Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

  1. #1
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Hej

    Nakieruje mnie ktoś, udzieli wskazówek, może zdjęciem poratuje cmentarza z WW na północ od Łupkowa - jak na załączonej mapce.
    Po właściwej stronie drogi jest zaznaczony - daleko od niej w las (czy nie przegapię idąc drogą?).
    Jakby to tabu było to wdzięczny będę za PW

    Untitled.jpg

  2. #2
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Dziwne...
    Niby lazików bieszczadzkich zaglądających w każdą dziurkę wielu a odzewu brak...
    Nawet mało spojrzeń w wątek (jakby to rzekł pewien don)- mało interesujący?
    A może znów - jak poprzednimi razami (cmentarze na Chryszczatej, okolice Czerenina - tyle zapamiętałem) - naruszam jakieś tabu i znów "dźgnąć" trzeba, aby jakiekolwiek informacje uzyskać?
    Narzekanie było na marazm, zamieranie forum - IMHO to działa w dwie strony, jak czegoś nie dasz to nic nie otrzymasz...
    Wiem, że nie jest mile widziane upublicznianie informacji o miejscach bitew, nawet pochówków - różni ludzie siedzą w internecie. Ale dlaczego znów czuję się jak jakiś parias? Nie pytam o Malinkową Górkę (specjalnie - kto zna temat - skojarzy) - pytam o coś, co jest zaznaczone na mapie, chcę tylko dowiedzieć się jak to teraz wygląda, by za dużo czasu nie zmarnować na poszukiwanie czegoś, co może jest tylko w pamięci ludzi.
    Aż boję się pytać, co (i czy możliwe do odnalezienia) oznaczone jest na Compass-ie (nie dysponuję wersją elektroniczną, więc obrazka nie będzie) - na północ od w/w cmentarza z WW, na wschodnich stokach Baraniego 713 - cmentarz choleryczny z Osławicy?
    Jeszcze tak mi do głowy wpadło, że nikt tam nie był, bedę pierwszy - odkrywca...





    Jakoś niewierzę...
    Jak widać na forum jak w terenie - trzeba sobie radzić samemu.

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Ja kiedyś szukałem informacji o tym cmentarzu i dowiedziałem się, że istnieje tylko na mapach. W terenie nie sprawdzałem, ale jeżeli to prawda to nikt nie ma o tym cmentarzu nic do powiedzenia, ot i cała filozofia.

    Jak widać na forum jak w terenie - trzeba sobie radzić samemu.
    Wstaliśmy dziś lewą nogą?
    Czterech panów B.

  4. #4
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Dziś lewą?
    Odczekałem prawie 2 doby - dlaczego lewą miało by być dziś, jak już wczoraj różne słowa na klawiaturę mi się cisły?
    Taka informacja, jaką podałeś to WAŻNA informacja, zawsze będę mógł winę za nieznalezienie na Ciebie zwalić
    A poważnie - pozostaje znów zwrócić się do leśników, jak dla mnie - ostatnia deska ratunku - sporo wiedzą.
    Bartolomeo - czy o domniemanym cholerycznym informacje są podobne?

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Taka informacja, jaką podałeś to WAŻNA informacja
    To żadna informacja bo nie była weryfikowana.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    będę mógł winę za nieznalezienie na Ciebie zwalić
    Ależ proszę bardzo! Gdybyś jednak coś znalazł to daj znać, że moje informacje są błędne.

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    czy o domniemanym cholerycznym informacje są podobne?
    Nic nie wiem o tym cmentarzu, na moich mapach go nie ma (wliczając zabytkowego Comapssa, którego akurat mam pod ręką).
    Czterech panów B.

  6. #6
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Dziwne...
    Niby lazików bieszczadzkich zaglądających w każdą dziurkę wielu a odzewu brak...
    Wywołałeś mnie do tablicy przy której nic mądrego dla Ciebie nie napiszę. Ten cmentarz i okolice Terpiaka są w moim spisie tras do realizacji. Zazwyczaj jest ich o wiele więcej, aniżeli przewidzianych dni pobytu w Bieszczadach, w danym okresie. We wrześniu zabrakło czasu i mam nadzieję, że teraz w czerwcu zrealizuję ten punkt programu:). Gdy przeczytałem Twój post, to nawet ucieszyłem się, że może coś ciekawego dowiem się o tym miejscu. Jednak podobnie jak i Ty poczułem pewien niedosyt. Osobiście nie bardzo wierzę, aby nikt tamtędy nie przechodził do chwili obecnej. A jeżeli nawet, to jest okazja, aby być pierwszym odkrywcą i pochwalić się tym na forum. Mój plan orientacyjnie przewiduje taką trasę: "Osławica, Terpiak, cm. woj. - Szlak Szwejka, (torami ?), Osławica ok.12km". Jak to będzie wyglądało w praktyce, to się dopiero okaże.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Bartolomeo - czy o domniemanym cholerycznym informacje są podobne?
    Nic nie wiem o tym cmentarzu, na moich mapach go nie ma (wliczając zabytkowego Comapssa, którego akurat mam pod ręką).
    Jest oznaczony na Compass-ie z 2013r, ale mapy tego wydawnictwa ostatnio coraz bardziej mi podpadają (czytaj - przeczołgują mnie po lesie bez potrzeby )
    Cytat Zamieszczone przez zbyszek1509 Zobacz posta
    Wywołałeś mnie do tablicy ...
    Nie mam żadnych skrupułów, byle tylko informację dostac ;-)
    Twój szlak częściowo zbieżny z moimi planami - ale plany mam o wiele bliższe - poświąteczne. Nie lubię planów ujawniać, bo często zdażało się, że nici z nich wychodziły...
    Ale tak przy temacie - w 44r tunel przez przełęcz Łupkowską był zawalony, Rosjanie zbudowali linie kolejową górą - historia znana. Którędy ona biegła po naszej stronie - wydaje mi się, że po północnej stronie istniejącego torowiska.
    Ciekawszy jest przebieg po stronie słowackiej - trafiłem mapę, gdzie zaznaczone jest torowisko znad przełęczy w kierunku NNW przechodzący w odcinek równoległy do granicznego (na Siwakowską Dolinę), tam (chyba) zwrotnica i odcinek z powrotem do umiejscowionej za wylotem tunelu zwrotnicy Víťazstva - na mapie Compass-u z 2013r widać tak zaznaczone drogi.
    Z mapy tej jednak nie wynika, gdzie aż takie spadki były, by 2 lokomotywy miały hamować "na wstecznym" - trzeba będzie sprawdzić w terenie. Podobno w latach 80-tych można było jeszcze szczątki wykolejonego pociągu odnaleźć?

    Włóczył się w tych rejonach ktoś, widać ślady tego torowiska?

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar zbyszek1509
    Na forum od
    04.2007
    Rodem z
    Gostynin
    Postów
    810

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Cytat Zamieszczone przez Dlugi Zobacz posta
    Włóczył się w tych rejonach ktoś, widać ślady tego torowiska?
    Tym razem mogę coś napisać na ten temat, lecz trochę później. Torowiska nie znalazłem a jedynie bardzo zachaszczony nasyp.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Szłam kiedyś ścisłe granicą przez Przełęcz Łupkowską aż do miejsca gdzie z grzbietu schodzi do Łupkowa szlak niebieski i faktycznie coś w rodzaju nasypu można tam wypatrzeć, na północ od ścisłego siodła przełęczy. Ogólnie straszne wykroty.

  10. #10
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Cmentarz z WW między Siwakowską Doliną a Terpiakiem

    Ślady torowiska są widoczne po słowackiej stronie. Słowo torowisko rozumiem jako ślad ukształtowanej ziemi a nie podkłady czy szyny). Raczej wcięty trawers a nie nasyp
    Ostatnio edytowane przez don Enrico ; 16-04-2014 o 16:09

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Pole namiotowe między Pszczelinami a Bereżkami
    Przez arekzw w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 00:25
  2. między Opolem a Kluczborkiem
    Przez buba w dziale Turystyka nie-bieszczadzka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 15:45
  3. Wypad w Bieszczady na parę dni, między 9. a 14. grudnia
    Przez gutaperek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 19:26
  4. Połączenia między mijescowościami
    Przez madziula0007 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 11:56
  5. Wagonik między Wołkowyją a Baligrodem
    Przez buba w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2006, 15:30

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •