Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Wątek "Historia Bieszczadów"

  1. #11
    Bieszczadnik Awatar szymon magurycz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Nowica/Beskid Niski
    Postów
    368

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Nie muszę równać w dół, nie muszę zniżać się do poziomu, który uważam za niski, nijaki. Pozostaje zignorować kpiny. Nawiązując do historii Bieszczadów całych, a mając na myśli fakt, że ona dokonuje się także na naszych oczach rzec warto, że jedna z majdanowych sotni, nazywana bojkowską (złożona z autentycznych Bojków, niektórych miałem okazję poznać) nie bez szwanku wyszła z wczorajszych starć. Jeden z jej członków został postrzelony dwukrotnie przez snajpera, w bark i biodro, żyje, jest po operacji, właśnie organizujemy jego przejazd do Polski na dalsze leczenie. W Przemyślu przebywa już w szpitalu dzieciak (16 lat), który rozpakowując na Majdanie paczkę z lekami natrafił na bombę, ta urwała mu całą jedną dłoń, w drugiej stracił część palców. Jutro jedziemy z automajdanem do zdemilitaryzowanego Lwowa dostarczyć to, co udało nam się uzbierać tu, także dzięki uczestnikom tego forum i niektórym mieszkańcom Bieszczadów, ściśle Wetliny. Gdyby ktoś chciał pomóc, to proszę o kontakt: szymon@magurycz.org, 600-688-811.
    Proszę wybaczyć, że pozwalam sobie na taki akurat komentarz. Sam wątek powinien trwać, jednak jego treść nie powinna odbiegać aż tak daleko od tytułu.

  2. #12
    Korespondent Roku 2009 Awatar Recon
    Na forum od
    02.2008
    Postów
    2,216

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Chociaż nie wiem w czym to tak uraziłem Forumowiczów (nie będę wymieniał po nickach... zakładam, że Wszystkich)... jednak Wszystkich bez wyjątku przepraszam.
    Przepraszam też tych co chcieli w "Historii Bieszczadów" coś napisać, ale przez moje wpisy zastali wątek zamknięty. Myślałem, że ten wątek przez "pewne" naleciałości historycznie wplecie się w bieżącą sytuację, co ładnie ujął partyzant. Starałem się sytuację na Ukrainie przedstawić bezstronnie i wskazywać (chociaż zapewne dla wielu zbyt subiektywnie) to co uciekało z ogólnego chaosu medialnego, pokazać złożoność sytuacji i co może grozić naszym sąsiadom ze wschodu. Może było tam trochę polityki, ale też starałem się tylko wskazywać. Każdy przecież, jeśli Tu wchodzi to znaczy, że ma dostęp do informacji w necie i mógł sobie wszystko zweryfikować. OK, przepraszam i za to. Przepraszam też za impuls jaki dałem moderatorowi, który niczym Salomon wydał wyrok zamknięcia wątku, chociaż z mojego punktu widzenia lepiej gdyby zamknięcia dokonał inny moderator a tak wyszło jak wyszło. W swoim czasie, nigdy mi nie przyszło nawet na myśl by tak zamknąć dyskusję na Tym Forum. A tu proszę jakie to proste!
    Jeszcze raz PRZEPRASZAM za wszystko co złe z mojej strony dotknęło Forumowiczów i to Forum.
    Tymczasem skorzystam z mądrości Salomona i...
    Pozdrawiam :)
    -----------------
    benevole lector

    https://twitter.com/Zbyszek_Recon

  3. #13
    Forumowicz Roku 2018
    Kronikarz Roku 2018
    Forumowicz Roku 2017
    Kronikarz Roku 2014
    Ekspert Roku 2013
    Korespondent Roku 2008
    Awatar sir Bazyl
    Na forum od
    09.2005
    Rodem z
    Resmiasto
    Postów
    3,098

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Nie ma to jak szczere przeprosiny ...Łza się w oku kręci!
    PS
    Salomon to ten od nart? Bo ten ze zdjęcia to jakiś od nici. I bądź tu mądry jak nikt bezstronnie nie wskaże właściwego! A w głowie złożoność sytuacji spowodowała ogólny chaos. Ale wiem co zrobię - zweryfikuję sobie w internecie!
    PS PS
    Jeśli komuś za mało przepraszam to można posłuchać SZPALA:
    Ostatnio edytowane przez sir Bazyl ; 21-02-2014 o 19:29 Powód: muzyka łagodzi obyczaje
    "Rozum mówi nie raz: nie idź, a coś ciągnie nieprzeparcie i tylko słaby nie ulega; każdy z nas ma chwile lekkomyślności, którym zawdzięcza najpiękniejsze przeżycia." W. Krygowski

  4. #14

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Pewnie zostanę skrytykowany za to co napiszę, ale trudno..
    To bardzo dobrze, że pojawiła się, że tak powiem "oddolna" inicjatywa pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów - jest to super inicjatywa - pomoc (komukolwiek) na zasadzie dobrowolności, jest czynem szlachetnym i godnym pochwały, ale zastanawia mnie inna kwestia.

    Otóż dlaczego polski rząd, za pieniądze polskich podatników finansuje leczenie majdanowych oszołomów ? - rozumiem, że gdyby w Warszawie doszło do zamieszek podczas któregoś z "Marszów", to ukraińscy podatnicy z chęcią i radością w sercu zapłaciliby za leczenie polskich narodowców, którzy odnieśli obrażenia podczas starć z policją ?...
    I jeszcze jedno - przemarsz i okrzyki polskich narodowców to faszyzm - natomiast zabijanie milicjantów przez banderowców z Majdanu, to walka o Wolność, demokrację i prawa obywatelskie... - że tak sobie pozwolę cynicznym akcentem zakończyć swoją wypowiedź.
    PS
    Piszę to pod wpływem emocji - moja Mama, płacąca podatki w Polsce od kilkudziesięciu lat, oczekuje (w kolejce) na bardzo poważną operację - ale ważniejsi są neo-faszyści z Majdanu - oni mają zapewnioną opiekę medyczną (od polskiego rządu) szybko i gratis...

  5. #15
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,661

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Cytat Zamieszczone przez Recon1 Zobacz posta
    Przepraszam też za impuls jaki dałem moderatorowi, który niczym Salomon wydał wyrok zamknięcia wątku, chociaż z mojego punktu widzenia lepiej gdyby zamknięcia dokonał inny moderator a tak wyszło jak wyszło.
    Dla jasności: decyzja o zamknięciu (być może czasowym) wątku została przedyskutowana przez czynnych modów, Bartek miał odwagę wykonać czynność techniczną. Kiedyś takie działania przeprowadzał Admin/Właściciel, ale ostatnio rzadko tu bywa. Nie jest to na tym forum pierwszy przypadek, gdy odchodzenie od tematu wątku (bo gdzie "Historia Bieszczadów", a gdzie Majdan czy zdrajca-Tusk?!) powoduje jego zamknięcie, więc nie ma co rwać szat, tylko trzeba uderzyć się we własne piersi i wyciągnąć wnioski.

    Drugi aspekt sprawy: co do tematu wątku, to jestem za tym, żeby wpisać do regulaminu forum zakaz uprawiania polityki nie mającej związku z Bieszczadami. Niech to miejsce pozostanie wolne od Twoich, Recon, i moich poglądów politycznych. Jest mnóstwo miejsc - wirtualnych i realnych - w których można się udzielać, wygłaszać tyrady czy dawać upust rozczarowaniom. Nadajmy naszym wirtualnym Bieszczadom status azylu, bo przecież te realne są prawdziwym azylem dla nas wszystkich. I wpiszmy to do regulaminu, bo, jak napisał sir Bazyl, niegdyś zakaz politykowania był zasadą niepisaną, której wszyscy przestrzegali, ale teraz - jak widać - to nie wystarcza.

  6. #16
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,440

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Cytat Zamieszczone przez Tomek Zobacz posta
    ... jestem za tym, żeby wpisać do regulaminu forum zakaz uprawiania polityki nie mającej związku z Bieszczadami.
    ...
    Niech to miejsce pozostanie wolne od .... poglądów politycznych. Jest mnóstwo miejsc - wirtualnych i realnych - w których można się udzielać, wygłaszać tyrady czy dawać upust rozczarowaniom. Nadajmy naszym wirtualnym Bieszczadom status azylu, bo przecież te realne są prawdziwym azylem dla nas wszystkich.
    Popieram kierunek: "to forum wolne od polityki".

    Gdy chcę coś kupić, idę do sklepu. Gdy chcę naprawić samochód, jadę do serwisu. Gdy chcę pojeździć na łyżwach, idę na lodowisko. Gdy chcę się napić, .... może nie będę opowiadał.

    Natomiast jeżdżenie na łyżwach po sklepie lub samochodem po lodowisku nie jest najlepszym pomysłem. Przy wejściu do większości sklepów nie ma napisów zabraniających wjazdu na łyżwach; może dlatego, że ludzie sami to wiedzą. U nas umieściłbym taki napis.
    Ja też bym chciał - jak Tomek napisał - mieć tutaj azyl.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Popieram kierunek: "to forum wolne od polityki".

    Gdy chcę coś kupić, idę do sklepu. Gdy chcę naprawić samochód, jadę do serwisu. Gdy chcę pojeździć na łyżwach, idę na lodowisko. Gdy chcę się napić, .... może nie będę opowiadał.

    Natomiast jeżdżenie na łyżwach po sklepie lub samochodem po lodowisku nie jest najlepszym pomysłem. Przy wejściu do większości sklepów nie ma napisów zabraniających wjazdu na łyżwach; może dlatego, że ludzie sami to wiedzą. U nas umieściłbym taki napis.
    Ja też bym chciał - jak Tomek napisał - mieć tutaj azyl.
    Zgadzam się z Tobą Wojtku w stu procentach.

  8. #18
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,343

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Popieram kierunek: "to forum wolne od polityki".
    też tak sądzę
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  9. #19
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,343

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    Cieszę się, że nie tylko pieniądze darczyńców, ale i moje podatki pomagają rannym.
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Wątek "Historia Bieszczadów"

    zdecydowanie pomoc , w większości jest od organizacji POZARZĄDOWYCH (np.Otwarty Dialog, Caritas i inne ) i darczyńców ( nie łudżmy się, że nasz NFZ jest taki hojny ! )
    co do wątku - też jestem ZA .Polityki mamy aż ZA NADTO wszędzie dookoła !
    Ostatnio edytowane przez tomas pablo ; 23-02-2014 o 09:57

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. A. Olejko - "Lotnicze tradycje Bieszczadów"
    Przez kgwizdak w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 23:48
  2. "Straszliwi zbójnicy z Bieszczadów i okolicy" Robert Bańkosz
    Przez Marcin w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:20
  3. Dariusz Baliszewski "Historia nadzwyczajna"
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 08:40
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 11:42
  5. MarekM w "Echu Bieszczadów"
    Przez Stały Bywalec w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2002, 13:49

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •