Witajcie,

Jestem nowy na forum lecz chciałbym się podzielić z Wami moim sposobem na przyjemniejsze spędzanie czasu niż leżenie przed telewizorem. Zwłaszcza, że zima tuż tuż a dni coraz krótsze.
Tym sposobem są gry planszowe. Ci co grają wiedzą o co mi chodzi. Ci co nie grają zapewne pomyśleli "rozrywka dla dzieciaków". Tym drugim proponuję fragment postu z forum http://www.gry-planszowe.pl:

"(...) Gry planszowe to nie jest zabawa tylko dla dzieci. Obecnie głównymi odbiorcami nowoczesnych planszówek są dorośli. Dlaczego? Współczesne gry, przy zachowaniu prostoty zasad, zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, a często także... wiele klimatu z popularnych filmów, książek, epok historycznych. Umożliwiają wybór i realizację własnej strategii, zaskakują, wciągają, pozwalają na żywą interakcję ze współgraczami, ale także odprężają, dają wiele radości.
Na planszówkowych imprezach/festiwalach, organizowanych cyklicznie w takich miastach jak Gliwice, Gdynia, Nowy Sącz, Wrocław,Poznań, Kraków, Łódź czy Warszawa bawią się znakomicie setki osób - zarówno doświadczonych, jak i początkujących planszówkowiczów, a także przypadkowych odwiedzających. (...)"
Link do pełnej wiadomości: http://www.gry-planszowe.pl/forum/vi...php?f=1&t=6212

Mam 29 lat, jestem mężem i ojcem, lubię czytać książki, oglądnąć dobry film czy pograć w tenisa. Lubię też gry planszowe bo dają kontakt z ludźmi. Niestety nie bardzo jest z kim zagrać. Dlatego pytam: czy ktoś byłby chętny na taką rozrywkę? A może ktoś lubi grać tylko wstydzi się wyjść z ukrycia? Nikogo nie wydam .
Blisko rok temu - bo 15go października - organizowałem wspólnie z biblioteką w Lesku Pierwsze Bieszczadzkie Spotkanie Entuzjastów Gier Planszowych pt. Planszówkon. Spotkanie okazało się klapą. Może nie było wystarczająco rozpropagowane. Czas na podejście nr 2.

Sam posiadam kilka planszówek/karcianek:
Arkham Horror
Dungeoneer
Mr. Jack
Rome
Carcassonne
Wilki i owce
Piraci

Mam także dostęp do Osadników z Catanu wraz z paroma dodatkami, Magii i Miecza i Gwiezdnego Kupca. Właścicielem tych gier jest jedyna osoba z Leska jaką znam, która też gra w planszówki (nie licząc mojej szanownej małżonki).

Jeśli ktoś jest z Leska lub okolic i byłby chętny pograć to czekam.