Strona 19 z 28 PierwszyPierwszy ... 9 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 273

Wątek: Różne wieści związane z Bieszczadami

  1. #181
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Dziwne, na stronie EDK nie ma żadnych tras w Bieszczadach, chciałem choć przebieg zobaczyć.
    Wybieram trasy w formie pętelki, by nikogo nie angażować, w zeszłym roku musiałem odpuścić z innych względów. Założeniem początkowym EDK było to, że trasa powinna mieć 40km - na całą noc. Później pojawiły się inne warianty - krótsze, dłuższe. Dziś się waham nad wyborem jednej z 2 tras 31 czy 45 - opuściłem się w kondycji i nie wiem, czy podołam. Choć w sumie o to chodzi, by łatwo nie było.
    Niestety, coraz bardziej daje się zauważyć hejt na takie inicjatywy jak i na ich uczestników, jakby komuś to przeszkadzało...

  2. #182
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Kolejny dzień z rekordem zakażeń. Ponad 400 ofiar
    https://www.onet.pl/informacje/onetw...vnqr2,79cfc278
    Rzeczywiście ekstremalna
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  3. #183
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    A świstak...
    Czy kościoły były zamknięte i ich otwarcie spowodowało wzrost zachorowań?
    Czy to raczej inne działania rządu...

  4. #184
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    OT alert!

    Czterech panów B.

  5. #185
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Są nowe wiadomości
    Po czteromiesięcznej przerwie zimowej wznowiono pobieranie opłat za wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
    Od 21 marca bilet można kupić w formie elektronicznej poprzez platformę e-parki. Począwszy od 15 kwietnia ruszą punkty informacyjne parku, w których można będzie nabyć między innymi pamiątki.
    W całym kraju stan wyjątkowy, a w Bieszczadach ..... przygotowania do najazdu turystów

  6. #186
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Jak podaje e-Sanok jest postęp
    Z centrum Leska zniknął pomnik wdzięczności Armii Czerwonej nazywany również pomnikiem Żołnierzy Radzieckich. Został wyburzony wczoraj. Na Placu Kościuszki stał od lipca 1945 roku. Na postumencie, który przez ponad 75 lat był nieodłączną częścią centrum Leska widniały symbole i napisy upamiętniające obecność na tych terenach żołnierzy Armii Czerwonej. Była między innymi tabliczka z napisem w języku rosyjskim”Chwała bohaterom”. Był sierp i młot umieszczony w wieńcu laurowym. Pomnik, jak wiele podobnych w różnych miejscowościach kraju, miał być pomnikiem wdzięczności za wyzwolenie Leska przez Armię Czerwoną. W pierwszych latach po odsłonięciu postumentu (1945), w pobliżu chowano poległych żołnierzy, którzy toczyli walki z Niemcami i banderowcami na terenie Bieszczadów.

  7. #187
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Sporo miłośników Bieszczadów przyjeżdża w te tereny okazjonalnie myśląc że lansowane "Dzikie Bieszczady" to teren swobody.
    Niestety , prawda jest inna .
    Bieszczady właściwe są pod patronatem policjantów z Ustrzyk Dolnych ( tu pasowało by stworzyć osobny wątek )
    ale zanim ktoś podejmie ten temat, parę njusów
    Podczas minionego weekendu ustrzyccy policjanci zatrzymali osiem uprawnień do kierowania pojazdem. We wszystkich przypadkach powód był ten sam – nadmierna prędkość w terenie zabudowanym.
    Funkcjonariusze na prośbę mieszkańców udali się na patrol do Czarnej, gdzie bardzo często dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Właśnie w tej miejscowości aż pięciu kierowców straciło na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdem. Rekordzistą okazał się kierowca opla, który jechał z prędkością 113 km/h. Do kolejnych trzech zatrzymań doszło w Wojtkowej.
    Podczas minionego tygodnia ruch na bieszczadzkich drogach był minimalny (turystów - zero) , czyli spokój i nuda ... ale
    Ale właśnie w takich okolicznościach nikt nie ostrzeże mrugnięciem , bo mijamy pojazd co 10 minut
    To dobra okazja aby służby policyjne wykazały swoją aktywność na pustych bieszczadzkich drogach
    Na pewno dostaną nagrody za wzorową służbę , bo przecież nie pochwalamy łamania przepisów.
    DROGI TURYSTO !!!! jeśli jedziesz w dzikie Bieszczady pamiętaj że ograniczenia prędkości tu też obowiązują , nawet gdy nie ma żadnego ruchu
    http://www.bieszczadzka24.pl/aktualn...awo-jazdy/6919

  8. #188
    Bieszczadnik Awatar mazg
    Na forum od
    01.2008
    Postów
    106

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    niżej podpisany uwielbiał pomykać lokalnymi , pełnymi zakrętów drogami w Bieszczadzie do momentu aż zza kolejnego zobaczyłem dwie panie jeleniowe , które właśnie na drugą stronę przeskakiwały. Dobrze ,że robiły to trochę 1- 2 sek wcześniej niż ja nadjechałem. Byłyby wspomnienia z urlopu...

  9. #189
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Cytat Zamieszczone przez mazg Zobacz posta
    niżej podpisany uwielbiał pomykać lokalnymi , pełnymi zakrętów drogami w Bieszczadzie do momentu aż zza kolejnego zobaczyłem dwie panie jeleniowe , które właśnie na drugą stronę przeskakiwały. Dobrze ,że robiły to trochę 1- 2 sek wcześniej niż ja nadjechałem. Byłyby wspomnienia z urlopu...
    ...I to jest dobra sugestia dla kierowców pomykających bieszczadzkimi traktami
    Nie dość że zaspana policja będzie czychać i chciała się wykazać , ...to w dodatku te lelenie nie ustępują pierwszeństwa przejazdu.
    Sam miałem w Beskidzie sytuację gdy wymusiły na mojej drogowej trajektorii - raptem 20 jeleńowatych które miały kierunek prostopadły ....

  10. #190
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Kto zna szlak czerwony z Komańczy ten wie, że przy dojściu do Prełuk wychodzi on z lasu na drogę. Ileż to razy wybiegają znienacka z krzaków (jest dość pochyło) nie łanie, nie jelenie, ale za to z plecakami, nie do zatrzymania. Innych takich "niespodzianek" jest w Bieszczadach więcej, ... dzieci, dorośli, zwierzęta dzikie i gospodarskie i pupile bez smyczy, bo urlop i swoboda. I dlaczego jazda samochodem ma być zabawą w ciuciubabkę z policją? Znam inne sposoby zabawy
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gratulacje-wielkie i małe różne
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 12:36
  2. Trasa i pytania z nią związane
    Przez Dlugi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 19:44
  3. Takie tam refleksje jesienne związane z Bieszczadami
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 13:52
  4. Różne formy wypoczynku a jedno miejsce
    Przez ewelina.r w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2005, 15:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •