Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

  1. #21
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Odnoszę wrażenie , że to typowa wstawka pismaka zrealizowana na potrzeby aktualnych władz regionalnych (a myślałem że komuna odeszła w zapomnienie)
    Nie wiem czy wiecie ale ponoć w sierpniu była podobna impreza w Michniowcu
    Te dni dobrosąsiedztwa to jakieś tajne są ?
    Dlaczego ?
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 21-09-2018 o 20:53

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Schroniska były, nie przetrwały wojny. Oczywiście mówiąc o obiektach po dawnej polskiej stronie a nie o Zakarpaciu...
    Pytałem domyślając się, że jeżeli były, to nie przetrwały wojny. Pytanie dlaczego tej wojny nie przetrwały? Może kogoś drażniły, bo raczej tam nalotów dywanowych nie było?

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Sądzę, że liczą na to, że będzie to policzone to na ich działania lokalne (otwarcie granicy dla turystów - a tymczasem tylko dla urzędników). To jest trudne do jednoznacznej oceny, bo to nie łatwe i nie jest to tylko kwestia przejść dla turystów (w tym dla mnie i innych miłośników Biesów), ale w kontekście przemytu ludzi i innych produktów do Polski. Liczę na to, że za jakiś czas będę mógł przejść przez słynny już mostek na południe...

  4. #24
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    No to ja tak może trochę jako "adwokat diabła"...
    Nie wiem czy Dni Dobrosąsiedztwa - gdziekolwiek się odbywają - są jakoś specjalnie utajniane, ale raczej w to wątpię. Każda taka transgraniczna impreza musi mieć przecież jakieś umocowanie prawne, bo przecież miejsca gdzie można przekraczać granicę są ściśle określone. Tak było więc i w tym przypadku:
    http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/xO6R/content/informacja-w-sprawie-wyznaczenia-miejsca-do-przedstawienia-towarow-zlokalizowanego-w-wolosate-lubnia?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie.kas. gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_t5vM%26p_p_lifec ycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26 p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_QvO6__column-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_xO6R_

    I w przypadku Michniowca:
    http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/xO6R/content/informacja-w-sprawie-wyznaczenia-miejsca-do-przedstawienia-towarow-zlokalizowanego-w-m-michniowiec?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie .kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%2Fwiadomosci%2Fkomunikaty%3Fp_p_id%3D101 _INSTANCE_xO6R%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dn ormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_xO6R_


    No fakt - ogłoszenia są zamieszczone w tych przypadkach tuż (dwa dni) przed imprezą, ale przecież miejscowi wiedzą o tym na pewno dużo wcześniej. Więc w tym wypadku to tylko formalność. A że turyści z całej Polski dowiedzą się zbyt późno, żeby dojechać? - myślę, że to akurat wychodzi na plus takim imprezom. Wiem, wiem - sama chciałabym tam być, ale jeśli takich Aś najechałoby tam z całej Polski choćby nawet 100 to już by był tłok. To tak jakbym zaprosiła sąsiadów z bloku na kawę i ciasto a zleciałoby się pół miasta nieznanych mi zupełnie osób. Więc akceptuję i doceniam kameralność takich imprez (obecność oficjeli traktuję jako ... nieuchronną konieczność niestety ).

  5. #25
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    No to ja tak może trochę jako "adwokat diabła"...
    Nie wiem czy Dni Dobrosąsiedztwa - gdziekolwiek się odbywają - są jakoś specjalnie utajniane, ale raczej w to wątpię. Każda taka transgraniczna impreza musi mieć przecież jakieś umocowanie prawne, bo przecież miejsca gdzie można przekraczać granicę są ściśle określone. Tak było więc i w tym przypadku:
    http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/xO6R/content/informacja-w-sprawie-wyznaczenia-miejsca-do-przedstawienia-towarow-zlokalizowanego-w-wolosate-lubnia?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie.kas. gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_t5vM%26p_p_lifec ycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26 p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_QvO6__column-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_xO6R_

    I w przypadku Michniowca:
    http://www.podkarpackie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie/wiadomosci/komunikaty/-/asset_publisher/xO6R/content/informacja-w-sprawie-wyznaczenia-miejsca-do-przedstawienia-towarow-zlokalizowanego-w-m-michniowiec?redirect=http%3A%2F%2Fwww.podkarpackie .kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-rzeszowie%2Fwiadomosci%2Fkomunikaty%3Fp_p_id%3D101 _INSTANCE_xO6R%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dn ormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_xO6R_


    No fakt - ogłoszenia są zamieszczone w tych przypadkach tuż (dwa dni) przed imprezą, ale przecież miejscowi wiedzą o tym na pewno dużo wcześniej. Więc w tym wypadku to tylko formalność. A że turyści z całej Polski dowiedzą się zbyt późno, żeby dojechać? - myślę, że to akurat wychodzi na plus takim imprezom. Wiem, wiem - sama chciałabym tam być, ale jeśli takich Aś najechałoby tam z całej Polski choćby nawet 100 to już by był tłok. To tak jakbym zaprosiła sąsiadów z bloku na kawę i ciasto a zleciałoby się pół miasta nieznanych mi zupełnie osób. Więc akceptuję i doceniam kameralność takich imprez (obecność oficjeli traktuję jako ... nieuchronną konieczność niestety ).
    Mam wrażenie, że nie czytałaś tego wątku od początku. Petefijalkowski napisał:

    Cytat Zamieszczone przez Petefijalkowski Zobacz posta
    Urzad Marszalkowski Rzeszow
    Dzwonie na centrale, dostaje numer do Pani Alicji.

    Pani Alicja Wosik:
    Tak, jest planowane przejscie na liste. Teraz beda Dni Dobrosasiedztwa 14-15.09. Dopytuje o program i mozliwosci przejscia. Nie, to bedzie przejscie dla osob z delegacji ze strony ukrainskiej ktorzy jednego dnia przejda symbolicznie i wroca drugiego dnia. Prosze Pana, tam nie ma normalnego przejscia granicznego . Ja mowie: Tak, ale wiem ze w Zberezach i Nizankowicach takie przejscia na Dniach Dobrosasiedztwa dzialaja. Pani Alicja: No, od poczatku bylo to planowane jako impreza zamknieta, nie dla turystow.
    Cisne dalej: Prosze Pani, dziekuje za informacje, z mojej strony jako pasjonata Bieszczad i granic prosba by Panstwo na przyszlosc pomysleli by rozszerzyc impreze na turystow, to byloby duze swieto dla nas.
    Pani Alicja: To sa tereny scisle chronione, to za kazdym razem jest decyzja Ministerstwa Srodowiska.

    Poddaje sie, dziekuje i rozlaczam sie.

    Co za Urzedasy :( :( :( Gdyby nie to ze jestem wyluzowany po urlopie to zaklalbym sobie.
    Czyli to była impreza dla urzędników, żeby mogli się poklepać po plecach, a nie przejscie dla miejscowych lub turystów.

  6. #26
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Mam wrażenie, że nie czytałaś tego wątku od początku. Petefijalkowski napisał: (...)
    Wrażenia mają to do siebie, że są subiektywne i trudno z nimi dyskutować
    Ale...rozumiem, że wypowiedź, którą zacytowałeś miała umknąć mojej uwadze, bo wedle Twojego wrażenia to jej przede wszystkim nie doczytałam. I jak rozumiem - po przeczytaniu ma mi się rozjaśnić myślenie. Czytam więc ponownie i jakoś mi się nie rozjaśnia...

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Czyli to była impreza dla urzędników, żeby mogli się poklepać po plecach, a nie przejscie dla miejscowych lub turystów.
    Ale to jest Twoje wrażenie po przeczytaniu posta Petefijalkowskiego czy Twoja wiedza na ten temat? Widziałeś te listy i kto na nich był albo znasz relację kogoś kto był tam wtedy? Jesteś pewien, ze poza "urzędnikami" dla okolicznych miejscowych był zakaz? Bo skoro formułujesz takie kategoryczne tezy, to spodziewam się, że taką wiedzę posiadasz.
    Fakt, że nie było to planowane jako masowa impreza dla turystów żadnym zaskoczeniem dla mnie nie jest. I w dodatku uważam to za słuszne, z czym oczywiście masz prawo się nie zgodzić.
    Może bieszczadzkie gminy wywalczą coś w Brukseli (http://www.gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/27303/zwiazek-bieszczadzkich-gmin-pogranicza-skarzy-sie-komisji-europejskiej#.W5v67oQgZ_h.facebook), może kiedyś "tereny ściśle chronione" o których w poście Petefijalkowskiego mówi Pani Alicja będą już tylko wspomnieniem, może urzędnicy przyklepią na słupku granicznym porozumienie - wtedy przez Wołosate poleci piękna droga dojazdowa do równie pięknego przejścia granicznego dla pięknych tłumów turystów.

  7. #27
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09


  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Piotr Niedziela
    Na forum od
    06.2016
    Rodem z
    Jura/Warszawa
    Postów
    178

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    500 osób, ładna liczba, ktoś może to potwierdzić, że przeszedł granicę w te dni?

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Cholera mnie strzela jak czytam to wszystko i jeszczezdjecia sugerujące że można było przekracZać. Pytanie wkurzonego człowieka turysty któremu się oczy zaswiecily na wizję takiej możliwości: Co mogłem więcej zrobić by skorzystać z tych dni?!? Po cholerę są telefony i administracja publicznakraju w którym żyje - żeby robiła mnie w bambuko???
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  10. #30
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: Dni dobrosąsiedztwa Wolosate Łubnia 14-15.09

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Wrażenia mają to do siebie, że są subiektywne i trudno z nimi dyskutować
    (...)
    Fakt, że nie było to planowane jako masowa impreza dla turystów żadnym zaskoczeniem dla mnie nie jest. I w dodatku uważam to za słuszne, z czym oczywiście masz prawo się nie zgodzić.
    Odnoszę wrażenie Asiu , że nie do końca zrozumiałaś co wcześniej napisano.
    W przytoczonym przez Ciebie linku już w pierwszym zdaniu czytamy
    Podczas Karpackich Dni Dobrosąsiedztwa 14 i 15 września turyści mogli przekraczać granicę polsko-ukraińską

    i rzecz cały czas dotyczy celu tej imprezy która jest lansowana że niby przeznaczona dla turystów, ale utajniana aby nie dowiedzieli się o niej
    Jak chcą włodarze się spotykać, niech się spotykają, tylko bez tej ściemy , że przejście otwarto dla turystów.
    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    (...) wtedy przez Wołosate poleci piękna droga dojazdowa do równie pięknego przejścia granicznego dla pięknych tłumów turystów.
    Jeśli utajnia się cel zorganizowania takich imprez , to wówczas tracimy zaufanie do organizatorów, może pod przykrywką dobrosąsiedztwa knują stworzenie
    piękna droga dojazdowa do równie pięknego przejścia granicznego dla pięknych tłumów turystów
    Wiem , że potrafisz rozróżnić te dwie skrajne sytuacje
    1. powstanie w Wołosatym stałego drogowego przejścia granicznego od
    2. okresowego pieszego przejścia turystycznego w okresie letnim w soboty i niedziele.
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 23-09-2018 o 19:25

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 10 dni w Bieszczadach
    Przez Mastek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2014, 10:14
  2. Wolosate opanowane przez "Zajazd pod Carynska"
    Przez kasiek w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 12:45
  3. Łubnia Wołosate
    Przez Muchmol w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 15:50
  4. Wolosate-Lubnia
    Przez vidopliassov w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-12-2002, 09:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •