Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

  1. #21
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Tacy co szli z tych małych stacyjek są, pisałem o tym w pierwszym poście. Tacy co szli od Kuka na północ też są. O tym nie pisałem ;-)

    Zechcą to się odezwą.
    Czterech panów B.

  2. #22
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Cytat Zamieszczone przez Gryf Zobacz posta
    Sprawa nie daje mi spać po nocach i w pracy. Czy są na tym forumie śmiałkowie co postanowili odważyć się pokonać Borżawę ale nie z Wołowca jeno z kolejnych stacyjek na południe za Wołowcem
    Jako kpiarz z natury odpowiem pokrętnie.

    Cytat Zamieszczone przez Gryf Zobacz posta
    Sprawa nie daje mi spać po nocach ....
    Może jakieś piwko zażyć przed snem?

    Cytat Zamieszczone przez Gryf Zobacz posta
    .... i w pracy.
    No, w pracy to się chyba nie śpi ;-)

    Cytat Zamieszczone przez Gryf Zobacz posta
    Czy są na tym forumie śmiałkowie co postanowili ...
    Są. Ale może co innego postanowili?

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Bartku po relacji z takimi fotami od razu chce się spakować i wyjechać w Karpaty Wschodnie na kilka dni.

    Cytat Zamieszczone przez Gryf Zobacz posta
    Czy są na tym forumie śmiałkowie co postanowili odważyć się pokonać Borżawę ale nie z Wołowca jeno z kolejnych stacyjek na południe za Wołowcem np. z Osy
    Bartek już w pierwszym poście pisał. Ja szedłem z przystanku 1663 kilometr (Osa) i nie czuje się śmiałkiem. Szedłem też z Berezników. Pozostałe moje Borżawy to wyjścia z Wołowca i Filipca i tu już nie zawsze zdobywałem Stoja. Nie spotkałem się natomiast z tym, żeby ktoś szedł przez Borżawę z Sasiwki przez Żłobki i Magurę.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Podłączę się pod ten wątek, bo końcem września (21-23.09) z sanockim PTTK właśnie byłem na Borżawie.

    Trasy:
    21.09 przełęcz nad Podobowcem-Wielikij Wierch-Płaj-Tomnatyk-Wołowiec
    22.09 Łozianski (Sopki)-połonina Kuk-Kamianka-Lozianski (strasznie lało pół trasy więc zdjęć za wiele nie ma)
    23.09 Gimba-Magura Żydowska-Grab-Załomiska (powyżej 1000m wnętrze chmury, widoki na Gorgany dopiero na zejściu).

    Kilka fotek.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

  5. #25
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Nie obraź się, ale - po mojemu - takie łażenie w kółko góra-dół-góra-dól to trochę jak podgryzanie ciastka z różnych stron bez szansy żeby skosztować nadzienia Nie kusiło aby choć raz zostać na noc na górze?
    Czterech panów B.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nie obraź się, ale - po mojemu - takie łażenie w kółko góra-dół-góra-dól to trochę jak podgryzanie ciastka z różnych stron bez szansy żeby skosztować nadzienia Nie kusiło aby choć raz zostać na noc na górze?
    Hehe, kusić - kusi, ale póki co nie było jak tego zorganizować. Więc dlatego wycieczka zorganizowana.
    Ale - kto wie co przyniesie życie ;-)
    W każdym razie zapuszczam się coraz dalej.

  7. #27
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Akurat na Borżawę nie ma co organizować. Trzeba się raz przełamać a potem już samo idzie
    Czterech panów B.

  8. #28

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Akurat na Borżawę nie ma co organizować. Trzeba się raz przełamać a potem już samo idzie
    Ty to już wiesz. Ja w zasadzie już też...
    Aczkolwiek nadal trochę mnie przeraziła długość kolejki na granicy. Tracić z pół dnia albo i dłużej na oczekiwanie (kolejka samochodów ponad 2km)? Autokar jest znacznie szybszy (2h).
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 02-10-2018 o 07:58

  9. #29
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    Ty to już wiesz. Ja w zasadzie już też...
    Aczkolwiek nadal trochę mnie przeraziła długość kolejki na granicy. Tracić z pół dnia albo i dłużej na oczekiwanie (kolejka samochodów ponad 2km)? Autokar jest znacznie szybszy (2h).
    Tak z ciekawości odnośnie tej granicy (domyślam się że chodzi o Krościenko)
    to czy ta kolejka 2 km to aby na pewno do zwykłej odprawy ?
    Nie tak dawno Gipsar pisał na forum
    Przejazd trwał szybciutko 30 minut. Trwałby jeszcze krócej, ale przez kilka minut staliśmy na końcu kolejki za rzędem busów i kilku osobówek. Dopiero gdy bokiem przejechało na początek kilka aut na polskich numerach zdecydowaliśmy się na ten sam manewr. Dla kogoś kto pierwszy raz przekracza samochodem granicę z Ukrainą jest tam kilka spraw które powinien wiedzieć. Jako turyści mogliśmy wjechać bez czekania w kolejce - to były auta z towarem do dokładniejszego sprawdzenia. My ustawiliśmy się za kilkoma osobowymi w pasie dla obywateli UE. Piszę o tym bo dla kogoś kto planowałby pierwszy raz taki wypad będą to zapewne wskazówki skracające czas oczekiwania
    Bo widzisz, na przejściu jest kilka pasów i stoją na nich samochody. Patrząc z boku, nie wiesz czy to odprawy celnej czy zwykłej i myślisz jak Gipsar
    Na przejściu w Korczowej jest tych pasów z 10 i tam już totalnie nie wiadomo nic.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Borżawa: Wołowiec-Miżhirja

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Tak z ciekawości odnośnie tej granicy (domyślam się że chodzi o Krościenko)
    to czy ta kolejka 2 km to aby na pewno do zwykłej odprawy ?
    Nie tak dawno Gipsar pisał na forum

    Bo widzisz, na przejściu jest kilka pasów i stoją na nich samochody. Patrząc z boku, nie wiesz czy to odprawy celnej czy zwykłej i myślisz jak Gipsar
    Na przejściu w Korczowej jest tych pasów z 10 i tam już totalnie nie wiadomo nic.
    Tak, chodzi o Krościenko, i kolejka miała taką długość na szosie od strony Ukrainy przed przejściem. Na przejściu jest 4-5 pasów równoległych do odprawy (2x UE, reszta "All passports") plus jeden wydzielony dla autobusów. Wszystkie były równo zajęte. Dopiero na terenie przejścia następowało przetasowanie aut do poszczególnych (UE/nie UE) pasów, więc nie ma opcji wytłumaczenia wcześniej, że się nic nie ma do oclenia. Czasem, jak który zmienił zdanie, nie obywało się beż trąbienia.

    Myślę, że taka ilość aut wynikała z dwóch powodów:
    - powrót niedziela po południu (turyści weekendowi, a i jazda Ukraińców do pracy),
    - strajk włoski SG.

    Kontrola całego bagażu, z wyciąganiem z bagażników autobusów. Aż mi było szkoda strażników wkładających ręce w mokre i śmierdzące ciuchy po trzech dniach w górach ;-) No ale...
    Oczywiście długość oczekiwania dotyczy wjazdu do Polski. Wyjazd był w miarę szybki (do 30min).
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 03-10-2018 o 08:22

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Wypas owiec w podkarpackich górach
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2018, 10:00
  2. Szlak Wołowiec Pikuj
    Przez haker000 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 19:32
  3. Borżawa
    Przez Krysia w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 23:45
  4. połączenie Turka- Wołowiec
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-11-2008, 08:17

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •