonało że to kraina siostrzana.
    Na zachętę podsyłam obrazki z motocyklistami pełnymi satysfakcji z pobytu TAM

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •