Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    Jadę na 3 dni (brak urlopu) z żoną, babcią i niemowlakiem 7 miesięcy. Kwatera w Solinie. Chciałbym obrać jakąś trasę autem i zrobić jeden cały dzień objazdowy z przystankami w fajnych i malowniczych miejscach. Co byście polecili i skąd rozpocząć trasę i gdzie zrobić przystanki na zwiedzanie. Dodam, że jak jeździłem wcześniej tutaj to tylko po górach chodziłem, a teraz czeka mnie nudna jazda autem aby pokazać coś żonie i babci noworodka. Nie przeraża mnie ilość km przejechanych tylko chciałbym jakoś nawet koło zatoczyć, albo głębiej się wedrzeć autem w okolice gór tylko chodzenie z nosidełkiem i starsza panią nie wchodzą w grę a siedzieć nad Soliną cały dzień odpada.\
    dzięki

  2. #2
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    - Cisna - przejazd kolejką Cisna - Przysłup - Cisna,
    - Wołosate - pizza w "Pizzerii w Górach",
    - Muczne - zagroda żubrów,
    - Czarna Górna - muzeum historii Bieszczad.
    Powinieneś się wyrobić, tylko sprawdź rozkłady jazdy i godziny otwarcia :) A najlepiej przełóż kolejkę na drugi dzień i dołóż wizytę w Medzilaborcach w muzeum Andy Warhola (plus zakupy w słowackim Tesco).

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    Ja bym proponował pętlę zmodyfikowaną. Jeżeli kierunek Czarna i muzeum, to także gdzieś po drodze jedna lub dwie drewniane cerkwie, pytanie które. Wydaje mi się, ze Dzidziuś zakoduje pozytywną energię. za Czarną a przed Lutowiskami punk widokowy i trochę niżej Chreptiów ze względu na wystrój wewnątrz, freski na ścianach i figury w historycznych strojach. Nie wiem czy można i jak dostać się do cerkwi w Smolniku z zewnątrz zobaczymy niewiele.
    Następnie skręciłbym w kierunku Chmiela i zatrzymał przy cerkwi a następnie do kina w Zatwarnicy, gdzie zrobiłbym trochę dłuższy przystanek - gwarantuję, że warto.
    Wracamy do Dwernika i kierunek Na Brzegi Górne przez Nasiczne. Gdzieś niedaleko po drodze widziałem po prawej mały zalew, plastikowe łabędzie i knajpkę - jak komercja to komercja. Następnie w Berehach - Brzegach Górnych kierunek na Cisną po serpentynach ale tylko do parkingu na Przełęczy Wyżnej pod Połoniną Wetlińska a to ze względu na panoramę. Wracamy z powrotem i jedziemy do Ustrzyk i dalej do Wołosatego na pizzę. Posileni wracamy do Ustrzyk Górnych i jedziemy obwodnicą w kierunku U. Dolnych ale tylko do Stuposian i w prawo do Mucznego do zagrody żubrów i dalej. A z tego dalej trzeba będzie wracać w kierunku kwatery.

  4. #4
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Ja bym proponował pętlę zmodyfikowaną. (.....) ale tylko do Stuposian i w prawo do Mucznego do zagrody żubrów i dalej.(....)
    Tu mam malutką uwagę - dalej, sporo dalej - dojazd do Parkingu w (Bukowcu), to już samochodem osobowym może być ciężko (trzeba bardzo uważać) - tam, gdzie kończy się (naprawiany) asfalt, można miskę olejową rozwalić - po prostu pofałdowana droga z tłucznia, remontowana chyba tylko po większych rozmyciach, SUV-y też powinny uważać.
    Ale - dokąd warunki drogowe pozwolą - OK.
    Z drugiej strony - to jest najdalsze "dojezdne" miejsce w tamtym kierunku, rodzaj "granicy"....
    Co do Kolejki - poniżej masz rozkład jazdy, w niektóre dni (ale tylko w wakacje, czyli do końca sierpnia) pociąg ciągnie parowozik.
    http://kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy/
    Ostatnio edytowane przez bacza ; 24-08-2018 o 20:47

  5. #5

    Domyślnie Odp: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    Dzieki wielkie za podpowiedzi. Znalazłem tą stronę [adres zachowaj dla siebie] i pomyślałem o takiej trasie. mam jeden cały dzień, w góry samego baby nie chą mnie puścić, więc muszę się z nimi męczyć. Podsumowując, pierwszy dzień przyjazd więc chyba tylko pozostaje Solina bo gdzie jeszcze późnym południem jechać z nad Soliny?.Drugi dzień właśnie Wasze i zaraz moje propozycje objadowe a trzeci dzien problem bo mam czas tylko do 16 i jeszcze brak planów bo trzeba wózek, klamoty pakowac. Co do obrazdówki. Na w/w stronie proponują Lesko- Myczkowce-Solina-Polańczyk, Terka-Cisna-Smolnik-Jezioro Duszatyńskie. A biorąc pod uwagę Wasze propozycje pomyślałem, aby z Terki pogonić na Czarną Górną do Lutowisk-Smolnik-Stuposiany-Brzegi Górne-Wetlina-Smerek-Cisna-i dalej do Jeziora. Jakie atrakcje na tych trasach proponujecie w w/w miejscowościach pokazać moim babkom?
    dzięki raz jeszcze
    aha a może jeszcze macie krótką propozycję na 3 dzien na te kilka godzin już z tabołami gdzieć po drodze do Lublina coś zobaczyć?
    Ostatnio edytowane przez bartolomeo ; 25-08-2018 o 18:41 Powód: Wyrzuciłem komercyjny link

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Trzy dni z niemowlakiem góry odpadają

    Krótki spacer też nie wchodzi w rachubę? Nad Jeziorem Myczkowieckim, rzut kamieniem od Soliny, możliwości zrobienia dłuższych, krótkich i bardzo krótkich spacerów masz całą masę. Jak zaczniesz rodzinę tylko wozić autem tam i z powrotem to znienawidzą Bieszczady miast je polubić. A nad jeziorem masz i punkt widokowy na szczycie kamieniołomu w Bóbrce i kilka (jak nie kilkanaście) różnych ścieżek spacerowych, choćby spod cerkwi w Myczkowcach przez tamę do cudownego źródełka w Zwierzyniu. Babcie lubią takie atrakcje A jak będzie mało to jeszcze Galeria Miniatur Cerkwi i Kościołów z Ogrodem Biblijnym w myczkowieckim Caritasie i popołudnie z głowy.
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trzy dni w Bieszczadach: namiot i pies
    Przez Duncan w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 17:44
  2. Sześć dni i trzy pasma górskie: Mały Retezat, Godeanu i Tarcu
    Przez bartolomeo w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 22:34
  3. Trzy dni
    Przez ola25 w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 17:28
  4. Trzy dni w deszczu
    Przez wojtekbieszczad w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2006, 22:48
  5. w trzy dni po...
    Przez hanka w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2004, 16:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •