Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

  1. #41

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Cytat Zamieszczone przez creamcheese Zobacz posta
    Nie byłem tam od czasu rozpoczęcia budowy, więc to co piszę jest tylko porównaniem filmików i fotografii z netu ze wspomnieniami dawnych, nie używanych już dróg leśnych. Koleiny zarośnięte zielskiem przez wiele lat pozostają nadal koleinami. Pozdrawiam
    Nie przesadzajcie.
    Myślę że Parkowi (trochę) zależy na zachowaniu przyrody (to ironia była).
    Ale tak serio to nie wyobrażam sobie aby to tak zostało. Nie wierzę aby wrócił do stanu sprzed budowy, bo droga będzie musiała być przejezdna cały rok albo jego dużą część, no bo przecież w końcu na górze ktoś zainwestował...
    Bądźmy dobrej myśli. I nie zakładajmy od razu że będzie gorzej - będzie inaczej - to na pewno.
    Na pewno będzie bardziej pro-turystycznie. Według mnie idzie to w kierunku schronisk karkonoskich...

  2. #42
    Bieszczadnik Awatar Leuthen
    Na forum od
    08.2008
    Rodem z
    Wrocław
    Postów
    652

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    "Jego budowa zakończy się w marcu. Obiekt już powinien być użytkowany. Opóźnienie, to skutek pandemii oraz trudnych warunków górskich w jakich prowadzona jest ta inwestycja.

    Zadaszone zręby obiektu z jodłowych bali można zobaczyć z parkingu u podnóża połoniny Wetlińskiej. Jeszcze okazalej, nowe schronisko prezentuje się z bliska. Pogoda sprzyja ekipie budowlanej.
    Ryszard Pac, wykonawca dachu - Takich budów jest bardzo mało, to są jednostkowe, i no jest to jakieś wyzwanie, które będzie do zapamiętania na całe życie.
    Przeszkadza też wiatr, niekiedy porywisty. Inwestycja realizowana jest powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza. To najwyżej położony obiekt o charakterze turystycznym w Bieszczadach.
    Przemysław Wasiak, Bieszczadzki Park Narodowy - Ekipy, które tutaj pracowały ze strony wykonawcy musiały się do tych warunków po prostu przystosować przygotować i to na pewno też spowodowało pewne opóźnienia do tego, oczywiście bardzo trudne warunki atmosferyczne w pierwszym roku budowy.
    W tej chwili budowa schroniska zaawansowana jest w około 70 procentach. Przed zimą obiekt będzie zadaszony, a także kompletnie wyposażony w drzwi i okna.
    - Ogrom tej inwestycji znajduje się pod nami, tu są wybudowane duże piwnice, w której znajdują się oczyszczalnia bardzo nowoczesna ścieków, w której znajdują się zbiorniki, do których zbierana będzie woda deszczowa, w której znajduje się generatorownia, miejsca w którym będzie również magazynowana energia, tutaj jest zaplanowana farma fotowoltaiczna.
    Na parterze i piętrze będą dwie sale z węzłami sanitarnymi. Obie z przeznaczeniem dla turystów. Będzie też salka edukacji przyrodniczej, dyżurka GOPR-u oraz straży parkowej. Nowe schronisko zastąpi kultową Chatkę Puchatka. Koszt budowy to 4 miliony 200 tysięcy złotych."


    https://rzeszow.tvp.pl/56552822/nowe...ie-wetlinskiej

  3. #43

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Trochę stare (data mniej więcej ta sama co artykułu niżej - październik 2021) ale za to ze zdjęciami.

    https://nowiny24.pl/schronisko-na-po...43/zd/52713399

  4. #44
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Nowy schron z odległości wygląda imponująco. W pierwszych dniach października szliśmy od Smereka i całą poloninę odkrywałem na nowo. Było warto.
    Ostatnio edytowane przez partyzant ; 04-12-2021 o 09:37

  5. #45
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Schron BdPN na p.Wetlińskiej

    Tydzień temu mogłem zajrzeć do środka na bardzo krótko bo dłużej nie chciałem. Dużo ludzi ale tydzień i dwa wcześniej była prawdziwa okupacja. Podobno ludzie w górę i w dół od Wyżnej szli gęsiego jeden za drugim i gdyby tak jeden się pośliznął to byłby efekt domina. W środku inaczej niż kiedyś, niby belki solidne ale drewno nie było suche bo pęka. Kibelek zastawiony rzeźbą z napisem awaria- trudno uwierzyć choć idzie zrozumieć, że przy tej liczbie byłby dworzec pks-u z PRL. Po kiego było wszystko rujnować to nie wiem. Tamto było czymś więcej i trzeba było zadziałać jakoś kompromisowo. Pod nowym dachem zmieściłoby się i stare i nowe. Śniła mi się połonina podobno jest ok i wiele tłumaczy.
    Ostatnio edytowane przez partyzant ; 29-10-2022 o 20:39

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 3 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 3 gości)

Podobne wątki

  1. Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej
    Przez M.K. w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-08-2017, 07:40
  2. Posterunek obserwacyjno-meldunkowy na Połoninie Wetlińskiej
    Przez don Enrico w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 23:37
  3. Jeleń na Połoninie Wetlińskiej
    Przez lucyna w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2013, 07:09
  4. Herbata na Wetlińskiej
    Przez pasikonik w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 01:59
  5. Schronisko na Wetlińskiej
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-08-2002, 00:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •