Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Wątek: Konie z Morskiego Oka.

  1. #21
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Z tego co czytałam na stronach TPN rozważana jest jeszcze możliwość "wspomagania" wozu konnego silnikiem elektrycznym.

  2. #22
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    "Ładowność" wozu jest sprawdzana przez strażników TPN i górale tego przestrzegają, bo nie przestrzeganie grozi mandatem.
    Sama wielokrotnie widziałam te kontrole, właściwie za każdym razem w czasie swojej bytności w Morskim Oku, a bywam tam 5-6 razy w roku.
    O ile się orientuję w tej chwili do góry można zabrać jednocześnie na wóz max 12 osób, na dół - 14 (mogę się mylić).
    Oczywiście swoje waży również pusty wóz. Wóz jest zaprzężony w dwa konie.
    Czy to jest ciężar odpowiedni dla konia pociągowego nie mogę się wypowiedzieć, bo się nie znam.
    Basiu widocznie strażnicy tak sprawdzali by nic nie sprawdzić.Pod koniec października niezależna firma zważyła wozy i okazało się,że zamiast 500kg ważyły prawie 800kg.
    Trzeba pamiętać,że większość górali to ludzie wyjątkowo pazerni i będą bronić jeden drugiego.
    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    myślisz, że pojazd o MOCY ZALEDWIE 5.0 KW i kołach 13" da radę ?....wątpię BARDZO . Do tego takie''wozidło" wyposażone jest w aż....8 akumulatorów
    Obliczono, by przewieźć taką samą liczbę turystów w okresie największego nasilenia,Melexów trzeba będzie 40(ileż to dodatkowych miejsc pracy),oczywiście nie znam danych czy dadzą radę jesienią ale skoro firma produkująca Melexy zapewnia,że dadzą ,to nie ma powodu by im nie wierzyć

  3. #23
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez Czarek pl Zobacz posta
    Basiu widocznie strażnicy tak sprawdzali by nic nie sprawdzić.Pod koniec października niezależna firma zważyła wozy i okazało się,że zamiast 500kg ważyły prawie 800kg.

    Ale chodzi o załadowany wóz czy o pusty ?

  4. #24
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez Basia Z. Zobacz posta
    Ale chodzi o załadowany wóz czy o pusty ?
    Pusty.

  5. #25
    Bieszczadnik Awatar DUCHPRZESZŁOŚCI
    Na forum od
    10.2006
    Rodem z
    z brzozowego gaju na Podlasiu, obecnie piaski mazowieckie
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    To z czego te furmanki są zrobione? Chyba z dębu, jeśli pusta fura waży 800 kg. Albo strasznie chłoną wilgoć. Pochodzę ze wsi i jako nastolatek musiałem pomagać rodzinie w obejściu. Jednym z wielu moich obowiązków należało wypchnięcie pustego wozu ze stodoły, albo wprowadzenie do jej wnętrza i nie przypominam aby aby sprawiało mi to jakąś trudność. A wątpię aby 50 kilogramowy dzieciak przeciągnął bezproblemowo 800 kilogramowy wóz.
    Pozdrawiam
    DUCHPRZESZŁOŚCI

  6. #26
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez DUCHPRZESZŁOŚCI Zobacz posta
    To z czego te furmanki są zrobione? Chyba z dębu, jeśli pusta fura waży 800 kg. Albo strasznie chłoną wilgoć. Pochodzę ze wsi i jako nastolatek musiałem pomagać rodzinie w obejściu. Jednym z wielu moich obowiązków należało wypchnięcie pustego wozu ze stodoły, albo wprowadzenie do jej wnętrza i nie przypominam aby aby sprawiało mi to jakąś trudność. A wątpię aby 50 kilogramowy dzieciak przeciągnął bezproblemowo 800 kilogramowy wóz.
    Myślę,że jest to pytanie do górali z czego robią wozy.Nie zmienia to faktu,że są za ciężkie,razem z turystami powinien ważyć ok.1200kg,by ekolodzy na to przystali.Ja jestem bardziej radykalny,uważam,że tylko Melexy,a jeżeli wozy konne,to tylko dla osób,które naprawdę nie mogą tam dojść.Szanuję jednak Wasze zdanie chociaż czasami go nie rozumiem i się z nim nie zgadzam.
    Ostatnio edytowane przez Czarek pl ; 27-10-2014 o 11:46

  7. #27
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Podają że była jakaś zadyma po drodze do Morskiego Oka. Sprawcami zajścia byli obrońcy morskich koni, jedna osoba jest poszkodowana. Konie na to patrzyły i nie rozumiały o co chodzi. Te zwierzęta mają psychikę podobną do ludzkiej, boją się, dotkliwie odczuwają samotność, łatwo się przeziębiają itp. W zamian za dobrą opiekę gospodarza potrafią odwzajemnić uczucia na swój koński sposób, praca nie stanowi dla nich kary. Konie od zawsze były towarzyszami człowieka i od zawsze ktoś zle traktujący konia był uważany za złego człowieka, z tym że używanie ich do pracy nie jest złym traktowaniem.

  8. #28
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez partyzant Zobacz posta
    Podają że była jakaś zadyma po drodze do Morskiego Oka. Sprawcami zajścia byli obrońcy morskich koni, jedna osoba jest poszkodowana. Konie na to patrzyły i nie rozumiały o co chodzi. Te zwierzęta mają psychikę podobną do ludzkiej, boją się, dotkliwie odczuwają samotność, łatwo się przeziębiają itp. W zamian za dobrą opiekę gospodarza potrafią odwzajemnić uczucia na swój koński sposób, praca nie stanowi dla nich kary. Konie od zawsze były towarzyszami człowieka i od zawsze ktoś zle traktujący konia był uważany za złego człowieka, z tym że używanie ich do pracy nie jest złym traktowaniem.
    Właśnie o to chodzi,że nad Morskim Okiem nie mówimy o pracy koni tylko o ich uśmiercaniu.
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

  9. #29
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Testowano na drodze do Morskiego Oka wspomaganie elektryczne pod i z góry i tylko tyle bo prund sie skończył.

  10. #30
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Konie z Morskiego Oka.

    Cytat Zamieszczone przez prizes Zobacz posta
    Testowano na drodze do Morskiego Oka wspomaganie elektryczne pod i z góry i tylko tyle bo prund sie skończył.
    Moim zdaniem wspomaganie elektryczne nie jest dobrym rozwiązaniem,bo konie nie będą wiedziały co się dzieje,że nagle mają taki power i będą głupiały.
    Albo same melexy co mnie się bardzo podoba,albo niech fiakrzy ciągną wozy co byłoby idealnym rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez Czarek pl ; 10-11-2014 o 12:59
    Nie zawsze trzeba mówić co się wie,ale zawsze trzeba wiedzieć co się mówi.
    Klaudiusz

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Konie w Bieszczadach
    Przez Szaszka w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 11:32
  2. Konie w Bieszczadach...
    Przez Chiquita w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2006, 02:10
  3. konie w Tarnawie
    Przez ateo w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2003, 23:48
  4. Konie w Chmielu
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2002, 10:46
  5. Bieszczady+konie/rowery
    Przez Anonymous w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2001, 19:07

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •