Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

  1. #1
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    W ostatnich dniach Prezydent RP podpisał uchwaloną jednomyślnie przez Sejm RP ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych u zwierząt. Ustawa ta m.in. zmienia kilka innych aktów prawnych obowiązujących wcześniej, w tym Prawo Łowieckie. Uzupełnia je mianowicie o zapis stwierdzający, że kto "umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania" podlega karze grzywny.

    Źródło:
    www.prezydent.pl
    www.sejm.pl
    Czterech panów B.

  2. #2
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    W ostatnich dniach Prezydent RP podpisał uchwaloną jednomyślnie przez Sejm RP ustawę o zwalczaniu chorób zakaźnych u zwierząt. Ustawa ta m.in. zmienia kilka innych aktów prawnych obowiązujących wcześniej, w tym Prawo Łowieckie. Uzupełnia je mianowicie o zapis stwierdzający, że kto "umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania" podlega karze grzywny.

    Źródło:
    www.prezydent.pl
    www.sejm.pl
    No to teraz chodząc po chaszczach trzeba będzie uważać nie tylko żeby cię przez przypadek nie odstrzelili, ale jeszcze żeby Cię z kasiorki nie wyczyścili.
    Pamiętasz Bartek tego agresywnego "myśliwego" w Radziejowej jak żeśmy z Bazylem sobie chodzili/jeździli.
    Wtedy pewnie w myśl nowej ustawy dostalibyśmy karę grzywny.

  3. #3
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Pamiętasz Bartek tego agresywnego "myśliwego" w Radziejowej jak żeśmy z Bazylem sobie chodzili/jeździli.
    Tego człowieka nie da się zapomnieć. Nie wiem tylko dlaczego napisałeś z cudzysłowami, to nie był "myśliwy" tylko po prostu myśliwy.
    Czterech panów B.

  4. #4
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Tego człowieka nie da się zapomnieć. Nie wiem tylko dlaczego napisałeś z cudzysłowami, to nie był "myśliwy" tylko po prostu myśliwy.
    Bartek, to żeby się nie sprzeczać, może tak po prostu: klasyczny BUC vel CHAMIDŁO.
    Ostatnio edytowane przez jojo ; 06-01-2018 o 23:03

  5. #5
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Niestety fuzja w ręce wywołuje niezdrowe emocje, te gość był tego sztandarowym przykładem
    Czterech panów B.

  6. #6
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Myśliwi przegonili sportowca. "No, chyba że chcesz kulką"

    Cytat Zamieszczone przez www.rp.pl
    Grupa myśliwych przegoniła z lasu w woj. pomorskim Igora Tracza - mistrza świata w psich zaprzęgach, który wraz z dziećmi i psami trenował biegi. - Zwijaj się. Chyba że chcesz dostać kulką - usłyszał Tracz
    Całość tutaj.
    Czterech panów B.

  7. #7
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Myśliwi przegonili sportowca. "No, chyba że chcesz kulką"


    Całość tutaj.
    Cytat z artykułu " Maszer skontaktował się z rzeczniczką PZŁ. Polski Związek Łowiecki potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec myśliwych."

    Chciałbym się tylko dowiedzieć, jakież to zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje przez PZŁ wobec takiej "Chamówy"
    Pogrożenie paluszkiem? Upomnienie ? Nagana ? ........

  8. #8
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez jojo Zobacz posta
    Pogrożenie paluszkiem? Upomnienie ? Nagana ? ........
    Jeżeli są świadkowie to powinna być sprawa o groźby karalne. Ale ja, niestety, w to nie wierzę
    Czterech panów B.

  9. #9
    Botak Roku 2018

    Na forum od
    01.2009
    Postów
    547

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    . Ale ja, niestety, w to nie wierzę
    No ja niestety Bartolomeo też - dlatego ironizowałem.
    Przed chwilą o tym informowała też telewizja, ale mam niestety wrażenie że poza tym, że ludzie się dowiedzieli
    o wydarzeniu i że mamy mistrza świata, nic się więcej za dużo z tą Chamówą nie wydarzy.

  10. #10
    Bieszczadnik
    Na forum od
    10.2009
    Postów
    745

    Domyślnie Odp: Przeszkadzanie myśliwym w polowaniach grozi grzywną

    Wyrażę swoją opinię i z tego co widzę, nie będzie ona zbieżna z opinią większości, nie tylko na tym forum. Nie pojmuję, jak można się rzucać do myśliwych i stawać "okoniem", jeśli oni informują, że wchodzi się na teren polowania. Przecież dla własnego bezpieczeństwa powinno się ich posłuchać, a nie wzywać do konfrontacji jeszcze swoich znajomych, byle tylko jak najwięcej przeszkodzić myśliwym (była taka akcja na zachodzie Polski). Przez to mamy ustanowienie takiego prawa, jakie weszło w życie.
    Sportowiec powiedział - "Realizujemy sport, który jest w naszym kraju oficjalny...", a nikt nie widzi, że myśliwi również realizują to, co jest prawnie dopuszczone? Może ktoś mi zarzuci, że sportowiec był pierwszy, że nie wiedział o polowaniu, bo jakby wiedział, to wybrał by inny teren (jego słowa). Z tego co media przekazują, myśliwi przystąpili do polowania zachowując wymagania prawne (zresztą nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej, zbyt duże konsekwencje by im groziły w innym przypadku, a pozwolenie na broń bardzo łatwo stracić).
    Miałem okazję być "przeganiany" przez myśliwych, nigdy nie odbywało się to na zasadzie pyskówki (oni wiedzą, że takie akcje od razu chętnie są podchwytywane przez media). Była rozmowa, wypytałem gdzie będą, do której godziny i modyfikowałem trasę. Wystarczy tylko trochę zrozumienia dla drugiej strony.
    Miałem też okazję brać udział w polowaniu w nagance, tak z ciekawości, jak to rzeczywiście się odbywa. Przy okazji dowiedziałem się trochę o problemach, jakie oni mają. Okazało się, że w tej okolicy pojawiło się więcej dzików, które przeniosły się z Bieszczadów prawdopodobnie z 2 przyczyn - wilków (których jest coraz więcej i też zaczynają poszukiwać nowych terytoriów) oraz dostępności pożywienia. Z tego też względu koła łowieckie muszą wypłacać odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzynę na terenie, na którym polują. Temu kołu, z którym byłem na polowaniu mocno wzrosły koszty na odszkodowania, widziałem miejsca po buchtowaniu dzików - mało zje, ale zrycka dokumentnie o wiele więcej.
    Zauważam, że coraz bardziej w społeczeństwie kreuje się postawa roszczeniowa, ważne jest tylko "JA", a inni nic mnie nie obchodzą. Media żerują na coraz częściej spotykanym braku rozsądku.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Domek myśliwski w Mikowie
    Przez gienko w dziale Nocleg oferuję
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 15:34
  2. Dzień Myśli Braterskiej
    Przez Bison w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 00:03
  3. Myśliwi
    Przez Zefir w dziale Fauna i flora Bieszczadów
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 23:02
  4. Myślałem samolubnie...
    Przez PiotrekF w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-01-2005, 17:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •