Strona 12 z 19 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 186

Wątek: Skitury w Bieszczadach

  1. #111
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Ktoś był?, Ktoś coś wie? odnośnie warunków oczywiście.

  2. #112
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2006
    Rodem z
    Poznań/Szczecin
    Postów
    713

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Info z forum skitur

    Info z kamerki w Wetlinie i komunikatu GOPR - jest kiepsko, na Przysłupie Caryńskim 7cm, kamerka w Wetlinie pokazuje zielony krajobraz.
    http://www.gopr.pl/lawiny/bieszczady
    "There is no such thing like too much snow" - Doug Coombs

  3. #113
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2013
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Nie byłem dlatego pytam Tych co częściej są w Bieszczadach, kamerki czasem zakłamują rzeczywistość stąd moja nadzieja.

  4. #114

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez janusz194 Zobacz posta
    Ktoś był?, Ktoś coś wie? odnośnie warunków oczywiście.
    No właśnie wróciłem, byłem w Bacówce pod M.Rawką wczoraj i dziś.
    Powiem tak. Szału nie ma. Po połoninach połazić z dużą biedą, o jakichkolwiek zjazdach na stronę południową w zasadzie można zapomnieć. Na granicznym śnieg jest (okolice Wlk.Rawki) ale też nie za wiele. Wczoraj (sobota) było jakieś 5cm świeżego a pod tym zmrożony.. tak na oko 30-40cm.
    Poniżej 800m npm narty do ręki. Jak dziś wracałem, to droga w Nasicznem sucha, bez śladu wilgoci, a tym bardziej śniegu - na łąkach zielono (w sobotę rano od U.Górnych na p.Wyżniańską była biała droga). Dziś z Berehów na Wyżnią trochę śniegu leżało, ale dużo mokrego czarnego asfaltu. Śnieg na drodze to tylko można spotkać między Ustrzykami G. a Wyżnią oraz Berehami a początkiem Nasicznego.
    Od parkingu z przełęczy Wyżniańskiej do Bacówki dało się podejść na nartach, z powrotem ze zjazdem już gorzej, bo sporo trawy wystaje.
    Dziś mocno wiało z południa (na dole było na plusie) i prognozy mówią że tak będzie jeszcze chwilę, a jutro w nocy ma spaść deszcz.
    Wczoraj widoczność była lepsza niż dziś, nawet przez 2 minuty udało się poogląać Tatry w przerwie między chmurami. A z drugiej strony Gorgany. Dziś najwyżej Ostra Hora, Pikuj i Połonina Równa.
    Na moje skromne oko, póki nie dopada przynajmniej 40cm nie ma się co wybierać. A na to się nie zapowiada. Może marzec będzie lepszy.
    Zdjęcia będą, ale w terminie późniejszym.
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 07-02-2016 o 22:22

  5. #115

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Trochę informacji o bieżących warunkach (no z ostatniego weekendu).

    http://601100300.pl/wydarzenie/o-puchar-marszalka-w-ustrzykach

    Polecam obejrzenie filmu, bo on daje wyobrażenie o ilości śniegu. Nie sugerujcie się poziomem merytorycznym artykułu, szczególnie trasa jest opisana wyjątkowo nietrafnie (była zupełnie inna).
    Chociażby na tym zdjęciu widać, że start był na przełęczy Wyżniej (a nie Wyżniańskiej - jak to opisano w artykule).
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 19-02-2016 o 10:10

  6. #116

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    BdPN właśnie zamieścił na swojej stronie następującą informację:

    "
    Bieszczadzki Park Narodowy informuje, iż XXXIII Ogólnopolski Bieszczadzki Rajd Narciarski planowany na dni 24-28.02.2016 roku zostaje odwołany z powodu braku śniegu zarówno na trasach ski-tourowych jak i narciarsko-wędrownych. Liczba zgłoszeń uczestników jest niewystarczająca, aby Park mógł podjąć się organizacji w tym terminie rajdu pieszego. Może pogoda w roku przyszłym okaże się dla nas łaskawsza. "

    źródło: https://www.bdpn.pl/index.php?option...=1774&Itemid=1


  7. #117

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Z bieżących informacji - marnie, marnieńko.
    W sobotę trochę ludzi łaziło po granicznym, na Krzemieniec (to z rozmów ze znajomymi) i także widziałem ślady (nart) na Dziale. Sam wybrałem się najpierw na Caryńską, ale z góry trzeba było narty znosić na plecach. Rano w sobotę na Wetlińskiej było -14 i czyste niebo, a w piątek w nocy (koło 23 dotarłem do schroniska pod Rawki) genialnie rozgwieżdżone niebo.
    W niedzielę dużo mniej śniegu, nawet dostanie się na nartach do parkingu spod schroniska niby możliwe wciąż było, ale mi było też szkoda nart (więcej trawy&błota niż śniegu). W ciągu dnia ubyło dobre kilka cm. Na Rawkach od 40-50cm na górze, do 0-5cm na dole. Śnieg prawie jak świeży (w sobotę), ale w niedzielę już ciężki, taki typowo wiosenny.
    Zdjęcia tutaj -> http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post165441
    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 29-02-2016 o 14:34

  8. #118
    Bieszczadnik Awatar krzychuprorok
    Na forum od
    10.2007
    Rodem z
    Rzeszów/Rymanów
    Postów
    884

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez uszatek_mis Zobacz posta
    ale z góry trzeba było narty znosić na plecach.
    To już dostosowujesz się do tego nowego regulaminu?

    Ja już położyłem lage na tej zimie, mam nadzieje, że kolejna będzie lepsza.

  9. #119

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    Cytat Zamieszczone przez krzychuprorok Zobacz posta
    To już dostosowujesz się do tego nowego regulaminu?
    Hehe, GDYBY był śnieg, to zjazd byłby bezpieczniejszy i znacznie krótszy czasowo. Bo taka mieszanka śniegu, lodu i błota parę razy zachwiała moją postawą ;-)

  10. #120

    Domyślnie Odp: Skitury w Bieszczadach

    W sobotę wybrałem się na Krzemieniec i Kamienną.
    Po granicznym na moje oko to jeszcze połazi człowiek na nartach co najmniej 2-3 tygodnie (o ile nie spadnie deszcz i tego nie spłucze). Jest przynajmniej 40-60cm śniegu.
    Nart prawie nie trzeba było nosić tylko kawałek od schroniska na Małą Rawkę, może ze 100m do góry albo i mniej. Potem podchodzić się dało bezproblemowo. Na górze to była taka sztuka dla sztuki, bo bardzo wywiane, ale szlak graniczny z Wlk.Rawki do Krzemieńca to już nadawał się do zjazdu. W obie strony (z Krzemieńca też).
    Z powrotem z Małej Rawki tak 2/3 wysokości ale niżej szkoda nart - no i noszenie.
    W każdym razie miło spędzone 6h.
    Parking na Wyżniańskiej bezśnieżny - narty na plecach do schroniska. Na drodze błoto i kałuże.
    Zdjęcia są w tym wątku -> http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php/1905-A-moze-jakies-aktualne-fotki?p=165724&viewfull=1#post165724

    Ostatnio edytowane przez uszatek_mis ; 21-03-2016 o 15:11

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Góry Mescheckie - skitury w Gruzji styczeń 2012
    Przez Petefijalkowski w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 07:03
  2. potrzebuje Ktos moze skitury??
    Przez extremarcin w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 18:00

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •