Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

  1. #11
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Wygląda na to, że to przekierowanie widzieli wszyscy poza mną, Marcowym i Hero
    No nie. Tak dobrze, a raczej źle to nie ma - mnie to zostało oszczędzone, inaczej miałbym jakieś podejrzenia. Jeżdżę na Rudym Lisie z Ognistą Kitą.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  2. #12
    Bieszczadnik Awatar Krytyk Ludowy
    Na forum od
    08.2013
    Rodem z
    Południowe rubieże naszego nieszczęśliwego kraju - Kraków
    Postów
    96

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Problem z filestore zniknął. Nie przekierowuje.

  3. #13
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Wszystko wskazuje na to, że forum nie doczeka się aktualizacji silnika. W związku z tym podjęto pewne działania mające na celu minimalizację strat w przypadku kolejnych ataków:
    • wyłączono wszystkie wtyczki (m.in. Shoutbox),
    • usunięto martwe dusze (użytkownicy z zerową liczbą postów, bez logowania się na forum w ciągu ostatnich 3 lat),
    • zredukowano liczbę moderatorów pozostawiając wśród nich wyłącznie czynnych forumowiczów.

    Przy zachowaniu podstawowych środków bezpieczeństwa konsekwencje kolejnych ataków można zdecydowanie ograniczyć. Jedyną rzeczą, której zapewnić nie jesteśmy w stanie, jest nieprzerwane działanie forum. Wspomniane środki bezpieczeństwa, które bezwzględnie powinien zrealizować każdy forumowicz, są następujące:
    • ustawienie do logowania na forum unikalnego hasła, w żadnym przypadku nie może to być hasło ani identyczne ani nawet podobne do jakiegokolwiek hasła stosowanego w jakimkolwiek innym miejscu,
    • zmiana adresu pocztowego wskazanego w konfiguracji użytkownika na inny niż główny adres e-mail forumowicza (nie należy na forum podawać adresu, który jest wykorzystywany do jakiejkolwiek komunikacji poza forum). Najlepiej w tym celu utworzyć sobie dedykowane konto pocztowe zabezpieczone hasłem innym niż dostęp do forum,
    • wszystkie informacje podawane na forum, zarówno w części otwartej jak i w korespondencji prywatnej (PW) czy w komentarzach w profilach, należy traktować jak dostępne dla każdego internauty mającego jakikolwiek dostęp do sieci,
    • jeżeli w jakimkolwiek miejscu forum (wliczając w to prywatne wiadomości) znajdują się dane lub informacje, których nie chcielibyście wypuszczać "na wolność", należy je jak najszybciej usunąć.

    Przypominam także o informacjach z pierwszej wiadomości w tym wątku:
    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    sugerujemy podjęcie działań prewencyjnych, które standardowo wykonuje się w tego typu przypadkach. Przede wszystkim jest to zmiana hasła na forum oraz WE WSZYSTKICH INNYCH MIEJSCACH, GDZIE USTAWIONE BYŁO TAKIE SAMO HASŁO. Dodatkowo należy obserwować, czy forum nie wyświetla niecodziennych komunikatów, okienek czy próśb o doinstalowanie czegokolwiek (np. nowych czcionek czy oprogramowania). Wszelkie tego typu sugestie proszę bezwzględnie odrzucać, a jeżeli to możliwe zgłaszać je w tym wątku.
    Czterech panów B.

  4. #14
    Bieszczadnik Awatar komisaRz von Ryba
    Na forum od
    05.2008
    Rodem z
    dziki wschód
    Postów
    1,164

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    ... Kilka miesięcy temu Komisarz sygnalizował mi tę sytuację...

    BTW: filestore zlikwidowałem tymczasowo wyłączając wszelkie rozszerzenia forum (docelowo może to świństwo usunąć wyłącznie upgrade silnika forum). Jednym z dwóch wyłączonych wczoraj rozszerzeń jest szałowy boks, do czasu upgradu nie wróci bo z wraz z nim prędzej lub później wróciłby filestore.
    jak by co to znów tak jest, znaczy najpierw strona filestore72 a za 2-gim razem forum

  5. #15
    Bieszczadnik Awatar Slav
    Na forum od
    10.2014
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    jak by co to znów tak jest, znaczy najpierw strona filestore72 a za 2-gim razem forum

    U mnie też.

  6. #16
    Bieszczadnik Awatar delux
    Na forum od
    02.2012
    Rodem z
    piekła,cieleśnie lubuskie, sercem Teleśnica i Terka .
    Postów
    550

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Też mam to g...o
    Tak być nie może,bo tak być musi...

  7. #17
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Cytat Zamieszczone przez komisaRz von Ryba Zobacz posta
    jak by co to znów tak jest, znaczy najpierw strona filestore72 a za 2-gim razem forum
    Z ciekawością to przeczytałem, bo u mnie wszystko OK, więc to raczej nie jest sprawa serwera Forum (w "źródle strony" nie mam żadnej wzmianki o filestore...). Może to atak na Wasze modemy / routery z podmianą DNS (to takie serwery, które tłumaczą "ludzki" adres na adres cyfrowy, który rozumieją komputery - w d. uproszczeniu). Od jakich dostawców macie Net-a - może tu jest problem ? Ja - Vectra.
    Ostatnio edytowane przez bacza ; 17-08-2017 o 18:51

  8. #18
    Bieszczadnik Awatar bacza
    Na forum od
    07.2017
    Rodem z
    Warmia (Olsztyn)
    Postów
    163

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Cytat Zamieszczone przez bacza Zobacz posta
    Z ciekawością to przeczytałem, bo u mnie wszystko OK, (...)
    No to muszę "odszczekać", przepraszam za niedopatrzenie. Powyższe napisałem po testach na kompie z Linuxem i tablecie z Androidem. Przed chwilą odpaliłem Windows i... darmowy Avast wywalił mi taki komunikat:

    zrzut_2.jpg
    Widać "linuxowe" systemy same takie zagrożenia eliminują. A więc - problem faktycznie istnieje. Przepraszam za zamieszanie .
    To ciekawe, bo wskazany adres kieruje do... emotikonów - może Avast coś pokręcił - nie mam pojęcia...
    Ostatnio edytowane przez bacza ; 17-08-2017 o 19:58

  9. #19
    Poeta Roku 2011
    Awatar Piskal
    Na forum od
    10.2008
    Rodem z
    Toporzysko/Toruń
    Postów
    2,277

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Nie wiem, czy to ma związek, ale Avast wywalał mi komputer, najpierw ładował niebieski ekran z komunikatem, że komputer napotkał problem, kod błędu bad pool caller a potem restartował kompa. Wystarczyło usunąć Avasta. Filestre 72 nie miałem.

  10. #20
    Bieszczadnik Awatar Michał
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Opole
    Postów
    1,018

    Domyślnie Odp: Nieuprawniony dostęp do panelu administracyjnego forum

    Witam

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Nie wiem, czy to ma związek, ale Avast wywalał mi komputer, najpierw ładował niebieski ekran z komunikatem, że komputer napotkał problem, kod błędu bad pool caller a potem restartował kompa. Wystarczyło usunąć Avasta. Filestre 72 nie miałem.
    Nie ma związku
    Problem w tym, że strona forum jest źle skonfigurowana. Brak szyfrowanych połączeń szczególnie nie jest fajny,
    kiedy się logujesz za pomocą haseł. Poza tym proponuję wszystkim, którzy mają problem z przekierowywaniem,
    aby odpowiednio skonfigurować przeglądarkę i powyłączać wszystkie domyślne (prawie wszystkie) pierdoły.
    No i ustawić czyszczenie po zamknięciu przeglądarki.
    Może to nic nie wnosi co naskrobałem, ale specjalnie zalogowałem się, aby sprawdzić,
    czy ten badziew się u mnie pojawi. Na razie nie

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich bieszczadników.

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 2 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 2 gości)

Podobne wątki

  1. Nowy dział z ograniczonym dostępem
    Przez bartolomeo w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 18:17
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:12
  3. Zalew Soliński - dostępne z wody miejsca biwakowe
    Przez gelorad w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:46
  4. Dostęp do szał-boksu - w pewnym stopniu sonda
    Przez dziabka1 w dziale Techniczne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 21:49
  5. Forum nie forum ..... kupa
    Przez Michał w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-05-2003, 23:14

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •