Pokaż wyniki od 1 do 10 z 274

Wątek: Różne wieści związane z Bieszczadami

Widok wątkowy

  1. #11
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Różne wieści związane z Bieszczadami

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Ostatnio usłyszałem informację związaną z Bieszczadami : na granicy UA/PL zanotowano wzmożony ruch osób (mężczyzn) przekraczających nielegalnie granicę w stronę Polski.
    Osoby takie są dzielone przez SG na dwie grupy :
    1. ci z bliskiego wschodu (w uproszczeniu Muzułmanie) są po złapaniu odsyłani z powrotem na Ukrainę
    2. ci którzy są obywatelami naszego sąsiada - są traktowani jako uchodźcy wojenni i trafiają do ośrodków rządowych finansowanych przez nas (odsyłka groziła im karą za dezercję)
    Prawda ? czy fałsz ?
    a... a może to putinowska propaganda ?
    Wobec tak wielu niewiadomych, wstrzymuję się od przekazywania jakichkolwiek informacji związanych z Bieszczadami, bo nie wiem które zostały zmanipulowane , a które nie.
    Uprzejmie donoszę, jako osoba będąca niemal na granicy, że:
    Ad. 1. O tej grupie nie słyszałem nic i nikogo nie widziałem, w ostatnim czasie. Nikt też o nich nie wspominał (za klientów mam także funkcjonariuszy Straży Granicznej). Poza tym, że takie osoby trafiają się co jakiś czas rutynowo.
    Ad. 2. Tak, są takie osoby i ich ruch był wzmożony, bo już trochę ustał. Już kilka razy mieliśmy takich gości, którzy po przejściu granicy trafiali do naszego lokalu, jako pierwszego oświetlonego miejsca, w dodatku gastronomicznego. Natomiast nie jest prawdą, że trafiają do ośrodków rządowych i grozi im odsyłka. Owszem, są zatrzymywani, sprawdzani, przewożeni do placówki SG, w której pobierane są im odciski palców (nie w każdej placówce to jest), wypełniają odpowiednie papiery i są wypuszczani, a czasem nawet podwożeni do punktów recepcyjnych. Jako, że trwa wojna nie są odsyłani do siebie, a co im grozi jeśli wrócą to już pewnie inna historia. Z moich obserwacji wynika, a także z rozmów z tymi ludźmi, że są to osoby młode, dobrze, lub nawet bardzo dobrze sytuowane i raczej ze wschodu Ukrainy.
    Poza tym widać, że coś jest na rzeczy, bo poprzednio śmigłowiec SG nad moim rejonem widziałem w 2013 roku, a przez ostatni miesiąc już kilka razy, a ostatnio nawet słyszałem w nocy.
    Mogę tu podać dwa przykłady. Pierwsza grupka, czterech mężczyzn, dobrze ubranych, ale jak na spacer po krakowskim rynku (a śniegu jeszcze w górach po pas. Płynnie mówiący po angielsku. Zmarznięci, przemoczeni, ale zamówili picie, jedzenie. Zjedli wypili, zamówili busa i dojechali do Ustrzyk Górnych, gdzie ich podróż zakończyła kontrola SG.
    Drugi przypadek to dwaj młodzi panowie, już bardziej przygotowani do górskich wędrówek, bo chociaż mieli gumofilce. Nie mieli natomiast ani czapek, ani rękawiczek, a na zewnątrz było wtedy w nocy -10. Preferowali do rozmowy język rosyjski, którego w sumie nie znam, ale po ukraińsku też szło się dogadać, bo tu mam większy zasób słów. Nie mieli też akurat czym zapłacić, ale dostali jeść i pić i też sobie poszli, lecz zaraz zostali zatrzymani przez SG. Jeden z nich dwa dni później przyjechał do nas z dziewczyną na pizzę, stąd wiem jaka dalej jest procedura.
    Ostatnio edytowane przez Hero ; 21-04-2022 o 22:56

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Gratulacje-wielkie i małe różne
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 11:36
  2. Trasa i pytania z nią związane
    Przez Dlugi w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 18:44
  3. Takie tam refleksje jesienne związane z Bieszczadami
    Przez Doczu w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-10-2005, 12:52
  4. Różne formy wypoczynku a jedno miejsce
    Przez ewelina.r w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2005, 14:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •