Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Pikuj - instrukcja obsługi

  1. #21

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Chcesz wodę źródlaną filtrować ....?
    Idąc od strony Sianek grzbietem Pasma Pikuja masz najpierw żródło rzeki Uż, następne źródło jest na polance przed Kińczykiem Hnylskim
    kolejne (zaznaczone na wszystkich mapach) to te pod Starostyną ,
    jest też źródełko pod samym szczytem Pikuja (w stronę Szerebowca) ale ja nigdy go nie szukałem
    Polecam jako lekturę uzupełniającą
    http://rugala.pl/blog/2015/04/bieszczady-wschodnie-praktyczne-informacje/
    a mapę masz tu
    Dzięki wielkie ! Co do filtrowania wody ze źródełek - wydawałoby się, że nie trzeba. Słyszałem i czytałem, że niektórzy filtrują wodę pomimo, że pochodzi ze źródełka. Ze wszystkich źródełek tego typu uzupełniasz zapasy bezpośrednio ze źródełka ?

    Pozdrawiam !

  2. #22
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Cytat Zamieszczone przez _PrEzY_ Zobacz posta
    Słyszałem i czytałem, że niektórzy filtrują wodę pomimo, że pochodzi ze źródełka. Ze wszystkich źródełek tego typu uzupełniasz zapasy bezpośrednio ze źródełka ?
    Chcesz to filtruj. Ja tam od zawsze piję wodę w górach ze źródeł, potoczków i żyję. Ważne żeby nie nabierać poniżej pastwisk, osad ludzkich.

  3. #23

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Cytat Zamieszczone przez coshoo Zobacz posta
    Chcesz to filtruj. Ja tam od zawsze piję wodę w górach ze źródeł, potoczków i żyję. Ważne żeby nie nabierać poniżej pastwisk, osad ludzkich.
    W sumie ja raz tak piłem (umowne źródło Sanu), też mi nic nie było, a woda zimna i smaczna - uratowała mi życie, bo wtedy upał był jak nie wiem, a trzeba było wrócić do Bukowca jeszcze. Ważne to co napisałeś, o tych pastwiskach i osadach - bo co z tego, jak jest źródełko, ale skażone

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Zdarzyło się nawet gotować wodę z Solinki w Dołżycy, niegotowanej - wiadomo, bym nie wypił Zawsze piło się ze źródeł, górskich potoków, kiedyś nawet z takiego małego cieku w Czarnohorze, że ciężko było nabrać. Pływało w tym sporo paprochów a woda smakowała paskudnie i nic się nie stało. Najważniejsze, to przestrzegać tego, o czym Coshoo napisał, bo może być jazda na dwa fronty

  5. #25

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    Najważniejsze, to przestrzegać tego, o czym Coshoo napisał, bo może być jazda na dwa fronty
    O właśnie, tego chciałbym uniknąć, aby nie zepsuć sobie wyprawy takie klimaty "na dwa baty" to tak średnio by było ;/

  6. #26
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Logistyka przed wędrówką Połoniną Pikuja to znajomość występowania wody w postaci źródeł. ( można też wynieść na plecach minerałkę zakupioną w sklepie z zapasem na 3 dni )
    Aktualna analiza wskazuje że jest szansa na 6 punków wododajnych, ale po kolei .
    Ustalmy punkt startu w Siankach. Po pokonaniu odcinka leśnego z kulminacją na górce Perejeba (dlaczego niektórzy tłumaczą że to Przejeba ?)
    jak już wyjdziemy na otwarte przestrzenie z widokiem na wieś Karpackie (Hnyła) to można szukać ujarzmionych źródeł rzeki Uż
    ...
    uz.jpg
    ...
    Nie ma oznakowań , trzeba wczytać się w ścieżkę
    To ujęcie wody nie jest zaznaczone na mapach, przykład
    ....
    woda1.jpg
    ..
    Warto dodać że osoby startujące na Pasmo Pikują z Użoka też mają blisko do tego punktu

  7. #27
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Idąc dalej grzbietem w kierunku Pikuja kolejną wodę mamy szansę znaleźć tuż przed Kińczykiem Hnylskim
    Wychodzi się z lasu na widokową polankę ( ze świetną panoramą polskich Bieszczadów)
    trzeba zejść w dół i odszukać , choć nie jest zbyt wydajne -> na załączonej mapie to wzdłuż niebieskiego szlaku , którego obecnie tam nie ma, bo został przeniesiony.
    ...
    woda2.jpg
    ...
    Kolejnych źródeł należy szukać w okolicy Starostyny od strony Libuchory.
    W miejscu gdzie połonina łączy się z lasem jest wypłaszczenie na postawienie namiotu
    i źródło z wypływającą wodą (oba miejsca podobnie wyglądają i są zaznaczone na mapach)
    ...
    woda3.jpg
    .
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 06-09-2021 o 21:12

  8. #28

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    @don Enrico, Serdeczne dzięki za mapki i info !

  9. #29
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Aby zakończyć temat występowania wody w paśmie Pikuja trzeba powiedzieć że największe źródło ,
    ale nie wiem czy to właściwe określenie , bo to właściwie potoczek buchający z ziemi , znajduje się na Pańskiej Dolinie pomiędzy Wielkim Wierchem a Ostrym Wierchem (od północnej strony - południowa przeraźliwe stroma)
    Jest zaznaczony na mapach.
    Ta obfitość wody ,była zapewne czynnikiem że tu właśnie, w okresie międzywojennym powstało przemyskie schronisko turystyczne (świetna lokalizacja)
    Dzisiaj możemy tylko odszukać w krzakach resztki ruin
    .
    aha .... teraz widzę że coś się wywaliło i forum nie pozwala załączać żadnych dodatków (np mapek)
    ....
    no to cóż .. napiszę teoretycznie , że idąc dalej w stronę szczytu Pikuja można na współczesnych mapach znaleźć źródło wody na północnych stokach Połoniny Bukowskiej ale nigdy go nie szukałem
    i nie mam innego potwierdzenia czy rzeczywiście tam jest , może ktoś były chętny na październikowy wyskok w odszukaniu go ?
    ...

    i docieramy na szczyt Pikujowy gdzie jak wspomniano w sąsiednim wątku możemy szukać wody przy ścieżce na Szerebowiec
    patrz co napisał kazikc
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...wy-Pikuj/page2
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 15-09-2021 o 21:48

  10. #30
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Pikuj - instrukcja obsługi

    Karp. ws 124.jpg
    Jeszcze jedne źródło nie na grani tylko przy żółtym szlaku w połowie podejścia z Biełasownicy.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Instrukcja wpisywanie się do kalendarza
    Przez andrzej627 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 16:05
  2. O rowerach, ich naprawie i obsłudze
    Przez Wojtek Pysz w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 14:11
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 17:45
  4. Bieszczady - instrukcja obsługi :)
    Przez Zarazek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 15:42

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •