Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Szlak Żubracze-Wołosań

  1. #1

    Domyślnie Szlak Żubracze-Wołosań

    Witam serdecznie biezczadników!

    Za kilka dni wybieram się w góry i planuję m.in. przejście dość ambitnej jak dla mnie trasy Przysłup-Jasło-Okrąglik-Roztoki-Hyrlata-Wołosań-Cisna (wg przewodników to ok. 11 godzin), a zależy mi na tym, żeby uniknąć wędrowania po lesie po ciemku, więc każda minuta jest cenna Od znajomego, który niedawno wrócił z Bieszczadów, dowiedziałem się, że odcinek szlaku niebieskiego z Żubraczego na Wołosań został zmieniony z uwagi na wycinkę drzew i tym samym dość wydłużony. Wg tegoż znajomego (który jest dość sprawnym piechurem) szło się bite 3 godziny zamiast niecałych dwóch zapisanych na szlakowskazie w Żubraczem i to niezbyt przyjemną, męczącą trasą.
    Czy ktoś mógłby tę zmianę przebiegu szlaku potwierdzić? Ani na forum, ani w innych częściach internetu nie znalazłem żadnych informacji.

    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Szlak Żubracze-Wołosań

    Nie wiem na ile moja podpowiedź będzie pomocna bo nie znam tego szlaku, wiem tylko że jest.
    Jeżeli zejdziesz z Hyrlatej do drogi Solinka - Żubracze labo na Cichą Wodę, to i tak musisz przekroczyć drogę na Komańczę. Ja nawet nie szukałem szlaku tylko ze składu drewna przed Żubraczym, który jest przy potoku płynącym od Wołosania, tym między Przysłupiem i Feliszówką poszedłem na północ drogą, którą wożą drewno, aż stanąłem przed taką górką, która jest za Feliszówką między potokiem od Sasowa i Wołosania.
    Tu zaczęły się schody bo było dość dość pod górkę. Uwagę moją zwróciło bardzo ubogie runo. Idąc prosto musisz dojść do szlaku i w lewo na Wołosań.
    Pytanie, czy to nie tam rąbią?
    Jedno jest pewne, że po mapie to krótszej drogi nie ma. Pozdrawiam.
    Aha, samemu lepiej nie. Ja spotkałem zwierza.

  3. #3
    Kronikarz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2015
    Awatar coshoo
    Na forum od
    09.2004
    Postów
    690

    Domyślnie Odp: Szlak Żubracze-Wołosań

    Cytat Zamieszczone przez CzB Zobacz posta
    ...szło się bite 3 godziny zamiast niecałych dwóch zapisanych na szlakowskazie w Żubraczem...
    Z Żubraczego do Roztok to jest prawie 8 km w poziomie + przewyższenia. Zrobienie tego poniżej dwóch godzin jest mało realne.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Szlak Wołowiec Pikuj
    Przez haker000 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 19:32
  2. Szlak wodny Błękitny San VS najlepszy transport na trasie Cisna-Wołosate
    Przez bez3manki w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 08:02
  3. Szlak Wołosate-Tarnica
    Przez rapens w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-09-2015, 12:05
  4. Z Cisnej na Wołosań.
    Przez Marcus w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 23:28
  5. Czerwony szlak- Komańcza- Wołosate
    Przez dynka w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 19:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •