Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Niemile wspomnienia z noclegu

  1. #21

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    A ja nie rozumiem po co sobie życie komplikować. Skoro ktoś tam miał kłopoty z kimaniem w gospodarstwach agroturystycznych, to nie lepiej było poszukać spania w miejscu gdzie na pewno się uda? Na przykład PTTK albo PTSM.
    Sława Starym Bogom...

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Trauma
    Na forum od
    01.2007
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    167

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    Nad morzem też mówiono nam że na jedną noc w zimie się "nie opłaca" ale znalazł się człowiek który nie dość że nagrzał dla nas cały dom(12 pokoi) to jeszcze policzył sobie tylko o 5zł więcej od osoby. Wystarczy że właściciel CHCE zarobić i wyrobić sobie dobrą opinię(wtedy wróci się mu koszt ogrzewania kilkukrotnie. Na pewno w Bieszczadach też są tacy ludzie. Trzeba tylko podzwonić i ponegocjować...
    "Noc ci stworzyłem najciemniejszą
    byś mogła być bielsza od czerni"


  3. #23
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    no wlasnie- nie ma sensu komplikowac sobie zycia- jak jest cieplo to najlepszy namiocik lub wiata, a jak chlodniej lub ktos lubi wygody to najlepsze sa PTSMy. Wlasnie bardzo interesuje mnie czemu PTSMy sa tak malo oblegane (z jednej strony mi sie podoba miec cala szkole dla siebie ale z drugiej strony duzo z nich upada :( ) wygody sa tam wieksze niz w agroturystyce, bo klasy sa ogromne a pokoje na kwaterach zwykle malutkie, kuchnia do dyspozycji (na kwaterach rzadko a jak juz to podnosi to cene), lazienka z ciepla woda (mnie to wisi ,wole potok ale duzo ludzi to ceni). gospodarze ci nie wsadzaja wszedzie pyska, a i cena fajna bo 8-15zl za noc. I straszliwie mnie to dziwi, obserwuje to zjawisko od kilku lat- nocuje w PTSMie w bieszczadach, niskim, suwalskim, roztoczu i za 10zl jestem pania na 10 pokojach (klasach) majac kuchnie i 2 lazienki za 10zl a 100m dalej ludziska sie cisną w agroturystykach, rezerwuja, wplacaja zaliczki i w inny sposob wchodza do d... gospodarzom za cene dwu lub trzykrotna.. co jest przyczyna? niechec do szkoly zapamietana z dziecinstwa???
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    Cytat Zamieszczone przez buba Zobacz posta
    a 100m dalej ludziska sie cisną w agroturystykach, rezerwuja, wplacaja zaliczki i w inny sposob wchodza do d... gospodarzom za cene dwu lub trzykrotna.. co jest przyczyna? niechec do szkoly zapamietana z dziecinstwa???
    I jeszcze są niechętnie przyjmowani na jedną noc.

    Ja też zdecydowanie wolę PTSM, nocuję tam zawsze, jeśli tylko jest w danej miejscowości.
    A tylko wtedy jak nie ma (lub z powodu pory roku jest nieczynny) wybieram coś innego.
    Z namiotem to nie zawsze chce mi się chodzić, no i jednak lubię się wieczorem wykąpać.
    A z kolei w pełni korzystam ze swobody jaką daje schronisko. Nie lubię jak gospodyni wtyka mi nos do garnka i nocując na kwaterze zawsze się czuję odrobinę skrępowana, choćby gospodarze byli najżyczliwsi.

    W tym roku w lutym spałam w PTSM w Hańczowej i w Bieczu za 12 zł / noc (nie mam żadnych zniżek).

    A dlaczego ludzie w nich nie nocują ?
    Myślę że przyczyn może być kilka:

    - ludzie po prostu nie wiedzą, że coś takiego istnieje
    - ludzie sobie cenią intymność i lubią mieć do dyspozycji małe (np 2-osobowe) pokoje z łazienkami, a większość PTSM takich nie posiada.
    - PTSM w obleganych rejonach w sezonie często goszczą kolonie czy wycieczki szkolne, a nie każdy lubi takie towarzystwo.
    -ludzie sobie wyobrażają te PTSM-y dużo gorzej niż one są w rzeczywistości.

    Sporo podróżując po Słowacji zawsze żałuję, że tam brak tego rodzaju noclegów.

    Pozdrowienia

    Basia

  5. #25
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    a ja zaluje ze nie ma czegos takiego na ukrainie... tam na wioskach sa takie malownicze szkoly- drewniane z piecami w srodku.. a latem stoja puste a jak sie splynie z gor z lawina blota to fajnie by sie zakwaterowac we wsi pod dachem..
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  6. #26
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    A to ja Wam powiem, dlaczego ja i mój partner wybieramy zazwyczaj agroturystykę:

    1. Czasem wolę spać pod kołdrą niż w śpiworze
    2. Zazwyczaj trafiam na przytulne domostwa, w których mieszkają fantastyczni ludzie.
    3. Mam intymność i pewność, że nie będzie tłumów.
    4. Własną łazienkę do dyspozycji.
    5. Czasem zdarzy się kominek, biblioteczka i miękkie fotele, spokojny taras wychodzący na sad....

    Mówię także o równinach. I choć te powody to nie są warunki absolutne, jakie stawiam noclegowaniu, to jednak czasem ma się ochotę na luksusowy komfort. Tym bardziej, że dając 30 złotych za dobę jakoś nie czuję się okradana- po to pracuję.

    PTSM też mają ogromne zalety, ale są to zalety sprawdzające się w przypadku rozmaitych wędrówek. A gdy jadę gdzieś i mam tam spędzić cały tydzień, to nie wyobrażam sobie spać w salach, które wydają mi się zimne (nie pod względem temperatury) i opuszczone. Poza tym dwie drobnostki- jeszcze nigdy nie trafiłam na schronisko z prysznicem i bardzo nie lubię tych drapiących, wyszabranych które są bonusem do każdego łóżka

    Podsumowując moją chaotyczną wypowiedź- obie formy noclegu są odpowiednie, lecz w zależności od tego, czego potrzebujesz i co Ci wystarcza do tego by się wyspać; ponadto, czy nocleg stanowi dla Ciebie ważną część uroku wyjazdu i na jakiego typu wyjazd się wybierasz.

    Pozdrawiam, Alicja :)

  7. #27
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    intymnosc i brak tlumow w agroturystyce??? chyba ze wynajmujesz caly domek, czasem sa takie oferty i to faktycznie moze byc przyjemne i wygodne, ale zwykle drozsze ( drewniana chalupa na roztoczu za wsia byla chyba 50zl za dobe ale rzeczywiscie komfort niemaly) ale przewaznie w jednej agroturystyce maja kilka pokoi dla gosci, wiec ma sie zwykle parking pod oknem i wrzask dzieci w ogrodku przez wiekszosc dnia. Juz nie mowie o gospodarzach przed ktorymi sie zwykle nic nie ukryje z reszta punktow trudno sie nie zgodzic- jesli sie ma takie preferencje, to rzeczywiscie racja. Mnie akurat nastroj opuszczenia zwykle bardzo pociaga wiec moze dlatego szkolna klasa ma niezwykly klimat :D a co do prysznicow wlasnie ostatnio ciezko znalezc szkole bez takowego- nie wiem czy sa takie wymogi ze schronisko musi miec prysznic albo je zamykaja.. wplywa to niestety negatywnie na cene- ostatnio miedzy 10 a 16 zl (ale prysznic z ciepla woda zawsze jest). Pare lat temu udalo mi sie nocowac w szkolach tylko z umywalka i z wiekszym nastrojem opuszczenia i placilo sie 3zl za noc..ech.. czy ktos wie czy te mile schroniska jeszcze istnieja?? ( wojslawice w lubelskim i stary brus na podlasiu. Smerekowiec w niskim niestety zamkneli :(
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

  8. #28
    Bieszczadnik
    Na forum od
    07.2007
    Rodem z
    swarzędz
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    Wiesz, że jeszcze nigdy nie trafiłam na taką agro, jaką ty opisujesz...? A kilka razy do roku sypiam w jakiś weekend właściwie w takich miejscach.
    Moze dlatego tego nie czuję, że staram sie omijać tzw. "sezon". NIGDY nie trafiłam na dzieciaki, parkingi. Spotkałam za to malarza; dziewczynę ponad wszytsko kochającą konie; zagrodę dla... żółwii; miłą panią gospodynię, która dała mi ręcznik, bo sie dowiedziała, że zapomniałam własnego itd...
    No i nigdy nie zapłaciłam więcej niż 35 za osobę :)
    A co do schronisk bez pryszniców- szkoła podstawowa numer ileś tam w Kołobrzegu :) W tym nocowałam ostatnio.

    Co do bieszczadzkich schronisk- Przykro mi, ale nie pomogę Ci, gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę z Biesami i nie będę mędrkować i ściemniać: nie wiem.

    Pozdrawiam :)

  9. #29
    Kronikarz Roku 2011 Awatar buba
    Na forum od
    02.2006
    Rodem z
    Oława
    Postów
    3,646

    Domyślnie Odp: Niemile wspomnienia z noclegu

    to mialas szczescie z tymi agroturystykami! do takich tez bym sie pewnie wybrala i milo wspominala ( zwlaszcza jakby mnie przyjeli na jeden nocleg
    znasz moze jakies mile agroturystyki w okolicy hrubieszowa, na roztoczu lub podlasiu (moze byc na maila zeby nie podpadalo pod reklame na forum )) - biedronka_buba@vp.pl
    "ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną - cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam.. "

    na wiecznych wagarach od życia...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Schronisko na Łopienniku. Wspomnienia..
    Przez jastrzab w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 02-01-2024, 21:55
  2. Bartolomejskie wspomnienia ze Wschodnich
    Przez bartolomeo w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-08-2017, 14:58
  3. Wspomnienia Wędrowca
    Przez WUKA w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-11-2011, 18:55
  4. Wspomnienia z kosówki
    Przez lukasz-l w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 08:19
  5. Luźne wspomnienia ze szlaku
    Przez Recon w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 13:31

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •