Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Opuszczone budowle

  1. #1
    Amadek
    Guest

    Domyślnie Opuszczone budowle

    Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
    Co możecie polecić?

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,140

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Możemy polecić :
    -najpierw przywitać się
    -potem zadawać pytania.

  3. #3
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Cmentarze raczej "są zamieszkane",szyby chyba nie!

  4. #4
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Amadek, witaj na Forum.
    WUKA... z ust mi wyjęłaś odpowiedź, jak to przeczytałem. Ależ obszernie i bez końca można wymieniać "obiekty" niezamieszkałe a stworzone ręką ludzką w Bieszczadach, niektóre są nawet zmową milczenia naznaczone, w niektórych żyją krwiopijne nietoperze, żmije, wilkołaki i duchy. Niektóre sa niezamieszkałe, ale mają swoich właścicieli. A swoją drogą to ciekawe hobby takie szukanie i to z... rowerem.
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  5. #5
    Amadek
    Guest

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    A witam wszystkich:)
    Najpierw muszę do tych Bieszczad dojechać. Wyjeżdżam z Kalisza i liczę ze w ciągu trzech dni uda mi się być już na miejscu.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Cytat Zamieszczone przez Amadek Zobacz posta
    Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
    Co możecie polecić?
    Poczytaj przewodnik po Bieszczadach - znajdziesz wszelkie interesujące Cię informacje.

  7. #7
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    szkoda ze kolega zostal tak malo sympatycznie przywitany..

    moze dlatego ze nie zadal standardowego pytania "jade w bieszczady pierwszy raz, szukam dzikiego i spokojnego miejsca na nocleg na odludziu, koniecznie z lazienka, TV i mozliwoscia dojazdu asfaltem, nie wiem gdzie isc, co zwiedzac, pomozcie mi koniecznie" tacy sa zwykle milo witani i udziela sie wyczerpujacych i sympatycznych odpowiedzi, po raz 50ty tych samych...

    amadek! witaj na forum :D

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    A swoją drogą to ciekawe hobby takie szukanie i to z... rowerem.
    pewnie ze ciekawe :)

    Cytat Zamieszczone przez Amadek Zobacz posta
    Wybieram się rowerem w Bieszczady. Szukam opuszczonych budynków, cmentarzy, szybów naftowych. Generalnie wszystkiego co powstało ręką człowieka a jest dziś niezamieszkane.
    Co możecie polecić?
    bardzo bym ci chciala pomoc...ale juz dosyc dawno nie wloczylam sie na dobre po bieszczadach..kiedys bylo duzo opuszczonych obiektow(domy, hotele porobotnicze, PGRy) ale z tego co ostatnio widze to nie wiem czy ich tak duzo zostalo w tym rejonie, bo albo sie je burzy albo odnawia i zagospodarowywuje..

    opuszczonych szybow naftowych w bieszczadach nigdy nie napotkalam, o budynkach ciezko mi sie wypowiadac bo bylo ich troche ale czesto jeden rok i je zmiata z powierzchni ziemii w imie bardzo wznioslych idei.. jesli chodzi o ruiny dawnych wysiedlonych wiosek to malo zostalo sladow, czesto sa to jedynie fragmenty podmurowek, piwnic i najlepiej ich szukac wczesna wiosna

    jedyne budynki ktore mi przychodza w tej chwili do glowy ktore stoja opuszczone (i jest szansa ze jeszcze w takim stanie przetrwaly) to klasztor z zagorzu, cerkiew w krywym, w olchowej

    moglabym polecic ogromne ilosci tego typu miejsc ale w dolnoslaskim, lubuskim, zachodniopomorskim , na ukrainie czy roztoczu.. to prawdziwe zaglebia dla milosnikow miejsc opuszczonych..ale nie wiem czy cie to rowniez interesuje

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Poczytaj przewodnik po Bieszczadach - znajdziesz wszelkie interesujące Cię informacje.
    interesuje sie troche tym tematem.. zauwazylam jedna rzecz- w przewodnikach nie pisze sie prawie wogole o miejscach opuszczonych - dla wiekszosci ludzi sa one malo atrakcyjne i ten temat sie pomija..

    Cytat Zamieszczone przez WUKA Zobacz posta
    Cmentarze raczej "są zamieszkane",szyby chyba nie!
    chyba koledze chodzilo o cmentarze ktore sa malo odwiedzane, zarosniete, zapomniane..

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Ależ obszernie i bez końca można wymieniać "obiekty" niezamieszkałe a stworzone ręką ludzką w Bieszczadach,
    no to dawaj!! sama jestem ciekawa bo moze cos przeoczylam!
    Ostatnio edytowane przez buba ; 10-08-2009 o 10:46
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #8
    Poeta Roku 2010
    Poeta Roku 2009
    Poeta Roku 2008

    Awatar WUKA
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Toruń
    Postów
    3,907

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Oj Bubo,ja to napisałam z przymrużeniem oka,bo tak mi to (ze składni)śmiesznie zabrzmiało.Nie było w tym ani krzty złosliwości.I zawsze cieszą mnie wszyscy NOWI na Forum.Ja też nie "weszłam"tutaj z przedstawieniem sie ,tylko zaczęłam od wiersza-dobrze,że nie dostałam wtedy kuksańca,bo już bym chyba nie została!Pozdrawiam!

  9. #9
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Pomiędzy Andami a Bieszczadami
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Nieoryginalnie ale zawsze - ruiny dworu Stroinskich kolo Bukowca. Zostaly same piwnice, wejscie po prawej stronie, ale ostroznie! A najlepiej to nie wchodzic w ogole.

  10. #10
    Amadek
    Guest

    Domyślnie Odp: Opuszczone budowle

    Wyjechalismy juz na www.bieszczady2009.amadek.com codziennie piszemy relacjeZ)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Opuszczone wieże ciśnień
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 19:04
  2. Brzeg- opuszczone przedszkole (?)
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 14:26
  3. opuszczone poradzieckie osiedla
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 14:20
  4. opuszczone wieze widokowe w Sudetach
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 19:44
  5. opuszczone miasto grodek
    Przez buba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-11-2006, 23:23

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •