Strona 25 z 28 PierwszyPierwszy ... 15 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 273

Wątek: Różne wieści związane z Bieszczadami

  1. #241
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ostatnio usłyszałem informację związaną z Bieszczadami : na granicy UA/PL zanotowano wzmożony ruch osób (mężczyzn) przekraczających nielegalnie granicę w stronę Polski.
    Osoby takie są dzielone przez SG na dwie grupy :
    1. ci z bliskiego wschodu (w uproszczeniu Muzułmanie) są po złapaniu odsyłani z powrotem na Ukrainę
    2. ci którzy są obywatelami naszego sąsiada - są traktowani jako uchodźcy wojenni i trafiają do ośrodków rządowych finansowanych przez nas (odsyłka groziła im karą za dezercję)
    Prawda ? czy fałsz ?
    a... a może to putinowska propaganda ?
    Wobec tak wielu niewiadomych, wstrzymuję się od przekazywania jakichkolwiek informacji związanych z Bieszczadami, bo nie wiem które zostały zmanipulowane , a które nie.
    Uprzejmie donoszę, jako osoba będąca niemal na granicy, że:
    Ad. 1. O tej grupie nie słyszałem nic i nikogo nie widziałem, w ostatnim czasie. Nikt też o nich nie wspominał (za klientów mam także funkcjonariuszy Straży Granicznej). Poza tym, że takie osoby trafiają się co jakiś czas rutynowo.
    Ad. 2. Tak, są takie osoby i ich ruch był wzmożony, bo już trochę ustał. Już kilka razy mieliśmy takich gości, którzy po przejściu granicy trafiali do naszego lokalu, jako pierwszego oświetlonego miejsca, w dodatku gastronomicznego. Natomiast nie jest prawdą, że trafiają do ośrodków rządowych i grozi im odsyłka. Owszem, są zatrzymywani, sprawdzani, przewożeni do placówki SG, w której pobierane są im odciski palców (nie w każdej placówce to jest), wypełniają odpowiednie papiery i są wypuszczani, a czasem nawet podwożeni do punktów recepcyjnych. Jako, że trwa wojna nie są odsyłani do siebie, a co im grozi jeśli wrócą to już pewnie inna historia. Z moich obserwacji wynika, a także z rozmów z tymi ludźmi, że są to osoby młode, dobrze, lub nawet bardzo dobrze sytuowane i raczej ze wschodu Ukrainy.
    Poza tym widać, że coś jest na rzeczy, bo poprzednio śmigłowiec SG nad moim rejonem widziałem w 2013 roku, a przez ostatni miesiąc już kilka razy, a ostatnio nawet słyszałem w nocy.
    Mogę tu podać dwa przykłady. Pierwsza grupka, czterech mężczyzn, dobrze ubranych, ale jak na spacer po krakowskim rynku (a śniegu jeszcze w górach po pas. Płynnie mówiący po angielsku. Zmarznięci, przemoczeni, ale zamówili picie, jedzenie. Zjedli wypili, zamówili busa i dojechali do Ustrzyk Górnych, gdzie ich podróż zakończyła kontrola SG.
    Drugi przypadek to dwaj młodzi panowie, już bardziej przygotowani do górskich wędrówek, bo chociaż mieli gumofilce. Nie mieli natomiast ani czapek, ani rękawiczek, a na zewnątrz było wtedy w nocy -10. Preferowali do rozmowy język rosyjski, którego w sumie nie znam, ale po ukraińsku też szło się dogadać, bo tu mam większy zasób słów. Nie mieli też akurat czym zapłacić, ale dostali jeść i pić i też sobie poszli, lecz zaraz zostali zatrzymani przez SG. Jeden z nich dwa dni później przyjechał do nas z dziewczyną na pizzę, stąd wiem jaka dalej jest procedura.
    Ostatnio edytowane przez Hero ; 21-04-2022 o 23:56

  2. #242
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Taki nius:
    https://nowiny24.pl/zapadla-sie-drog...ar/c4-16443249

    Tak mi się przypomniało jak w czasach gdy nie było A4 a Nowy Sącz był ciągle zakorkowany jeździłem w Tatry lub Pieniny przez Słowację.
    Pewnego razu po powodziach obsunęła sie połowa jezdni gdzieś miedzy Bardejowem a Plawcem. Wracając po 5 -ciu dniach droga była naprawiona a tu pół roku - zgroza.

  3. #243
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Jeśli ta wiadomość okaże się prawdziwa ...?
    To jej decydent powinien dostać NAGRODĘ
    otóż w/g serwisu nowiny24
    Czarne chmury nad drezynami w Bieszczadach. W przyszłym roku mogą przestać jeździć

    Spółka „Debies” Janusza Demkowicza, właściciela Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych, jeszcze nie otrzymała pisemnego wypowiedzenia umowy na użytkowanie linii 108, ale wszystko wskazuje, że klamka już zapadła.
    W przyszłym roku pociągi mają całkowicie wyprzeć drezyny z tej trasy.
    Robert Petka, z-ca wójta w gminie Olszanica, gdzie drezyny mają swoją bazę, jest tym zbulwersowany.
    – Jeżeli wycina się produkt turystyczny, z którego korzysta 60 – 65 tysięcy turystów rocznie, a zamiast tego puszcza się na tory jakieś puszki po sardynkach, z których nikt nie korzysta, to trzeba być niespełna rozumu – zastępca wójta nie przebiera w słowach.
    BDR są laureatem wielu nagród takich jak: Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpacia 2015 r., najlepszy Produkt Turystyczny Polski 2015 r., Sposób na Sukces (konkurs pod patronatem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy) i Ambasador Wschodu.
    Na linii 108 kursują obecnie dwaj przewoźnicy kolejowi. Jeden to Polregio, który jeździ w ramach przewozów zamówionych przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Pociąg kursuje tylko w weekendy i nie stanowią dla drezyn przeszkody. Inaczej jest w przypadku drugiego przewoźnika, czyli SKPL, który weekendowo jeździ na trasie Sanok – Ustrzyki Dolne, ale w godzinach, które kolidują z drezynami. Z tego powodu te ostatnie w weekendy musiały wynieś się do Ustrzyk Dolnych i jeździć w stronę Krościenka.
    ....................
    Kolejny raz okazuje się że nie rozumiem ?
    ..a może to tylko "fałszywa wiadomość" jakich wiele rozsiewanych jest wokół ?
    Po co więc powielać na forum takie wiadomości , jak nie mam możliwości sprawdzenia ich ?
    Jaki więc jest sens istnienia naszego forum ?

  4. #244
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    "W bieszczadzkich lasach jest coraz więcej oznak zbliżającej się wiosny. Zakwitła śnieżyca wiosenna i cebulica dwulistna, wyrastają sasanki wielkokwiatowe i ciemiernik purpurowy.-Cebulica dwulistna i śnieżyca wiosenna. Nic piękniejszego nie może nam się przytrafić w czasie tego szarego przedwiośnia – przekonuje Kazimierz Nóżka, leśniczy Nadleśnictwa Baligród. Na profilu fb nadleśnictwa można zobaczyć zdjęcia i nagrania z kwitnącymi roślinami w roli głównej. Śnieżyca wiosenna to około 30-centymetrowa roślina, ma drobne, dzwonkowate, białe kwiaty z żółtymi plamkami na końcu płatków. Cebulica dwulistna wyrasta do ok. 25 cm, ma niebieskie kwiaty, zebrane w grono przypominają hiacynt.
    Leśnicy dodają, że z każdym dniem będzie przybywać kolorów. -Będą kwitnąć następne rośliny, ale takich okazów jak śnieżyce wiosenne w przyrodzie nie spotkacie – zapewnia Kazimierz Nóżka. Już nieśmiało spod liści wyrastają sasanki wielkokwiatowe z owłosionymi listkami i filetowo-karmazynowymi płatkami oraz ciemiernik purpurowy."

    https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/...zycy-wiosennej

  5. #245
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Cytuję za Gazetą Bieszczadzką
    Według informacji, które opublikował Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, elektrycznymi autobusami pojedziemy w drugiej połowie 2024 roku. Elektryki zamienią dotychczasową flotę spalinowych pojazdów.
    ...
    Brak informacji jakie trasy miałyby obsługiwać te autobusy?
    bo o ile mi wiadomo Ustrzyki nie posiadają komunikacji miejskiej ...?
    więc może będzie szansa na dojazd w górki ?
    wątpię

  6. #246
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Powstanie bieszczadzka brygada RR
    https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/...-interwencyjna

  7. #247
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    W Wetlinie z udziałem ponad setki miłośników Bieszczadów odsłonięta została Ławeczka Majstra Biedy
    https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/laweczka-pamiatkowa-majstra-biedy-w-bieszczadach

    Powstała nowa ścieżka przyrodnicza "Stary Majdan"
    https://radio.rzeszow.pl/wiadomosci/...a-stary-majdan
    Ostatnio edytowane przez Leuthen ; 15-05-2023 o 17:03

  8. #248
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    "Władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego przypominają o remoncie nawierzchni szlaku czerwonego z Wołosatego w kierunku Przełęczy Bukowskiej. Szlak pozostaje otwarty, trzeba jednak zachować ostrożność i stosować się do zaleceń służb porządkowych."

    https://radio.rzeszow.pl/24161/pracowite-dni-bieszczadzkich-ratownikow/



  9. #249
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    "Za kilkanaście dni ma być udostępniona wieża widokowa, którą zbudowano na szczycie Holicy koło Ustrzyk Dolnych. Stalowo-drewniana konstrukcja ma ponad 170 schodów i dwa tarasy obserwacyjne. Turyści na razie oglądają ją głównie z dołu, chociaż są tacy, którzy wykorzystują ciasne przejście w uszkodzonym tymczasowym ogrodzeniu.Burmistrz Ustrzyk Bartosz Romowicz uważa, że wieża będzie drugą największą atrakcją regionu, po kolejce gondolowej nad Soliną. Przy dobrej pogodzie można z niej podziwiać nie tylko wysokie Bieszczady, Ustrzyki, Jezioro Solińskie, ale także odległe Tatry. Przed wojną Holicę wykorzystywali szybownicy, dziś m.in. udziela się tutaj ślubów.Gmina Ustrzyki Dolne zbudowała wieżę z pieniędzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i środków własnych. Z powodu wzrostu cen kosztowała 2,5 mln zł, a nie jak pierwotnie zakładano 1 mln 200 tys zł.Na górę można wejść z kilku stron, a w przyszłości być może dojechać elektrycznym busem."


    https://radio.rzeszow.pl/26270/wieza...prawie-gotowa/

  10. #250
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gratulacje-wielkie i małe różne
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 12:36
  2. Trasa i pytania z nią związane
    Przez Dlugi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 19:44
  3. Takie tam refleksje jesienne związane z Bieszczadami
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 13:52
  4. Różne formy wypoczynku a jedno miejsce
    Przez ewelina.r w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2005, 15:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •