Strona 241 z 261 PierwszyPierwszy ... 141 191 231 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 251 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,410 z 2604

Wątek: Znasz Bieszczady? Detale

  1. #2401
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Wydaje mi się że tablica Bazylowa i Zbyszka to są dwie różne tablice...
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Myślę, że może to rozstrzygnąć tylko Bazyl. Moje zdjęcie było zrobione na trasie z Polany do Wydrnego. Przed tablicą, w odległości ok. 1:30 min. znajdował się taki domek lekko ukryty w krzakach.

    Załącznik 44429
    Domku nie kojarzę ale wydaje mi się, że to ta sama tablica. Na zdjęciu Zbyszka widać już ubytki w betonie w okolicach literki Ł w wyrazie budowała i O w wyrazie jednostka, czyli w miejscach pęknięcia tablicy z mojego zdjęcia.
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  2. #2402
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Aby definitywnie rozwiać wątpliwości, to wykorzystam Google do lokalizacji tablicy, którą miałem okazję utrwalić 4 lata temu.
    Data uzyskania obrazu przez Google, na pierwszym zdjęciu, podana jest 8/2013. Czyli jeszcze wcześniejsza niż moja obecność w tym miejscu. Natomiast na drugim zdjęciu, w czerwonym kółeczku, dokładna lokalizacja tablicy.

    Tablica1.jpg Miejsce tablicy.jpg

    W odległości 1,6 km na zakręcie, znajduje się bardzo dobrze widoczny "punkt gastronomiczny".

    Punkt gastronomiczny.jpg

    Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości .

  3. #2403
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Aby definitywnie rozwiać wątpliwości, to wykorzystam Google do lokalizacji tablicy, którą miałem okazję utrwalić 4 lata temu.
    Data uzyskania obrazu przez Google, na pierwszym zdjęciu, podana jest 8/2013. Czyli jeszcze wcześniejsza niż moja obecność w tym miejscu. Natomiast na drugim zdjęciu, w czerwonym kółeczku, dokładna lokalizacja tablicy.

    Tablica1.jpg Miejsce tablicy.jpg

    W odległości 1,6 km na zakręcie, znajduje się bardzo dobrze widoczny "punkt gastronomiczny".

    Punkt gastronomiczny.jpg

    Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości .
    Musi to ta sama tablica jest, gdyż parkowałem przy wjeździe na widoczny za tym punktem gastronomicznym mostek. Jedno co mi nie pasuje to ta odległość 1,6 km, bo od trzaśnięcia drzwiami do dojścia pod tablicę minęło nie więcej niż trzy minuty więc wychodzi, że z buta osiągam prędkość około 30 kilosów na godzinę :):):), czyli Robert Korzeniowski zostaje daleko w tyle :)
    Pewnie powstają tam jakieś zawirowania czasoprzestrzenne! Zresztą jak w całych Bieszczadach :)
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #2404
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Kłócił się nie będę, ale...
    Zwróćcie choćby uwagę na położenie ostatniej litery "a" w wyrazie "dolnośląska" względem wyrazu "budowała" wiersz powyżej oraz położenie daty względem wiersza poprzedzającego.
    No chyba że już pogubiłem się w tych zdjęciach i nieodpowiednie porównuję?

  5. #2405
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Kłócił się nie będę, ale...
    Zwróćcie choćby uwagę na położenie ostatniej litery "a" w wyrazie "dolnośląska" względem wyrazu "budowała" wiersz powyżej oraz położenie daty względem wiersza poprzedzającego.
    No chyba że już pogubiłem się w tych zdjęciach i nieodpowiednie porównuję?
    Ale jaja, jak tak na to spojrzeć to faktycznie masz rację - wygląda, że to dwie różne tablice. I ta odległość 1,6 km od tej drewnianej budy. Może tam są w miarę blisko siebie dwie takie tablice? Ale zagwozdka!
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  6. #2406
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,102

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Tak mnie to męczyło, że węszyłem i węszyłem po internecie i już wiem! To dwie różne tablice - Dlugi brawo za spostrzegawczość!
    Na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=BHWhbvQcXag motocyklista mija tą z mojego zdjęcia w 13.46 min. a tą ze zdjęcia Zbyszka w 15.00 min.
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 20-04-2018 o 19:38
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  7. #2407
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Moim zdaniem, Dlugi zasługuje na wyróżnienie za spostrzegawczość i dociekliwość. Trochę nad tym problemem popracowałem i oto wyniki. Jeżeli chodzi o odległość od tej "mojej" tablicy do "punktu gastronomicznego" to raczej się zgadza. Przy tablicy byłem o 14:57:42, a przy "punkcie" o 15:17:57. Co do ujęcia samych tablic, to można się spierać, że zostały sfotografowane pod różnym kątem, ale to nie zmienia faktu, że to są dwie różne tablice. W/g mnie, to nawet innego materiału wyjściowego użyto, gdyż nieprawdopodobne, aby ta sama tablica w ciągu 4 lat uległa tak znacznej erozji.

    Tablice.jpg

    i powiększone szczegóły w liternictwie, których dopatrzył się Dlugi.

    Tablice szczegóły.jpg

    Dzięki Ci Dlugi za mobilizację do działania, na rzecz oczywistej prawdy .
    Ostatnio edytowane przez zbyszek1509 ; 20-04-2018 o 20:17

  8. #2408
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Mi wyróżnienie? Bazylowi się należy, jestem w szoku, gdzie on zobaczył na filmiku te tablice
    A z przykrych informacji - podobno te tablice znikają, ustawa dekomunizacyjna czy inny badziew...

  9. #2409
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    (..)
    A z przykrych informacji - podobno te tablice znikają, ustawa dekomunizacyjna czy inny badziew...
    Wartałoby zgromadzić gdzieś, w jednym miejscu informacje o tych tablicach i wszystkiego co z tym związane
    Wystarczy że każdy bieszczadnik sunący bieszczadzkimi drogami zrobił by zdjęcie i dodał opis
    ... wiem, nie ma czasu na to

  10. #2410
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Znasz Bieszczady? Detale

    Popieram propozycję Enrica. Usuwanie tablic uważam za działanie naganne i szkodliwe.
    Jedna z tablic najbardziej rzucających się w oczy jest na przełęczy Wyżnej(tak mi się wydaje).

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 4 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 4 gości)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 17:08

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •