Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

  1. #1

    Domyślnie Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Witam wszystkich.
    W Bieszczadach byłem 2 razy. Już od dawno mnie tu jakoś tak przyciągało. Jeździłem swoim samochodem więc jestem bardzo mobilny jeśli chodzi o przemieszczanie się między miejscowościami w Bieszczadach :) Pierwszy raz byłem tylko na weekend, niewiele zdążyłem zobaczyć. Drugim razem byłem tydzień i było znacznie fajniej. Sporo jeździłem i chodziłem. Byłem na Tarnicy itp. Przejechałem trasą cerkwii która znalazłem na jednej ze stron o Bieszczadach itp.
    Teraz planuje wyjazd na przełomie wiosna /lato. Jako że lubię spokojnie, odludne i malownicze miejsca, chciał bym dostać się do nie istniejących miejscowości przy samej granicy takich jak Sianki, Beniowa, Sokoliki itd. I teraz przechodząc do sedna: chciał bym dowiedzieć się czy jest możliwość wgl dotrzeć do tych miejscowości? Z tego co udało mi się dowiedzieć to samochodem nie. Ale czy może rowerem lub chociaż pieszo? Czy są jakieś dróżki, ścieżki, czy trzeba by jakoś bardziej na dziko? Czy jako że jest to przy granicy, to miejsca te są jakoś bardziej pilnowane? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :)

  2. #2
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez Artgal5 Zobacz posta
    Sianki, Beniowa, Sokoliki itd. I teraz przechodząc do sedna: chciał bym dowiedzieć się czy jest możliwość wgl dotrzeć do tych miejscowości? Z tego co udało mi się dowiedzieć to samochodem nie. Ale czy może rowerem lub chociaż pieszo? Czy są jakieś dróżki, ścieżki, czy trzeba by jakoś bardziej na dziko? Czy jako że jest to przy granicy, to miejsca te są jakoś bardziej pilnowane? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam! :)
    Cześć
    Do Bukowca samochodem - tam jest parking BPN-u. Potem najlepiej pieszkom na Beniową i Sianki i nawet źródła Sanu.
    Cały czas znakowane. Jak do Bukowca przyjedziesz rano to spokojnie obrócisz. Fajna wycieczka - powodzenia.
    P.S. Przez Sokoliki będziesz jechał samochodem - możesz stanąć, podejść i luknąć na Cerkiew - ale tylko luknąć bo jest po stronie UA.

  3. #3
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    (...) P.S. Przez Sokoliki będziesz jechał samochodem - możesz stanąć, podejść i luknąć na Cerkiew - ale tylko luknąć bo jest po stronie UA.
    Co do Sokolików - to mam pewne wątpliwości odnośnie przejazdu samochodem. W Bukowcu byłem ładnych parę razy i moją pamięć wspomagają dwie różne mapy, na których - po minięciu torfowiska w Tarnawie Wyżnej, na skrzyżowaniu / skręcie na Sokoliki jest Zakaz Ruchu. Ale daleko nie jest - ze 2,5 - 3 km (z mapy tak mi wyszło, sam nie byłem). Można się przespacerować.
    Jeśli się mylę, to poproszę o sprostowanie lepiej wiedzących.

  4. #4
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    Co do Sokolików - to mam pewne wątpliwości odnośnie przejazdu samochodem. W Bukowcu byłem ładnych parę razy i moją pamięć wspomagają dwie różne mapy, na których - po minięciu torfowiska w Tarnawie Wyżnej, na skrzyżowaniu / skręcie na Sokoliki jest Zakaz Ruchu. Ale daleko nie jest - ze 2,5 - 3 km (z mapy tak mi wyszło, sam nie byłem). Można się przespacerować.
    Jeśli się mylę, to poproszę o sprostowanie lepiej wiedzących.
    Bacza,
    To właśnie dlatego napisałem (może nie aż tak szczegółowo), że można stanąć (samochodem) przy głównej drodze - tej relacji Tarnawa-Bukowiec i podejść sobie piechotką króciutko na spacerek te 2 km-y i looknąć na cerkiew w Sokolikach. Tak więc nie ma co prostować
    Ostatnio edytowane przez jojo ; 31-12-2018 o 18:48

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    OK,
    umieściłem tę uwagę, gdyż w swoim otoczeniu - naprawdę - mam parę osób, dla których "półgodzinny, forsowny marsz z pełnym obciążeniem" (0,5 l wody i kanapka) jest nie do przyjęcia - zwłaszcza, jak jeszcze trzeba wracać pieszo. Wolałem, żeby było jasne .

  6. #6
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    OK,
    umieściłem tę uwagę, gdyż w swoim otoczeniu - naprawdę - mam parę osób, dla których "półgodzinny, forsowny marsz z pełnym obciążeniem" (0,5 l wody i kanapka) jest nie do przyjęcia - zwłaszcza, jak jeszcze trzeba wracać pieszo. Wolałem, żeby było jasne .
    No to cóż to jest za spacer "Sokoliki krzyżówka" - "Sokoliki Cerkiew", w porównaniu do Bukowiec - Sianki - Bukowiec.
    Tu to można się naprawdę spocić (no i jeszcze ta kanapka i woda)

    Najważniejsze, że mam nadzieję zaszczepiliśmy ARTGALA5 żeby bez oporów i niepotrzebnych stresów zrealizował Swoje marzenie - bo naprawdę warto tam sobie potupać.
    Ostatnio edytowane przez jojo ; 31-12-2018 o 19:37

  7. #7

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Dziękuję Wam za liczne odpowiedzi i podpowiedzi :)
    Oczywiście że nie mam zamiaru rezygnować z tej trasy, z powodu tego że trzeba potuptać- przecież w sumie o to tutaj chodzi :D
    Informacje mi się przydały i już mniej więcej wiem jaka będzie trasa i czego się spodziewać.
    Jeszce raz wielkie dzięki :)

    PS. Gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodania odnośnie tej "wycieczki" to śmiało, chętnie wszystko przeczytam :)
    Pozdrawiam!
    I szczęśliwego nowego roku dla Was! :)

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez Artgal5 Zobacz posta
    (... ) PS. Gdyby ktoś jeszcze miał coś do dodania odnośnie tej "wycieczki" to śmiało, chętnie wszystko przeczytam :)
    Pozdrawiam!
    I szczęśliwego nowego roku dla Was! :)
    Również Wszelkiej Pomyślności w Nowym Roku !
    Jadąc do Bukowca, w którymś miejscu, dziurawy asfalt zmienia się w szutrowo-kamienną drogę. Tam uważaj - nie mając terenówki, ani osłony spodu (miski olejowej) - można sobie niezłe "kuku" zrobić. Po prostu mogą być spore kamieniste wyboje.
    Od Bukowca do Beniowej można dojechać rowerem - dalej zakaz (można zrobić kółeczko, jadąc od cmentarza w Beniowej "z grubsza" na Zachód (oznaczony szlak) ).
    "Na dziko" - raczej odradzam schodzenie ze szlaków - SG i Straż BdPN pilnują.
    Focenie - okolice piękne, ale... w zasadzie fotografowanie słupów granicznych (i pewnie "ichnich" terenów) jest prawnie zakazane.

  9. #9
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    fotografowanie słupów granicznych (i pewnie "ichnich" terenów) jest prawnie zakazane.
    Przez jaki przepis?
    Czterech panów B.

  10. #10
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Jak dotrzeć do Sianek, sokolikow, Beniowej?

    Szukam, szukam... Znalazłem jedynie taką wypowiedź sprzed kilku lat:

    Mjr SG Justyna Szmidt-Grzech, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej w Warszawie:

    Na poziomie ogólnie obowiązujących aktów prawnych (w tym pozostających w kompetencji SG: ustawy o ochronie granicy państwowej, ustawy o Straży Granicznej czy w bilateralnych umowach granicznych z sąsiednimi państwami) brak jest odrębnych przepisów, które wprowadzałyby zakaz fotografowania terenów przygranicznych lub też obiektów służących oznaczeniu przebiegu granicy państwowej (np. tablic czy słupów granicznych).

    Jednakże nie można wykluczyć, iż mogą istnieć przepisy prawa miejscowego (np. wydawane przez właściwego wojewodę), na podstawie których niedozwolone jest fotografowanie pewnych pojedynczych obiektów, urządzeń, które mają strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa. Należy więc w każdym przypadku sprawdzić, czy nie ma takiego zastrzeżenia na przykład na tablicy.
    Czy w Bieszczadach istnieją jakieś lokalne przepisy?
    Czterech panów B.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Jak żyć...
    Przez jank w dziale Wypoczynek aktywny w Bieszczadach
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 11:21
  2. Kamień z rybą w Beniowej
    Przez sarmata w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 21:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 21:53
  4. Jak to jest?
    Przez DUCHPRZESZŁOŚCI w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 02:25
  5. Droga do Sianek (troche lamerskie)
    Przez Anonymous w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2001, 16:05

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •