Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Dawne wsie: Fedkowskie!

  1. #11
    prowydnyk chaszczowy Awatar Browar
    Na forum od
    01.2006
    Rodem z
    Kraków
    Postów
    2,823

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Brenzberg to była nazwa gajówki,można jeszcze w terenie znaleźć ślady.
    Pozdrav

  2. #12
    Kronikarz Roku 2010
    Awatar bertrand236
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Poznań
    Postów
    4,224

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Cytat Zamieszczone przez Browar Zobacz posta
    Brenzberg to była nazwa gajówki,można jeszcze w terenie znaleźć ślady.
    Tylko uważajcie, bo można wpaść do pozostałości studni. Nie zauważyłem jej kiedyś.
    pozdrawiam
    bertrand236

  3. #13
    Bieszczadnik Awatar Misieg
    Na forum od
    08.2006
    Rodem z
    Kraśnik/Rzeszów/Lesko
    Postów
    625

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    A macie może jakieś zdjęcia z Branzberga??

  4. #14
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Jak postanowiłem tak zrobiłem. Uzbrojony w wiedzę teoretyczną udałem się w okolice Tarnawy na wizję lokalną. W Tarnawie N. przywitały mnie tylko koty (vide foto), ani śladu p. Władka! Udałem się zatem w kierunku Fedkowskiego, w poszukiwaniu jego siedziby. Skromny domek p. Władka znalazłem łatwo. Właściwie jest to siedziba Jego koni (2/3 domku) - foto. Jak napisała Dorota z Krakowa , chata pozbawiona jest wszelkich wygód, chociaż nie do końca, niewielka wygódka jednak tam jest!
    Na poszukiwania p. Władka udałem się w okoliczne lasy, mając nadzieję że tam Go spotkam. I słusznie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  5. #15

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    [quote=Pastor;67802]Jak postanowiłem tak zrobiłem. Uzbrojony w wiedzę teoretyczną udałem się w okolice Tarnawy na wizję lokalną. W Tarnawie N. przywitały mnie tylko koty (vide foto)


    Widzę, że do tej stałej gromadki dołączył "tygrysek" - w październiku go nie było...

  6. #16

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    Na poszukiwania p. Władka udałem się w okoliczne lasy, mając nadzieję że tam Go spotkam. I słusznie.
    Bardzo Cię proszę Pastorze, opisz to spotkanie.
    Czy pan Władek opowiedział jakieś ciekawe historie?

  7. #17
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    P. Władka znalazłem, trzeba trafu, na Borsuczynach, zajętego zwózką drzewa. Powiem krótko, to człowiek którego warto poznać! Pochodzi z okolic Przemyśla. W Bieszczadach od 1981 roku, dokładnie połowę życia. Zaczynał jako pilarz, potem kupił jednego, drugiego konia. Pozostał wozakiem do dziś. Można z nim porozmawiać o byłych i obecnych prominentach, o Kiszczaku, Doskoczyńskim i innych. Z obecnych o p. profesorze B.. z Dydiowej, dla którego zerwał kilkaset kubików drzewa w ramach prac porządkowo-pielęgnacyjnych (o tym jak p. profesor B.. urządzał pułapkę na niedzwiedzia prawie nie wspomniał,widocznie to tajemnica!)
    Mam jednak pewien kłopot, nie wiem jak opisać spotkanie z p. Władkiem żeby Dorota z K.., Basia Z. i inni nie doznali szoku, bo spotkanie nie było "na sucho". Dla świętego spokoju przyjmijmy że naszą świeżą znajomość popijaliśmy redbullem, tigerem czy też coca-colą! Zresztą, odkąd przeczytałem że niektórzy spotkanych na szlaku turystów oceniają po ubraniu, zacząłem się ubierać w lumpexie (zaprzyjaznionym,żeby w koszty nie iść), a na piersiówce nakleiłem napis "mrożona herbata"
    Żeby nie rozpisywać się zbyt długo- p. Władek zaprosił mnie do siebie do domu, na dłuższą pogawędkę. Co do jednego tylko nie zdołaliśmy się porozumieć. P. Władek stanowczo zaprzeczył że mieszka na Fedkowskim, a nie mieszka z tej prostej przyczyny, że mieszka w Tarnawie N. O Fedkowskim nigdy w życiu nie słyszał i przy tym upierał się do końca naszej rozmowy!!! cdn
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

  8. #18

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Cytat Zamieszczone przez Pastor Zobacz posta
    cdn
    Z wielką niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...

  9. #19
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Widzę, że do tej stałej gromadki dołączył "tygrysek" - w październiku go nie było...
    A ten czarny, na 2-gim zdjęciu, to wypisz wymaluj mój Sabinek, którego we wrześniu przywiozłem z Ustrzyk Grn.
    Ostatnio edytowane przez Stały Bywalec ; 16-11-2008 o 17:48
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  10. #20
    Satyryk Roku 2009
    Satyryk Roku 2008
    Awatar Pastor
    Na forum od
    03.2006
    Rodem z
    Nowe Rybie
    Postów
    466

    Domyślnie Odp: Dawne wsie: Fedkowskie!

    Cytat Zamieszczone przez dorota z krakowa Zobacz posta
    Z wielką niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...
    Ciąg dalszy musi dopiero dopisać życie. Chcę nadmienić że moje spotkanie z p.Władysławem miało miejsce w sobotę, 08.11. tj. w dniu kiedy w Cisnej miała być celebrowana nowa świecka tradycja, Zaduszki Zakapiorskie! Ponieważ jestem namiętnym miłośnikiem wszelkiego zakapiorstwa, zwłaszcza zakapiorów trunkowych (no bo co miałbym robić z zakapiorami nietrunkowymi,przecież wąchał ich nie będę),postanowiłem przerwać rozkminianie Fedkowskiego i udać się na Zaduszki, jako zakapior honoris causa. Wzorem prawdziwych zakapiorów, zakwaterowałem się w OW "PEREŁKA", zaopatrzyłem się w dwie zgrzewki ...redbulla przy którym dobrze jest posiedzieć i byłem gotów do udziału w celebrze. To już jest jednak inna bajka, nie związana z tym wątkiem więc nie będę tego opisywał. Pozdrawiam!
    +Pastor ręką własną

    PS Co do Fedkowskiego to wrócę tu jeszcze, zresztą, zawsze się wraca! +P..
    "Człowiek, narodzony z niewiasty, dni krótkich jest i pełen kłopotu" Hi 14.2

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. 3 wsie...
    Przez Dlugi w dziale Relacje z Waszych wypraw w Bieszczady
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 13:06
  2. Opuszczone wsie, fabryki, ruiny cerkwi itp.
    Przez Staszek Paliwko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 14:26
  3. Dawne schroniska w Gorganach i Czarnohorze
    Przez dziabka1 w dziale Wschodni Łuk Karpat
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 15:25

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •