Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

  1. #11
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    Inspirujace podejście do tematu -celebracja dziadostwa
    To nie jest celebracja dziadostwa tylko pobożne życzenie co by to dziadostwo za szybko nie zawitało, vide post Hero stąd:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post180119

  2. #12
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    pojedyncze przypadki się jednak zdażają.
    Jak wszędzie, w Rzeszowie, Przemyślu czy Skierniewicach też. W miejscu zamieszkania każdego z nas także! A czy auto pod domem zawsze trzymacie na płatnym, strzeżonym parkingu? Ja wiem, że dewastacja auta na wakacjach jest potrójnie przykra i powoduje sporo problemów, ale nie demonizujmy - w Bieszczadach auto można zostawić na poboczu, pod kościołem, na otwartym parkingu tak samo jak wszędzie w Polsce. Byle zgodnie z przepisami.

    Gdyby ktoś jednak koniecznie chciał na płatnym to pod zaporą w Solinie jest tego bez liku
    Czterech panów B.

  3. #13
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2008
    Postów
    387

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    więcej miejsc z dostepem do pięknej rzeki z mozliwością zaparkowania przy drodze samochodu i zrobienia pikniku rodzinnego przy rzece.
    Znam takie miejsca . Nie w Bieszczadach ale nieopodal na pogórzu Przemyskim. Jeśli ktoś ciekawy zapraszam w łikendowe popołudnie nad Wiar w Huwnikach albo Nowosiółkach - można się napatrzeć. Głośna muzyka , śpiewy , krzyki i śmierdzący dym z chińskiego węgla .
    To ci dopiero dziadostwo.
    A furmanke nie tylko w Bieszczadach też zostawiam głównie pod kościołami. Zazwyczaj tylko tam w małej miejscowości jest kawałek parkingu.
    Jak dotąd bez niespodzianek.

  4. #14
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez kulczyk1 Zobacz posta
    Jeśli ktoś ciekawy zapraszam w łikendowe popołudnie nad Wiar w Huwnikach albo Nowosiółkach - można się napatrzeć. Głośna muzyka , śpiewy , krzyki i śmierdzący dym z chińskiego węgla.
    Ostatnio jakby trochę mniej tego dziadostwa. Ale za to większy hałas na drogach przez ten nieszczęsny Arłamów.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Verid Zobacz posta
    To nie jest celebracja dziadostwa tylko pobożne życzenie co by to dziadostwo za szybko nie zawitało, vide post Hero stąd:
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...l=1#post180119
    Obrażasz Nas prawdziwych turystów przytaczając taki zlepek dziwnych i durnych zachowań ludzi jakby z kosmosu ....
    Prosze przyjąc do wiadomości że sa pasjonaci i kochający bieszczady jak ja od lat 80tych i ni jak do tych zachowań przytoczonych w linku proszę mnie /nas/ nie porównywać....

  6. #16
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Darkowski Zobacz posta
    Ostatnio jakby trochę mniej tego dziadostwa. Ale za to większy hałas na drogach przez ten nieszczęsny Arłamów.
    Jeśli możesz , to wyjaśnij proszę... ten Arłamów ... to niby doby jest ? ....czy raczej zły ?

    Wiem że ta parafraza do Konopielki może komuś wydać się dziwna , ale dla mnie to jest istotne pytanie .
    Czy chcemy aby kolejni turyści przybywali w Bieszczady , czy też odwrotnie ... nie chcemy ich ?

  7. #17
    Bieszczadnik
    Na forum od
    04.2008
    Rodem z
    Dolina Wiaru
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Jeśli możesz , to wyjaśnij proszę...
    Jeżeli kiedykolwiek jechałeś z Rzeszowa w Bieszczady przez Arłamów, to zapewne wiesz jaka tu jest droga (powiedzmy na odcinku Przemyśl – Jureczkowa). Z chwilą kiedy powstał ośrodek ruch jest coraz większy, kierowcy mają gdzieś, że są ograniczenia prędkości. Często dochodzi do wypadków. Nie raz widziałem co kierowcy w wypasionych „furach” wyprawiają w terenie zabudowanym. To jest niestety uciążliwe i niebezpieczne dla innych użytkowników drogi. Z tego co wiem, w Bieszczady dużo ludzi jeździ przez Birczę, bo jest lepsza droga. A do Arłamowa, który jak zapewne wiesz nie leży w Bieszczadach, nie jeżdżą turyści tylko wczasowicze. Arłamów zawsze kojarzył mi się ze spokojem, znam go od dzieciństwa, miałem też okazję służyć w jednostce ochraniającej ośrodek. To było kiedyś magiczne miejsce, a dzisiaj wrażenia ono na mnie nie robi. Ale to jest moja sugestywna opinia, każdy widzi to inaczej.

    Czy chcemy turystów w Bieszczadach? Chcemy. Ale jak pomyślę, że niektórzy jakby mogli to na Tarnicę wyjechali by samochodem, to mam wątpliwości

  8. #18
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2014
    Postów
    237

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    Obrażasz Nas prawdziwych
    Aaaaa, to teraz będzie licytacja kto jest prawdziwy a kto nie A ilu was tam jest, tych prawdziwych? Tak z czystej ciekawości...
    Swoją drogą, stwierdzenie "my prawdziwi (tu wstaw osoby na zrzeszone danym forum)" powinno się kwalifikować jako II prawo Godwina

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    zlepek dziwnych i durnych zachowań ludzi jakby z kosmosu ....
    To nie są ludzie z kosmosu. Nie przeniknęli z równoległej rzeczywistości, nie są przelotem z Alfa Centauri tylko, w znamienitej większości, są z Polski.

    Cytat Zamieszczone przez Facio Zobacz posta
    Prosze przyjąc do wiadomości że sa pasjonaci i kochający Bieszczady
    Tak, jest ich ich tu całe forum. Niektórzy od lat 80tych, niektórzy trochę wcześniej, niektórzy trochę później ale jakoś żaden z nich nie wpadł na pomysł by "żadać" parkingu z miejscem na piknik co dwa czy, w przypływie dobrego humoru, co dwa i pół kilometra.
    No cóż, może nie są wystarczająco "prawdziwi"...

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Czy chcemy aby kolejni turyści przybywali w Bieszczady , czy też odwrotnie ... nie chcemy ich ?
    Odpowiedź brzmi "to zależy jacy" choć owe "chcenie", niezależnie kto jakiej odpowiedzi udzieli, niespecjalnie ma jakikolwiek wpływ na rzeczywistość.

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    ...Czy chcemy aby kolejni turyści przybywali w Bieszczady , czy też odwrotnie ... nie chcemy ich ?...

    Henryk jak zawsze w punkt.
    W Bieszczadach, podobnie jak wszędzie, istnieje "komercyjna baza turystyczna" i ona wszystkich "turystów" którzy płacą chce.
    Istnieją tez turyści bez cudzysłowiu i im bardziej chodzi o spokój na szlaku, o miejsca z klimatem - bazy i schroniska, o bezpieczny parking z dala od Soliny- 5zł godzina.

    Żyjemy w takim ciekawym świecie paradoksów, w którym jedni mają wszystko od razu a inni prawie nic.
    Ten, który wyrwał się na dzień lub dwa w Bieszczady i nic o nich nie wie, zadaje dziwne pytania a czasem jest głodny, może być super pracowitym i uczciwym człowiekiem a przy okazji nic nie wiedzieć o tym, że istnieje inny świat, którego nieświadomie dotknął lub nadepnął mu na odcisk.

    Od 2015 roku jestem w swoim środowisku organizatorem wycieczek z czego większość w Bieszczady. Montujemy grupę, która lubi chodzić i chodzimy po górach. Ludzie odrywają się od swoich prozaicznych zajęć. Mieszanka firmowa. Nie ustawiamy się jakoś szczególnie historyczno-patetycznie ale czasem zawadzimy i o ten temat. Wchodzimy w doliny, zwiedzamy cerkwie ale bez masówki, jedna- dwie w czasie wyjazdu.
    Niestety nie udało mi się wszystkich namówić na Beksińskiego w Sanoku czy Worhola w Medzilaborcach. Nie mam pretensji.

    Jest jedno: nawet ci co są pierwszy raz widzą tak samo, podoba im się to samo co i mi kiedyś.
    Bez dzisiejszej infrastruktury takie wyjazdy byłyby niemożliwe. To co robimy, według mnie, jest to długi proces podciągania się do poziomu, który innym przyszedł bardzo lekko.
    Bardzo przepraszam, ale miejsce urodzenia, czy robota od maleńkości i wyciągnięte jak u małpy ręce czy wyjazdy na kolonie - obozy, wszystko to ma znaczenie.Chodzi o obycie.Zapytaj właściciela "infrastruktury': czy zamieni się na trzy tygodnie zbiorów w upał z tymi jednodniowymi amatorami dorożek? Nie bronię wszystkich z tym, że po drugiej stronie bywa wyniosłość, która prowokuje do zadawania dziwnych pytań. Owszem, często też wynika z naiwności. Tolerancja.



  10. #20

    Domyślnie Odp: Infrastruktura dla turystów jednodniowych tragedia

    [QUOTE=partyzant;180221]...Czy chcemy aby kolejni turyści przybywali w Bieszczady , czy też odwrotnie ... nie chcemy ich ?...

    Sformułowanie Proste i na temat
    Albo mający wpływ na rozwój turystyki w bieszczadach zrobią z nich przestrzeń tranzytową poprzez postawienie gdzie tylko można rur zielono białych wiadomo kogo...
    Albo udostępni sie turystom więcej wydzielonych miejsc na postój /niech bedzie co 3000mb
    /na przytoczonym wczesniej odcinku
    Przytoczę przykład z tamtego tygodnia z Wetliny ,niedziela pogoda piękna duzo turystó przy kazdej knajpie napis "parking tylko dla klietów" duza łaka przy cmentarzu która była pare tygodni temu dostępna na parking teraz była gustownie zagrodzona sznurkiem /koszt 2,5zł/
    Natomiast po drugiej stronie drogi ktoś wynajął plac pod duży namiot z ciuchami wiodącej firmie z branży tekstylnej.
    Wszystkie krawężniki przy delikatesach zajęte ,parking pełny
    Bez ładu składu podejście .

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Bieszczady pełne turystów
    Przez Leuthen w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 15:18
  2. strzelanie na szlaku.... do turystów...
    Przez Barnaba w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 14:38
  3. Tragedia.
    Przez Hern w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 15:26
  4. Czy ujawniać atrakcyjne dla turystów miejsca, które są objęte ochroną?
    Przez lucyna w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25-12-2007, 20:30
  5. Nie ma turystów w Bieszczadach
    Przez irek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-02-2005, 23:16

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •