Chyba jeszcze nie poruszano na forum tematu muzeum w Ustrzykach Górnych, mieszczącego się na terenie kempingu PTTK, niedaleko poczty. Byłem tam razem ze swoją dziewczyną 12 VIII b.r. Muzeum malutkie (2 pomieszczenia), ale ciekawe (zwłaszcza ekspozycja o Karpatach Wschodnich i ich zagospodarowaniu turystycznym do 1939 r.). Mnie zaciekawił kącik na prawo od wejścia, prezentujący okres pierwszej wojny światowej w Bieszczadach. Był tam tekst z przewodnika "Rewasza" po Bieszczadach, pióra Tadeusza A. Olszańskiego, opisujący ogólnie walki [nieco przycięty] oraz gablota z różnymi militariami, w większości wykopanymi przez różnych małolatów i przekazanych muzeum. Nieco zdziwił mnie w tej gablocie, poświęconej okresowi 1914-1918, niemiecki hełm z ... drugiej wojny światowej. Cóż, walki w Bieszczdach toczyły się także w 1944 r., ale co taki eksponat robi na wystawie o Wielkiej Wojnie? Ogólne wrażenia jak najbardziej pozytywne. Starszy Pan opiekujący się muzeum (czynne w godzinach 17-19) bardzo miły i chętnie opowiada o różnych rzeczach (słyszeliśmy, jak zachęcał jakichś turystów do zdobywania Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK).