Witam wszystkich forumowiczów,

W tym roku zdecydowaliśmy wybrać się 7- osobową grupką w Bieszczady. Na miejscu będziemy 29.04 koło południa, mamy zamiar wracać 2.05 wieczorem albo 3.05 rano.

Chociaż naszym celem było chodzenie po górach, bez większego pomyślunku zarezerwowałem noclegi w Bóbrce nad Soliną, orientując się później dopiero, że do popularnych bieszczadzkich szlaków jest średnio 70 kilometrów od wspomnianej miejscowości. Problemem to jednak nie będzie, bo mamy samochody.

Nie jesteśmy sportowcami ani nie mamy super kondycji. Mieszkamy w Beskidzie śląskim (Koniaków), i od czasu do czasu wyjdziemy na Skrzyczne, Baranią Górę czy Pilsko. Chodzimy jednak swoim tempem, i póki co nie mieliśmy większych problemów, że ktoś z grupy odstawał.

Próbując znaleźć ciekawe szlaki i miejsca, przeglądając niektóre wątki tego forum oraz inne strony w internecie, naszkicowałem coś takiego:

Dzień 1 (piątek)- jako, że przyjedziemy koło południa najlepsza byłaby w miarę krótka trasa. Chcielibyśmy wyjść na Bukowe Berdo. Na jednej stronce znalazłem, że najbardziej widokowa trasa prowadzi żółtym szlakiem z Mucznego. Przy okazji chcielibyśmy przejść od razu na Krzemień.
Jak najlepiej zakończyć tą trasę? Najlepiej dla nas byłoby wrócić do Mucznego, patrząc na mapę turystyczną wydaje mi się jednak, że będzie ciężko. Może lepiej wejść z innej miejscowości niż Muczne?

Dzień 2 (sobota)- Wołosate-> Przełęcz Bukowska-> Halicz-> Przełęcz Goprowska-> Tarnica-> Wołosate
Opis trasy znalazłem na stronie http://www.twojebieszczady.net/halicz.php. W którą stronę szybciej pokonamy tę trasę? Podobno są 2 warianty: w jedną stronę 5h, w drugą 6,5 h. Ze względu na bezpieczeństwo i słabe obycie z pieszymi wędrówkami wolelibyśmy wariant szybszy i łatwiejszy.

Dzień 3 (niedziela)- Smerek-> Połonina Wetlińska-> Brzegi Górne

Trasa również znaleziona na powyższej stronce. Zostawimy auta w Smereku i później przez Połoninę i do Brzegów Górnych.
Obawiam się trochę o powrót po samochody. Czy na miejscu często kursują busy/ autobusy, żeby dostać się z Brzegów Górnych do Smereku?

Dzień 4 (poniedziałek)- przedłużenie wycieczki z dnia poprzedniego: czerwonym szlakiem z Brzegów Górnych-> Połonina Caryńska-> Ustrzyki Górne.

Ten sam problem co wyżej- czy łatwo o jakiś transport z Ustrzyk do Brzegów?

Dzień 5 (wtorek)
- tutaj jeszcze myślimy. Czy są jakieś widokowe i niezbyt trudne szlaki w okolicach Soliny, które warto zaliczyć?



Pomijając same góry i szlaki, czy możecie polecić jakieś ciekawe miejsca/ knajpy/ atrakcje związane z regionem?
Wertując internet znalazłem:

- stary cmentarz w Wołosatem
- cerkwia w Bystrem
- karczma "Sikierazada"
- kamieniołom w Bóbrce

Liczymy oczywiście na dobrą pogodę, ale w razie czego chcielibyśmy mieć jakąś ciekawą alternatywę, dlatego pytam doświadczonych piechurów i proszę serdecznie o pomoc!

Pozdrawiam