Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: W listopadzie w Bieszczadzie

  1. #21
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez asia999 Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie zagmatwałam ale to chyba moja pierwsza "pomoc techniczna" na forum
    Doskonale Ci poszło

    Cytat Zamieszczone przez Sroka Zobacz posta
    jak to się robi z [...]
    Nie bój się próbować. Jak Ci coś nie wyjdzie to poprawimy albo, jak trzeba, wykasujemy nieudany post w całości
    Czterech panów B.

  2. #22
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    jak trzeba, wykasujemy nieudany post w całości
    dzięki, już dwa razy sam przypadkiem sobie skasowałem
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 01-09-2018 o 16:14 Powód: Dodałem [QUOTE] na początku postu

  3. #23
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Nie mogłeś, nie masz uprawnień. Mogłeś jedynie nie zamieścić postu. Jak jest opublikowany to autor może przez 30min wprowadzać poprawki, ale całkowicie usunąć już nie może.

    BTW

    Uzupełniłem brakujący znacznik [QUOTE] na początku Twojego listu. Cytat jest teraz prawidłowy.
    Czterech panów B.

  4. #24
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Nie mogłeś, nie masz uprawnień. Mogłeś jedynie nie zamieścić postu. Jak jest opublikowany to autor może przez 30min wprowadzać poprawki, ale całkowicie usunąć już nie może.

    BTW
    łatwe dla tych co się znają, trudne dla tych co się uczą obsługiwać kompa, miałem na myśli tylko to,że po godzinie klikania jednym palcem w klawiaturę nie udało się zamieścić moich wypocin. Nieważne . Anioł (admin) czuwa i pomoże. Dzięki
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 01-09-2018 o 20:23 Powód: Uzupełniłem znacznik [/QUOTE]

  5. #25
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Wiele osób pisze relacje "na zewnątrz", np. w Wordzie lub dowolnym innym edytorze. A jak relacje są gotowe to dopiero wówczas wklejają je na forum. Jeżeli miałeś takie kłopoty, jak opisujesz, to może to jest dobre rozwiązanie dla Ciebie.

    BTW Dodałem do Twojego postu zamykający znacznik [/QUOTE]
    Czterech panów B.

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    .... tak więc ze śpiewem na ustach dotarliśmy do Chaty już w ciemnościach, cieszyłem się na to spotkanie mając w pamięci letni pobyt, który z jednego noclegu zamienił się w trzydniowy pobyt.
    Wrzątek jakby specjalnie na nas czekał, więc szybka kolacja i próba integracji ze spotkanymi ludzmi na Chacie nie przyniosła nic dobrego - my byliśmy stamtąd a ONI byli stąd, byliśmy obcy a Oni byli Otrytczykami. Nawet naleweczka nie ociepliła specjalnie stosunków,niestety, to była pomyłka, bardzo wcześnie rano bez śniadania opuściliśmy chatę i pojechaliśmy do Widełek zdobywać Magurę Stuposiańską.
    Śniadanie przy punkcie kasowym i po przekroczeniu mostku weszliśmy na niebieski szlak , który zaprowadzić nas miał na Magurę, pierwsze problemy zaczęły się gdy doszliśmy do potoku, udało się jednak przejść na sucho
    DSC01729.jpg
    szlak za potokiem był zdecydowanie "intensywnie użytkowany"
    20171109_100033.jpg
    było zdecydowanie pod górkę i monotonnie,
    DSC01734.jpg
    czasem na uwagę zasłużyło sobie jakieś drzewo, które dzięki BPN żyło dłużej niż w zasobach LP
    DSC01740.jpg
    jednak jeszcze większą ciekawostką była spotkana po drodze monokultura świerkowa z więzbą tak gęstą,że wskazywało to na sztuczne nasadzenia i tak rzeczywiście było o czym informowała zamieszczona tabliczka.
    Największą ciekawostką nie tylko tego dnia ale całego wyjazdu była tabliczka umiejscowiona trochę wyżej przy wiacie na skraju linii lasu, która poinformowała nas,że właśnie jesteśmy na.... Bukowym Berdzie.
    Tośmy się uśmiali sami z siebie, tak bardzo przeżywaliśmy klimat z Chaty,że pomyliliśmy kierunki. Powrót po śladach i z podkulonymi ogonami poprosiliśmy o nocleg w PTSM w Wetlinie, na szczęście wolne miejsca były (wszystkie), tylko Anioł się ucieszył z naszego powrotu. ABC było blisko jak zawsze, klimat z radia i pasjans...
    ...cóż więcej potrzeba

  7. #27
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez Sroka Zobacz posta
    ....
    DSC01729.jpg

    Największą ciekawostką nie tylko tego dnia ale całego wyjazdu była tabliczka umiejscowiona trochę wyżej przy wiacie na skraju linii lasu, która poinformowała nas,że właśnie jesteśmy na.... Bukowym Berdzie.
    Dzięki za wyjaśnienie, gdyż pierwsze zdjęcie wprawiło mnie w zakłopotanie. Którędy oni idą na Magurę Stuposiańską, gdy w tle widać ruinę mostu kolejki?.

    Ps. Odnośnie Chaty na Otrycie, będąc tam w czerwcu (tylko przez chwilę), odniosłem bardzo podobne wrażenie jak Wy.
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 01-09-2018 o 21:39

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta

    Ps. Odnośnie Chaty na Otrycie, będąc tam w czerwcu (tylko przez chwilę), odniosłem bardzo podobne wrażenie jak Wy.
    w "sezonie turystycznym" rzadko bywają tam "PRAWDZIWI OTRYTCZYCY" ale chyba zapominają lub nie wiedzą,że klimat przynoszą tam Ludzie z zewnątrz
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 01-09-2018 o 22:14

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    ... ostatni dzień wędrówek
    słońce miało chyba wtedy wolne od pracy bo wyjątkowo pózno zaczęło się rozjaśniać ale niestety padał drobny deszczyk. Plan na dzisiaj miał w programie dojazd do Roztok i przejście do Jasła,powrót,dojście do Strybu i powrót do auta .
    Pogoda niestety nie była sprzyjająca wędrówkom. temperatura w okolicach zero plus, widoczność czasami na wyciągnięcie ręki
    DSC01752.jpg
    tak prezentował się nasz szlak
    DSC01755.jpg

    wilgotność powietrza była niesprzyjająca żeby wyjąć aparat z kieszeni ale smartfon poradził sobie z perlistością powietrza
    DSC01760.jpg
    trochę przygotowaliśmy się teoretycznie do wędrówki, ale spotkane pamiątki z czasów walk zaskoczyły nas
    DSC01792.jpg
    temperatura przynaglała nas do szybkiego tempa, ale staraliśmy się dojrzeć cokolwiek w miejscach wyznaczonych
    DSC01780=1.jpg
    widać było mgłę i tylko mgłę
    20171110_114424.jpg
    a pózniej było tyko zimniej i jeszcze bardziej mokro. Był taki plan- pierogi w Cisnej ale z racji dużych strat ciepła skończyło się na nalewce z gorącą herbatą w Wetlinie gdzie Anioł czekał ale smucił się bo to był nasz ostatni nocleg. Na pewno tu wrócę, tu spotkałem Bieszczadzkiego Anioła.



    Pogoda sprzyjała, plan został zrealizowany(poza Magurą oczywiście :))
    to był bardzo udany wyjazd, przed nami wakacje, ale czekam na listopad....

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    09.2016
    Postów
    100

    Domyślnie Odp: W listopadzie w Bieszczadzie

    ...."narodziła się nam nowa tradycja" - listopadowy wyjazd udało się powtórzyć i w tym roku, zakwaterowaliśmy się jak zwykle w PTSM w Wetlinie i w tym samym pokoju pod tym samym Aniołem. Szybkie śniadanie i jedziemy- kierunek Dwernik, na rozruch w planie jest połazić po Otrycie i odwiedzić Chatę. Dla odmiany wybraliśmy koński szlak, zdecydowanie mało uczęszczany.
    DSC01012zmn.jpg

    po drodze przypadkiem "wpadliśmy" zdaje się na pozostałości planu filmowego Watahy
    DSC01008zmn.jpg
    ciekawe ustawienie trzeciej i piątej retorty
    Jadąc autem staraliśmy się zabrać wystarczająco dużo gratów na wszelką pogodę,rezerwowe buty,peleryny i inne tego typu na listopadową pogodę ale nie wpadliśmy na to,że będzie nam brakowało letnich ciuchów, temperatura powietrza
    tego dnia była rekordowa 23 stopnie.
    Z racji dużego nasłonecznienia powietrze było mgliste ale i tak jakiekolwiek widoczki zachwycały nas
    DSC01014zmn.jpg

    Pomimo ciepłoty pogoda przepyszna, wędrowało się miło. Krótki popas na Chacie,uzupełniliśmy zapas wody i poszliśmy sobie dalej mając w planie zahaczyć o Trohaniec.
    DSC01034zmn.jpg

    Trudno opisać jakie emocje nam towarzyszyły, byliśmy jak małe dzieciaki cieszące się nową zabawką, cieszyła nas każda chwila, każdy krok i czerpaliśmy to pełną piersią, myślę,że niejednemu,którzy zaliczyli takie powroty towarzyszą te same odczucia.

    DSC01040zmn.jpg

    Gdy z Dwerniczka wracaliśmy do auta z daleka zaintrygowała nas wystająca ponad drzewami dziwna konstrukcja
    DSC01045zmn.jpg

    Toż było nasze zdziwienie, taaaka konstrukcja , dokąd? No rozumiem na drugą stronę ale tam już tylko tabliczki "Teren prywatny"
    No ale taki most w takim miejscu to ciekawostka , którą warto było obejrzeć z bliska
    DSC01042zmn.jpg

    Mijając przydrożną kapliczkę podziękowaliśmy za udany dzień, jak również dziękujemy tym,którzy opiekują się tym przybytkiem
    DSC01055zmn.jpg

    I tak kolorowo minął nam dzionek
    DSC01026zmn.jpg

    DSC01027zmn.jpg

    Przed nami jeszcze 6 dni a my już aż tyle widzieliśmy . Życzę każdemu tak emocjonujących powrotów, widoków i wrażeń

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Mój Bieszczadzie!
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 15:56
  2. Bieszczady w listopadzie
    Przez erem w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 20:45
  3. Bieszczady w listopadzie
    Przez Agaska w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2005, 02:07
  4. 36 godzin w Bieszczadzie...
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2005, 21:45
  5. 13 godzin w Bieszczadzie.
    Przez bertrand236 w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-09-2005, 12:29

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •