Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Baligród - Chryszczata

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Baligród - Chryszczata

    Cześć,
    czy istnieje jakiś szlak/ścieżka ekologiczna z Baligrodu na Chryszczatą?
    Wszystkie dotychczas znalezione przeze mnie mapy mają jedynie czerwoną ścieżkę z Baligrodu do drogi na Rabe, trzeba byłoby iść do kruszarek i dalej drogą na Huczwice, a to troszkę nadrabianie trasy, stąd moje pytanie czy nie istnieje (już) jakieś bezpośrednie rozwiązanie, bo Baligrodzcy Leśnicy dość sporo robią tych ścieżek tam :)

    Drugie pytanie: czy tą czerwoną ścieżką z Baligrodu w ogóle warto iść? Ile będzie trwało przejście z Baligrodu do drogi na Rabe i później dalej na Chryszczatą i do chatki w Rabem?

    Dzięki za wszystkie informacje

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Baligród - Chryszczata

    Cytat Zamieszczone przez kukuryk92 Zobacz posta
    ... czy istnieje jakiś szlak/ścieżka ekologiczna z Baligrodu na Chryszczatą?
    Drugie pytanie: czy tą czerwoną ścieżką z Baligrodu w ogóle warto iść? Ile będzie trwało przejście z Baligrodu do drogi na Rabe i później dalej na Chryszczatą i do chatki w Rabem?
    Możliwości przejścia z Baligrodu na Chryszczatą.
    Z Baligrodu do kruszarek, czyli do miejsca od którego zaczyna się czerwony ślad z GPS, jest ok. 6 km. Dalej masz trzy możliwości do wyboru. Widokowo ciekawa trasa przez Rabe do przełęczy 704, lub stokówka przez Huczwice

    Szlak.jpg

    ewentualnie, chyba najkrótsza, stokówką od napisu Kamienna na mapie, do przełęczy 704 ok. 2,4 km i dalej w prawo niebieską ścieżką

    Ścieżka.jpg

    ok. 2 km już zdecydowanie pod górę. Każda z tych tras ma swoje uroki, a ile będzie trwało dojście na Chryszczatą z Baligrodu, to tylko zależy od kondycji i potrzeb poznawczych, które znajdują się na tej trasie .

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Baligród - Chryszczata

    Dzięki za odpowiedź!
    Pójdę chyba czerwoną ścieżką z Baligrodu do Rabego, później przez kruszarki do Jeziorka Bobrowego a następnie wytyczoną przez leśników ścieżką na Chryszczatą. Z Tamtąd do Wiaty w Rabem prosta droga. Nie jest źle kondycyjnie więc od 8 do zachodu Słonca powinniśmy dać radę :)

    Jeszcze przy okazji: gdzie znajduje się cerkwisko w Huczwicach? Jak tam dojść... Widziałem zdjęcia że zostało uporządkowane bodajże w 2016r, ale trzy razy podchodziłem tam i nie byłem w stanie zlokalizować żadnego zejścia z drogi...

  4. #4
    Debiutant Roku 2016
    Na forum od
    12.2013
    Postów
    306

    Domyślnie Odp: Baligród - Chryszczata

    Czy kolega ma na myśli czerwony gminny szlak z Baligrodu ? , jeżeli tak to raczej będzie on w kiepskim stanie , na najnowszej mapie okolic Baligrodu z ubiegłego roku nawet nie jest naniesiony także łatwiej będzie asfaltem do Bystrego , chyba że koniecznie chcesz pochaszczować . Kilka lat temu próbowałem nim iść w odwrotnym kierunku i z tego co pamiętam to znakowanie takie sobie i mało uczęszczany a raczej nie uczęszczany. Z Bystrego nadleśnictwo wytyczyło ścieżkę z pominięciem drogi aż za kruszarki do drogi na Huczwice ( prawie równolegle do drogi) a dalej to tak jak pisał Zbyszek albo przez przełęcz 704 albo przez Bobrowe , obie trasy są znakowane. Co do cerkwiska to idąc drogą przez Huczwice kawałeczek za chatką w tychże Huczwicach której wypatrujemy po prawej stronie drogi za potokiem, oczywiście jeszcze przed łąkami, powinien rosnąć stary potężny jesion przy którym skręcamy w prawo w zarośniętą drogę zrywkową na dół do potoku na którym rok temu był jeszcze prowizoryczny mostek z bali a za tym mostkiem jeszcze raz w prawo i powinieneś być na cerkwisku , rok temu było odchaszczone i ogrodzone. Co do czasów to z Baligrodu asfaltem do Bystrego około 40 min. dalej do kruszarek też około 40 , z kruszarek na Bobrowe 50-60 min i na Chryszczatą też około 50-60 min , czasy orientacyjne , zależy kto jak chodzi. Miłego wędrowania.

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2015
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Baligród - Chryszczata

    Przeszliśmy, nie było źle.
    W Baligrodzie należy iść ul. 11 listopada a następnie skręcić bodajże w Kościuszki i iść "pod górę".
    Zachaszczowane nie było, a nawet było całkiem nieźle oznaczone.
    Szlak gubi się jednak (albo my zgubiliśmy go) gdzieś pod szczytem Kiczery i nie byliśmy na jej szczycie, ale później idzie dojść leśną drogą zrywkową do Rabego Górnego i w sumie wychodzi się koło ujęcia wody, wydaje mi się że w miejscu które wskazuje mapa jako wylot tej czerwonej ścieżki :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Spotkanie dn. 17 maja wieczorem w Zagrodzie Chryszczata w Smolniku
    Przez Stały Bywalec w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 07:25
  2. Szlak Bystre - Chryszczata
    Przez PREM w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 21:18
  3. Chryszczata mnie nie lubi
    Przez Dlugi w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 10:18
  4. Baligród - c.d. remontu
    Przez RAV w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 23:57
  5. Gora Chryszczata - tajemnice historii
    Przez Barbaross@ w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-11-2004, 10:03

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •