Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

  1. #11
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Niezły armagedon. Takie przygody wspomina się dobrze dopiero jak się cały sprzęty wyczyści/wypierze a samemu się ogrzeje i wyschnie
    Czterech panów B.

  2. #12
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Niezły armagedon. Takie przygody wspomina się dobrze dopiero jak się cały sprzęty wyczyści/wypierze a samemu się ogrzeje i wyschnie
    Dokladnie! Napewno bedzie to wyjazd w Karpaty, ktory hmmm.. najbardziej sie wyroznil? Po czasie sie to wspomina jak przygode, ale tam na gorze to sie chcialo jedynie zawyc z rozpaczy!

    - - - Updated - - -

    W Tatarowie szukamy noclegu. Marzymy tylko o tym aby sie wysuszyc. Ale nie jest tu prosto o spanie na jedną noc… Zwlaszcza jak sie wygląda jak cos wyjete z bagna i jeszcze nawet nie wykręcone. Pytamy w kilku przybytkach ale ponoc nigdzie nie ma miejsc.. Pewnie nie komponujemy sie z tymi autami, co właściciele wycierają je szmatką z deszczu, na szyjach mamy za mało łancuchów a i nikt w ekipie nie ma 5 centymetrowych różowych paznokci..

    Tu byly jakies noclegi ale tu akurat my nie mielismy ochoty pytac



    Pierwsze miejsce noclegowe, gdzie chcą nas przyjąc i obsługa jest miła, to duzy drewniany hotel "gargamelek", położony na głownym skrzyzowaniu Tatarowa.



    Pewnie to jedno z bardziej burżujskich miejsc w miasteczku, ale przelicznik walut nie powoduje naszego bankructwa - 50 zl od osoby mozna jakos łyknąć. Pokój jest duzy a nawet dwa. I dwa balkony - gdzie mozemy rozwiesic namiot, peleryny i plecaki. Obydwa pokoje rowniez obwieszamy wszystkim co mamy. Moze jakos podeschnie... Latarke i jeden aparat niestety szlag trafil na dobre...









    Niedzwiedzie i ptactwo ze sciennego landszafciku patrzą na nas zdumione.



    Sarenek tez nie brakuje. Wystrój obiektu jest drewniano - myśliwsko - lekko kiczowaty. Dobrze sie czuje w takich wnętrzach - grube bele, koce, dywany na scianach, walące po oczach obrazki i martwe zwierzeta. Duzo fajniej niz modne ostatnio u nas gładkie i nieludzko zimne biało-szare ściany, jak u dentysty czy w innej kostnicy...











    Jest wtorek wieczor… Mamy wiec jeszcze 3 dni do zagospodarowania… Ale gór mamy nieco… przesyt.. Przynajmniej takich gór..

    Idziemy na stacje kupic bilety. I tu wpadamy nieco w zawiłosci absurdu. Stacja jest w remoncie wiec kasa nie pracuje. Wisi kartka “bilety kupowac w pociagu”. Akurat przejezdza jakis pociag wiec pytamy o taką mozliwosc. Nie mogą sprzedac biletu na wyjazd ze stacji, gdzie kasa jest. A w Tatarowie kasa jest - tylko obecnie jest nieczynna. Nie mamy tez mozliwosci dowiedziec sie czy sa miejsca na pociag jutro. Coz... trzeba bedzie pojechac marszrutką do Jaremczy i tam kombinowac z pociagiem.. Ech… szkoda, ze jedyna tutejsza elektriczka musi jezdzic nocą...

    Nic wiec nic nie załatwilismy, ale jak wracalismy to nam solidnie dolało

    Zaułki Tatarowa w chwilowych przebłyskach słonca pomiedzy kolejnymi zlewami.











    Orkiestra na dachu ciezarowki.



    Naprzeciw hotelu jest fajna budka (ta z prawej)



    Kupujemy tu duzo sera - bryndze nie bryndze, solone, niesolone, cała siate zesmy pozyskali. Mają tez domowe wina i koniaki. Wyfasowalismy 3 butelki wina - poziomkowe, jezynowe i granat. Poziomkowe bije na łeb na szyje wszystko inne! I bude fajny gosc prowadzi. Wesoły i chetny do pogawedki. Przyszli turysci z Odessy - gadal z nimi po rusku. Z nami calkiem niezle szlo mu po polsku. Przyszli Niemcy to i do nich cos tam zaszwargotał, ze sie cieszyli.

    Za oknem wciaz gór nie widac. Pogoda utrzymuje sie taka, ze bety nie schną a nawet kury spod łady nie chcą wyłazic.



    Spotykamy tez dziewczyne, ktora wyglada zupelnie jak Czeburaszka. Odstajace kręcone kucyki jak uszka i dokladnie taka buzia. Obydwoje z toperzem mamy takie same skojarzenia. Czekająca nieopodal na autobus babuszka tez. Czeburaszka uśmiechneła sie do nas, zarzuciła na grzbiet plecak wiekszy od niej i ruszyła gdzieś zmoknąć w Karpatach….
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  3. #13
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    Czeburaszka
    Kiwaczek!
    Czterech panów B.

  4. #14
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Kiwaczek!
    Noooo
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  5. #15
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Ja bym prosił o cdn...bo mi się opowieść bardzo podoba
    i nachodzą mnie także różne refleksje;
    -że światy takie różne a ludzie podobni(chodzi o dziewczyny z pociągu i chłopaka)
    -psia pogoda nie ujmuje a raczej dodaje
    -jak to jest, że ludzie tak dobierają się parami...

  6. #16
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Ja bym prosił o cdn...bo mi się opowieść bardzo podoba .
    Nie bylo ciagu dalszego.. A raczej byl ale juz zdecydowanie niekarpacki. Gor odechcialo sie nam na dobre

    Byly przykolejowe zaułki Lwowa
    http://jabolowaballada.blogspot.com/...olejowych.html

    I Czerwonograd, ten kopalniany kolo Sokala
    http://jabolowaballada.blogspot.com/...opaln-had.html


    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    i nachodzą mnie także różne refleksje;
    -że światy takie różne a ludzie podobni(chodzi o dziewczyny z pociągu i chłopaka).
    Tez o tym myslalam!


    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    -psia pogoda nie ujmuje a raczej dodaje .
    Patrzac z perspektywy dwoch miesiecy - napewno tak. Bedac tam na miejscu - zdecydowanie nie!

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    -jak to jest, że ludzie tak dobierają się parami...
    tzn?
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Karpaty Pokuckie (z Worochty do Tatarowa)

    "tzn?"

    -chciałem powiedzieć, że tak dobrze...
    ... tak wyjątkowo...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Dawne Karpaty
    Przez coshoo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 23:17
  2. Rowerowe Karpaty
    Przez Izabela w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 18:35
  3. Przez karpackie przelecze, czyli z Czerniowiec do Worochty przez Hryniawe ;)
    Przez Petefijalkowski w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 16:30
  4. Karpaty...
    Przez coshoo w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 16:14
  5. karpaty marmaroskie :)
    Przez buba w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2006, 22:04

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •