Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

  1. #1
    numenor
    Guest

    Domyślnie Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Witam.
    Pierwszy raz jestem na tym Forum i pierwszy raz planujemy pojechać w Bieszczady. Problem polega niestety na tym, że nie mamy samochodu, a raczej chodzenie od schroniska do schroniska nie wchodzi w grę. Chcieliśmy raczej znaleźć jakieś dobre miejsce z ktorego moglibyśmy wyruszać na różne piesze szlaki, a jednoczesnie żeby to było miejsce położone niedaleko jekiejś turystycznej miejscowości ( takie komercyjne atrakcje dla odmiany).
    Nie znam Bieszczad więc nie wiem, czy jest możliwy 10-dniowy aktywny pobyt w Bieszczadach bez samochodu. Nie wiem jak tam jest rozwinięta komunikacja. Nie chcielibyśmy racze spędzić 10 dni w tym samym miejscu na trawniku. Powiedzcie czy bez samochodu można wybrać się w Bieszczady i korzystając z komunikacji zobaczyć te piękne góry? Amoże ktoś jest w stanie doradzić mi w jakiej miejscowości szukać noclegów żeby mieć wszędzie w miare blisko nie mając samochodu?
    pozdrawiam

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Cytat Zamieszczone przez numenor Zobacz posta
    Nie znam Bieszczad więc nie wiem, czy jest możliwy 10-dniowy aktywny pobyt w Bieszczadach bez samochodu.
    Spokojnie.
    Jest nieźle rozwinięta komunikacja busowa.
    Można rano podjechać busem, wejść na szlak i powrócić wprost do miejsca zamieszkania (tak lepiej niż odwrotnie, bo wieczorem mogą być problemy z dojazdem).
    Jeżdżą też PKS-y.

    Cytat Zamieszczone przez numenor Zobacz posta
    Amoże ktoś jest w stanie doradzić mi w jakiej miejscowości szukać noclegów żeby mieć wszędzie w miare blisko nie mając samochodu?
    pozdrawiam
    Polecałabym Cisną, Wetlinę lub Ustrzyki Górne. To lokalne centra turystyczne - jest tam sporo kwater o różnym standardzie oraz schroniska a także wiele miejsc gdzie można coś zjeść. I tak jak pisałam - trasy zaplanować tak aby rano podjechać busem a potem wracać przez góry do miejsca zamieszkania.

    Skorzystaj ze stron zawierających bazę danych z kwaterami, a banery do których to stron są na dole forum.
    Strony zawierają nawet rozkłady jazdy PKS.

    Pozdrowienia

    Basia

  3. #3
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2004
    Rodem z
    warszawka
    Postów
    129

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    W ciągu 10ciu dni TEORETYCZNIE można zaliczyć wszystkie szlaki w okolicach Wetliny. Zaznaczam TEORETYCZNIE, gdyż po pierwsze pogoda musi być odpowiednia (nie padać) a po drugie kondycja fizyczna oraz stawy kolanowe muszą taki intensywny wypoczynek wytrzymać.
    W sezonie z miejscem na polu namiotowym nie ma problemu z miejscem, natomiast kwatery mogą być zajęte, gdyż najczęściej są rezerwowane z dość dużym wyprzedzeniem. Ale nie ma się co zniechęcać, warto podzwonić, namiary znajdziesz na kilku portalach internetowych poświęconych Bieszczadom.
    Najtrudniejszy jest w zasadzie dojazd koleją lub PKS-em do Sanoka, Zagórza, Leska lub Ustrzyk Dolnych, dalej już zawsze coś się znajdzie, szczególnie jak w tych miejscowościach "startowych' będziemy w miarę rano.

    Bieszczady to nie tylko Wetlina, można dostać kwatere od Woli Michowej przez Żubracze, Majdan, Liszną, Roztoki Górne, Dołżycę, Krzywe, Przysłup, Kalnicę, Smerek, Wetlinę, Ustrzyki Górne po Wołosate. Podobnie jest z okolicami Doliny Sanu czyli od Smolnika n.Sanem do Sękowca i Zatwarnicy.
    Na "pierwszy raz" polecam jednak okolice Wetliny. Układ szlaków jest taki że można robić cos w rodzaju kręgów wychodząc rano i wracając wieczorem w to samo miejsce lub jechać komunikacja i wracać górami.

    Jeżeli jest to pierwszy wyjazd w Bieszczady to radziłbym sie także zapoznac ze specyfiką regionu a także z doświadczeniami dotyczącymi pogody, temperatur, wiatrów i warunków terenowych. Pamiętajmy że Bieszczady to rejon o bardzo wysokich opadach , porównywalny tylko z Wysokimi Tatrami. Do tego dochodzą bardzo wysokie dobowe zmiany temperatur, często przekraczające latem 30 stopni. Przymrozek w sierpniu nie jest niczym nadzwyczajnym. Do tego dochodzą duże odległości i częste gwałtowne załamania pogody. To ze rano jest piękne słońce nie oznacza ze w południe nie będzie bardzo zimno i będzie lało tak, że nie sposób gdziekolwiek przejść. Sam przeżyłem w latach 70tych kilka tygodni ciągłego deszczu.
    Bieszczadzka trzydniówka (deszczowa) tez czasami trwa tydzień. Ale są też piękne lata, kiedy nie spadnie kropla deszczu przez miesiąc.
    A jak mawiają: w Bieszczady jedzie się raz, potem tylko wraca.....
    Ostatnio edytowane przez irekr ; 08-07-2008 o 17:28

  4. #4
    numenor
    Guest

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Wielkie dzięki za pomoc i dobre rady

  5. #5
    Bieszczadnik
    Na forum od
    11.2001
    Rodem z
    Warszawa (Ochota)
    Postów
    2,504

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    I pamiętaj o niebezpieczeństwie podstawowym: uzależnieniu. Potem już będziesz przyjeżdżał w Bieszczady co rok.
    Serdecznie pozdrawiam
    Stały Bywalec.
    Pozdrawia Was także mój druh
    Jastrząb z Otrytu

  6. #6

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    Potem już będziesz przyjeżdżał w Bieszczady co rok.
    Lub czesciej.

  7. #7
    Bieszczadnik Awatar Czarek pl
    Na forum od
    07.2006
    Rodem z
    Jaworzno
    Postów
    315

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Cytat Zamieszczone przez Stały Bywalec Zobacz posta
    I pamiętaj o niebezpieczeństwie podstawowym: uzależnieniu. Potem już będziesz przyjeżdżał w Bieszczady co rok.
    Mądrego,to i fajnie posłuchac(poczytac).Pozdrawiam serdecznie.

  8. #8
    numenor
    Guest

    Domyślnie Odp: Urlop w Bieszczadach bez samochodu

    Mam nadzieję że mnie uzależnią Duzo o bieszczadach słyszałem i teraz mam zamiar się przekonać, że to wszystko nie było przesadzone :)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Z psem bez samochodu ;)
    Przez szelmaa_ss w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-06-2011, 22:08
  2. Wypoczynek w czerwcu - bez samochodu
    Przez Voytek77 w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 20:07
  3. Urlop w Bieszczadach
    Przez duszek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-03-2007, 18:14
  4. Urlop w Bieszczadach
    Przez duszek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2005, 11:22
  5. Urlop w Bieszczadach - Rabem
    Przez Anonymous w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2002, 07:09

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •