Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zdobycie Tarnicy!

  1. #1
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Zdobycie Tarnicy!

    Pomny niedawnej dyskusji na forum postanowiłem zdobyć się na akt szaleństwa i wyruszyć słynnymi schodami na szczyt szczytów.
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Ja już byłam gotowa jechać w piątek w Bieszczady, w sobotę wejść na Tarnicę a w niedzielę wrócić i napisać relację...
    Ja byłem gotowy jechać w sobotę wieczorem, wyjść na wschód słońca i w niedzielę wrócić. O pisaniu relacji raczej nie myślałem, ale jakąś krótką notkę postanowiłem zamieścić póki pamiętam jeszcze co i jak. A było to tak:
    W minioną sobotę podjąłem starania zebrania mocnej grupy, której skład dawałby szanse na sukces w ataku szczytowym. Nie bez znaczenia była motywacja i determinacja ewentualnych uczestników wyprawy:
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Chciałbym się wybrać na najwyższy szczyt górski w Bieszczadach...
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ja mam zamiar zrealizować taką wyprawę ...
    Dzwonię do Henia i pytam:
    - Donie, może wyruszymy ją zdobyć?!
    A on mi na to:
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Gdzie znajdę jakieś relacje, aby wiedzieć co ? i jak ?
    - Nie wiem, naprawdę nie wiem, ale
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ...zdjęć jest sporo,...
    Don uparcie odparował:
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    ...
    Ja szukam relacji,... Może nikt z forumowiczów nie był w tym roku na Tarnicy ?
    - Na pewno ktoś był, przecież są zdjęcia!
    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Odkąd wynaleziono fotoszopa nic już mnie nie zdziwi na zdjęciach ....
    - Idźmy na żywioł, jakoś trafimy! - Cisnąłem temat dalej ale nic nie wycisnąłem:
    - Nie bądź Bazyl taki narwany, przecież trzeba odpowiednio się przygotować, rozegrać to logistycznie a nie tak na łapu capu!
    Później słychać już było tylko jakieś szumy w słuchawce i ze strzępów wypowiedzi udało się zrozumieć, że ten termin odpada.
    Dzwonię więc do Bartolomea. W końcu admin bieszczadzkiego forum dyskusyjnego powinien coś niecoś wiedzieć o tym co, jak i którędy.
    - Oczadziałeś? Jesteś pewny, że ona tam jest? Pamiętasz, jak w ubiegłym roku byliśmy tuż, tuż to widziałeś, że jej nie widziałeś?
    - Faktycznie! Widziałem, że nie widziałem!
    - No widzisz!
    - A zdjęcia na forum?
    - A jak to ten fotoszop? Relacji na forum nie ma, my jej nie widzieliśmy, więc może być różnie. I ten termin też wymyśliłeś taki doniczegowaty. Nie dam rady.
    Kurcze blade, zostałem sam z całym przedsięwzięciem a tak liczyłem na pomoc kolegów i wspólną wyprawę! Co robić teraz? Co robić?
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #2
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez sir Bazyl Zobacz posta
    Co robić teraz? Co robić?
    Głos rozsądku szeptał mi do ucha żebym nie pchał się sam w niepewne jutro i nie narażał się na morderczą walkę z przewyższeniami, schodami, poręczami, szlakami i tłumami. No to się nie pchnąłem.
    Zrezygnowałem z wyjazdu wieczorem w sobotę i pojechałem w niedzielę rano. Z pekaesu wysiadłem w miejscowości położonej niemalże u stóp Radynia/Radzymina. Polną drogą
    Tarnica2.jpg
    Przez Grusznik ruszyłem przed siebie podziwiając widoki:
    Tarnica3.jpg
    Z drogi tej roztacza się wspaniała panorama m.in. na Korchód i Kozie Hrebty. Roztacza się na wschód a było jeszcze rano, więc słońce też tam było i zdjęć im nie zrobiłem, bo się pchało w obiektyw. Za to tuż obok, na zachodzie piętrzył się Radzymin i jemu udało się zrobić fotkę
    tarnica4.jpg
    W końcu dotarłem do lasu i po trawersie Krehli i godzinnym spacerze wśród jodeł i buków dotarłem na widokowe polany Za łazem
    tarnica8.jpg tarnica5.jpg
    tarnica6.jpg tarnica7.jpg
    Stąd podrałowałem dalej i minąwszy bokiem Las Czterdzieści Pięć zwany też Na Hachułach wygramoliłem się na Dział, z którego widoki lekko przysłaniały rosnące kanie
    tarnica9.jpg
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  3. #3
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Z Działu było pięknie widać Czereszenkę i Serednią Górę
    tarnica10.jpg
    Lasy Seredyńskie oraz drogę, którą zamierzałem wspiąć się na piętrzące się przede mną, kolejne szczyty
    tarnica18.jpg
    Pokonując liczne, dyscyplinujące krowy zasieki elektryczne opuściłem się w dolinę i po krótkim spacerku asfaltem, myknąłem kamienistą dróżką w bok i do góry.
    tarnica17.jpg
    Trójszczyt na który się wspiąłem, również był otoczony wieloma liniami elektrycznych pastuchów wśród których pasły się krowy
    tarnica11.jpg
    Na Szymanowej Górze podjadłem troszkę i uciąłem sobie blisko godzinną drzemkę. Lekko rozleniwiony przeskoczyłem na Dział Przedni i pomaszerowałem nim w kierunku majaczących w oddali ruin
    tarnica13.jpg
    Wędrówce cały czas towarzyszyły widoki na bliższą i dalszą okolicę
    tarnica14.jpg tarnica15.jpg tarnica16.jpg
    Słońce powoli się już chyliło a polna dróżka, którą szedłem zakręciła i opadła wraz ze mną ku asfaltowej szosie
    tarnica12.jpg
    Na przystanku dowiedziałem się, że autobus na szczęście będzie, ale za półtorej godziny. Zamachałem więc i już po chwili jechałem samochodem do Sanoka a stąd busem do Rzeszowa.
    I w ten oto sposób, po raz kolejny w bieżącym roku – nie zdobyłem Tarnicy!
    (ale to nie całkiem moja wina...)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Łał ! Nieźle Cię poniosło !
    Dobra rozgrzewka, a na pierwszym zdjęciu czeka nalewka i zaśpiewamy jeszcze raz
    ...Nieutulony w piersi żal,
    bo za jedną siną dalą - druga dal.
    Nie spoczniemy, nim dojdziemy .....

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Wągrowiec
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Też bym się sama bała iść na Tarnicę w maju jak byłam to przeszłam obok.. nie odważyłam się

    - - - Updated - - -

    każdy by się bał jakby mu na trasie przez cały czas towarzyszyły takie ostrzeżenia! :)
    DSC_0191.jpg

  6. #6
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    świętokrzyskie
    Postów
    67

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Ja się odważyłam iść na Tarnicę w roku ubiegłym (po wieloletniej przerwie)... a zaryzykowałam bo to był październik, rankiem i w kierunku tego szczytu oprócz mnie szła tylko jedna (!!!) osoba. Po pokonaniu schodów (łatwo nie było) okazało się, że jestem... jedyną osobą, która stoi na szczycie... wyglądało to mniej więcej tak
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  7. #7
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Bazyl, Bazyl... Ostatnio słyszę od ludzi -znających Bieszczady według ich dobrze- że używam nazw takich, że oni mają wrażenie, że kompletnie tych Bieszczadów nie znają ... -gdzie to kurka jest?! A ja czytając Bazyla też zbaraniałam! Ale w końcu trzeba mieć jakiś wzór do naśladowania. No więc pofatygowałam się o otwarcie mapy -tej właściwej. Szukam, szukam -z góry do dołu -gdzie on wysiadł. Chyba ma iść na Tarnicę. Po jakimś czasie zlokalizowałam... Dział :D W sumie widać z niego Czereszenkę! Ale.... gdzie na mapie reszta nazw! Gdy dotarłam do zdjęcia ruin... wkurzyłam się i zamknęłam mapę. Bo się zorientowałam, że patrzę w ogóle nawet nie na tę stronę mapy..........
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  8. #8
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    ... No więc pofatygowałam się o otwarcie mapy..........
    Jimi jedna mapa na Bazyla to stanowczo za mało , ja otworzyłem dwie a nawet trzy i dobrą chwilę musiałem dumać nad tymi Bazyla krętymi ścieżkami , no i chyba jakoś powoli przebrnąłem.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Cytat Zamieszczone przez Jimi Zobacz posta
    .... Ostatnio słyszę od ludzi -znających Bieszczady według [n]ich dobrze ...
    Odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy sami o sobie twierdzą, że coś znają dobrze, to .... E, co tam będę źle o bliźnich mówił.
    A taki na przykład Bazyl stale twierdzi, że jest wielkie mnóstwo rzeczy, o których jeszcze nic nie wie oraz tysiące miejsc, w których jeszcze nie był.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zdobycie Tarnicy!

    Przekazuję pozdrowienia. Bazyl zdobył najwyższy szczyt Półwyspu Bałkańskiego, Musała. Mało mu było polski gór....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Taras widokowy na Tarnicy
    Przez Krzysztof Franczak w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 164
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 22:31
  2. Warunki na Tarnicy
    Przez jajek12 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 17:11
  3. [foto] 18.X.2005 - droga ku Tarnicy od U.G.
    Przez piotrf w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 13:26
  4. Historia krzyża na Tarnicy
    Przez Kriss40 w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2004, 20:33
  5. Dziura w Tarnicy?
    Przez Mundek w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2003, 00:24

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •