Strona 1 z 6 1 2 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: V rajd IMB - reaktywacja

  1. #1
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie V rajd IMB - reaktywacja

    Zapraszam wszystkich chętnych forumowiczów w pierwszy łikend października na WSPÓLNĄ WĘDRÓWKĘ.
    Odbędzie się pod hasłem V rajd Internetowych Miłośników Bieszczad (-ów)

    Gwoli wyjaśnienia i sprecyzowania słownictwa; słowo rajd, nie oznacza w tym przypadku wyścigów, a jedynie wspólną wędrówkę osób zarażonych górami. Tak się przyjęło z dawnych czasów, że wspólne wędrówki po górach nazywane były rajdami.
    .
    Po paru latach przerwy następuje reaktywacja takiego wspólnego działania. O historii rajdów napiszę później, a teraz najważniejsze.
    TERMIN : 5 października (piątek/wieczorem) chętni do wspólnej wędrówki spotykają się na zebraniu organizacyjnym
    6 października (sobota) pokonujemy wspólnie traskę, na której przewodnikiem będzie kol. sir Bazyl ,
    obiecał że doprowadzi nas do celu w ciągu 5 godzin bez zbędnego chaszczowania (ale, ja mu do końca nie wierzę?)
    Wierzę w te 5 godzin, ale Bazyl bez chaszowania ? to niemożliwe.
    CEL; Serednie Małe (jeśli ktoś nie wie gdzie to jest, niech czym prędzej sprawdzi na mapie, czy to Bieszczady?)
    Po dotarciu do celu mamy zamiar odpalić prawdziwe bieszczadzkie ognisko, bo to jest kwintesencja.
    A ognisko, kojarzy się nie tylko z rozmowami, ale również ze śpiewem i degustacją.
    Potem nastąpi kolejny dzień (niedziela) 7 październik - po śniadaniu szukamy śladów nieistniejącej wsi, o której mało się mówi,
    a potem powrót do pojazdów, , ale nie tak łatwo...
    Kolejne szczegóły w kolejnych postach, najważniejsze, kto chce i może niech rezerwuje termin
    .
    osoby zainteresowane na taką wspólną wędrówę zapraszam do kontaktu albo na pv albo ogólnie (gdzie będzie wiadomo czy są chętni>)
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 26-08-2018 o 20:30

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja


  3. #3
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    A zebranie organizacyjne to gdzie będzie?
    Pozdrav

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Tak, to już 10 lat !? Sam się dziwię .
    Jesienią 2008 roku ruszyła pierwsza edycja wspólnej wędrówki po bieszczadzkich górkach. Na starcie tłumu nie było, raptem dwóch wędrowców, ale nie o ilość idzie w tych zawodach.
    Starając przypomnieć sobie przebytą traskę narysowałem ją na mapie , o tyle dokładnie ile pamięć pozwala. Pamiętam , że był to wyczerpujący dzień.
    Dla chętnych do obejrzenia tu
    Może ktoś będzie chciał się zmierzyć , to tylko 20 km i 770 m przewyższeń zakończonych w schronisku Podkowiata w Komańczy
    Na drugi dzień wyruszyliśmy już w 3-osobowym składzie tropiąc ślady dawniejszej kolejki na Karnaflowym Łazie , bez szlaku idąc na Jasieniową i odpadając na tory dotarliśmy w końcu do Nowego Łupkowa gdzie w klimatycznym barze "pod Kamieniem" miałem przyjemność spotkać po raz pierwszy kolejnych forumowiczów Marcowego i Browara
    Traska nie jest łatwa, ale polecam do obejrzenia.
    Zakończenie czyli ogólne spotkanie miało miejsce w schronisku "Na końcu świata" w Starym Łupkowie gdzie dotarli kolejno forumiarze ; Katarzynowość i Wojtek co obszedł całą Polskę
    Oj , wspomnienia, wspomnienia.

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Termin jak termin nie zawsze pasuje ale próbuję, mam nadzieję że Nadchaszczownik pozwoli poruszać się metodą długich forsownych odpoczynków.

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    Termin jak termin nie zawsze pasuje ale próbuję, (...).
    Komisarz sugeruje że termin nie jest najlepszy, ale zapomniał że formuła RAJDÓW IMB zawsze miała charakter dyktatury.
    W odróżnieniu od bieszczadzkich KONGRESÓW, gdzie jest pełna demokracja , tu na rajdach nigdy nie było debaty o terminie, czy trasie wędrówki.
    Po prostu podawane są warunki progowe i albo komuś pasuje, albo nie.
    Wkrótce wrzucę szczegółowe warunki progowe, aby była jasność, na razie w ciemno 4 osoby zadeklarowały się wziąć udział w tej imprezie
    Koniecznym jest wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału. Można tego dokonać albo poprzez wpis w tym wątku, albo wysyłając do mnie wiadomość priv
    Osoby deklarujące udział nie będą publikowane na forum (ani w kolorach czarnych, ani czerwonych)

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Zbyszek
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    lubelskie
    Postów
    242

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Oj pięknie. Idę

  8. #8
    Forumowicz Roku 2015
    Debiutant Roku 2013
    Awatar Jimi
    Na forum od
    03.2010
    Rodem z
    Rzesza
    Postów
    1,439

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Ja jeszcze tak dobrze nie wiem co będę robić w tym terminie -ale tak wstępnie bym się pisała. Będziemy w kontakcie jakby co.
    "Wędrujemy zarośniętą dzikim zielskiem drogą..." W.P.

  9. #9
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,122

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Teraz trochę logistyki
    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    A zebranie organizacyjne to gdzie będzie?
    Zebranie organizacyjne przewidziane w piątek wieczorem w Chacie Socjologa (to takie prymitywne schronisko na grzbiecie Otrytu)
    Można tam dotrzec tylko pieszo na dwa sposoby
    1. Od Strony Dwernika niebieskim szlakiem jest najszybciej (ok 1 godz) , ale stromo
    2. od strony Lutowisk zielonym szlakiem jest łagodniej ale ok 2 godzin
    SOBOTA . dzień główny , ruszamy spod schroniska ok 9.30 pod przewodnictwem sir Bazyla w stronę dawnej wsi Serednie Małe.
    Jeśli nadchaszczownik nie pobłądzi to myślę że czeka nas ok 5 godzin wędrówki bez względu na pogodę.
    Jeśli pobłądzi, to nadzieja w specjaliście od map cyfrowych że nas zlokalizuje.
    Celem wędrówki jest ten obiekt. Tam zorganizujemy wspólne ognisko. Jest zadaszone miejsce na wypadek niepogody.
    NIEDZIELA : po śniadaniu zejście do wsi Polana i dalej przez Rosolin i Moklik do wsi Czarna ( czyli ok 5 godzin wędrówki)
    Tu kończymy i podwozimy wzajemnie uczestników do pozostawionych w okolicy maszyn.
    p.s. pytania, sugestie ? ... mile widziane

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: V rajd IMB - reaktywacja

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Teraz trochę logistyki
    (.....)
    p.s. pytania, sugestie ? ... mile widziane
    Czyli - jak rozumiem - noclegi pod dachem, znaczy bez namiotów i z "letnim" psiworem ? Wstępnie jestem zainteresowany (opcja namiot i "zimowy" psiwór też wchodzi w zakres możliwości - w Czarnej od paru lat "się gnieżdżę" , jak Gospodarze podwiozą do Lutowisk - to mam niemal wszystko ładnie poukładane).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Rzeszowski Klub IMB zaprasza
    Przez Henek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 06-03-2017, 09:00
  2. IX Kongres IMB
    Przez Recon w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 23:25
  3. Rajd IMB. Rykowisko 2008
    Przez Henek w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 21:29
  4. Krakow -reaktywacja
    Przez Jaro w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-02-2005, 23:29

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •