Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

  1. #11
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Przy okazji - po zalogowaniu się, dostępna jest edycja swojego profilu
    Profil można edytować dopiero po kilku miesiącach pobytu na forum i po napisaniu określonej liczby postów. Szczegóły tutaj. W tej chwili Paweł1979 nie ma dostępu do profilu, dane mogę uzupełnić ja po przesłaniu mi odpowiednich informacji.
    Czterech panów B.

  2. #12
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez bartolomeo Zobacz posta
    Profil można edytować dopiero po kilku miesiącach pobytu na forum i po napisaniu określonej liczby postów.
    A, to przepraszam za wprowadzenie w mylny błąd
    To chyba od niedawna, bo 10 lat temu było można od razu.

  3. #13
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Od 5 lat. Minęło jak z bicza trzasnął
    Czterech panów B.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Zalety uczestnictwa w wycieczce.
    Poznajesz dojazd, rejon, topografię pasma górskiego. Widzisz jakie tam są szczyty grzbiety, stoki, doliny, potoki, łąki. Podczas wędrówki obserwujesz miejsca, w których można zrobić biwak albo nabrać wody. Zapoznajesz się z tamtejszymi mieszkańcami, w jakim języku się rozmawia, co się je i pije oraz w jakich ilościach. Poznasz też pewnie ludzi, którzy pojechali na wycieczkę z podobnych, jak u Ciebie, powodów.
    Wycieczki prowadzą (zazwyczaj) przewodnicy, którzy kochają góry i jeżdżą tam nie tylko dla pieniędzy. Swoją pasją potrafią się dzielić z uczestnikami. Nie wszystko Ci się na takiej wycieczce spodoba. Co się nie spodoba, trzeba cicho przecierpieć. Pozytywy będą przeważać. Można taką wycieczkę potraktować jako „frycowe” w rozpoczynaniu karpackiej przygody.
    Po takiej wycieczce już jesteś jakby trochę „tutejszy” – huculski, gorgański i czarnohorski. Możesz potem sam zorganizować grupkę, z którą się wybierzesz w Karpaty na prawdziwą wędrówkę, już jako trochę karpacki bywalec. Nie jesteś uzależniony od kogoś, kto Cię w te góry zabierze albo nie zabierze.
    Samodzielnego wyjazdu nie odradzam. Jeśli znajdziesz towarzyszy i towarzyszki (w liczbie nie większej, niż kilka osób), startuj śmiało. Co możemy, pomożemy:) Jeśli jest się młodym (liczba przy nicku sugeruje, że tak), zdrowym, silnym i wesołym – można jechać i w pojedynkę, ale to ostanie akurat odradzam.

    Przy okazji - po zalogowaniu się, dostępna jest edycja swojego profilu, możesz tam m.in. wpisać miejscowość, w której mieszkasz. To często pomaga rozmówcom trafniej podpowiadać;-)
    http://forum.bieszczady.info.pl/prof...do=editprofile
    Wojtek, dzięki za rady, jeszcze tylko gdybyś z doświadczenia mógł dopowiedzieć, która z tych tras będzie w sam raz na pierwszy skok w Gorgany: https://www.pttkrzeszow.pl/wyprawy-g...a-ukraine.html

    Obstawiam, że rajd uczestników Koła Przewodnickiego mogę spokojnie odpuścić bo to impreza mocno dla zaawansowanych (a może jednak nie? tydzień łażenia to akurat coś dla mnie, pytanie ilu ludzi tam będzie, oby nie tłumy :) ) ale co do reszty, widzę też kilka ciekawych tras.

    Btw, jestem z Lublina, po p prostu nie zauważyłem tej opcji podczas rejestrowania się.

  5. #15
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł1979 Zobacz posta
    (...)
    Obstawiam, że rajd uczestników Koła Przewodnickiego mogę spokojnie odpuścić bo to impreza mocno dla zaawansowanych (a może jednak nie? tydzień łażenia to akurat coś dla mnie, pytanie ilu ludzi tam będzie, oby nie tłumy :) )(...).
    Próbuję zrozumieć , ale mi słabo idzie.
    O jakim rajdzie piszesz ?
    Może mylimy pojęcia ?
    Biuro podróży PTTK Rzeszów organizuje wyjazdy dla zainteresowanych osób w Karpaty Wschodnie (odpłatnie)
    Być może koło przewodników tegoż PTTK również organizuje swoje wyazdy.
    Wiem że oprócz komercyjnej działalności w postaci " biura podróży" tenże PTTK organizuje różnorakie wyjazdy dla swoich członków
    Drogi Pawełku ! jakiż wyjazd masz więc na myśli ?

  6. #16
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Próbuję zrozumieć , ale mi słabo idzie.
    To może ja Ci pomogę. Jedna z wycieczek, organizowana od lat przez rzeszowski PTTK nazywa się: IX Otwarty Rajd Górski Koła Przewodników PTTK w Rzeszowie z bazą w Polanicy na Ukrainie

    Jest to wycieczka, jak wszystkie inne. Wyjeżdża koło setki ludzi, ale chodzi się w czterech grupach, po ok. 20 osób. Zapisujesz się na jedną z tras (grup), ale można na niektóre wycieczki zmienić grupę na miejscu. Impreza o dużych walorach poznawczych. Wszystkie noclegi w wielkiej wsi Polanica; to taka nasza Białka Tatrzańska. Potrzeba dużo tolerancji na przejazdy zbiorowe oraz żywienie zbiorowe w stylu "ośrodek wczasowy".

    Tu przykładowe migawki z takiej imprezy. Zdjęcia z wielkimi grupami zostały pominięte.
    http://ciekawe.tematy.net/2011/czarnohora/index.html

    Swoja drogą, słowo "wyprawy górskie" w tytule działu, jest sporym naciąganiem znaczenia tego słowa. Choć zdarzają się elementy wymagające mocnych nerwów, np. ukraiński kierowca busa, prowadzący jedna ręką i rozmawiający z żoną przez telefon komórkowy na drodze podmytej przez Carny Czeremosz: http://ciekawe.tematy.net/2011/czarn...s/IMG_0747.JPG

  7. #17

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Dzięki za info. W takim razie będę szukać czegoś na własną rękę, tego typu wypady nie dla mnie, za dużo luda :).

  8. #18
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Dzięki Wojtku !
    Jesteś dla mnie MISTRZEM przekazu słownego.
    Myślę że Paweł też to dostrzegł

  9. #19

    Domyślnie Odp: Powrót do Bieszczad po baaardzo długiej przerwie

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Dzięki Wojtku !
    Jesteś dla mnie MISTRZEM przekazu słownego.
    Myślę że Paweł też to dostrzegł
    Żeby nie było, że mam coś przeciwko takim wycieczkom. Po prostu lubuję większą dostępność i wybór, gdyby to były grupy po 5-10 osób to byłbym w stanie to przełknąć ale takie ,,wczasowe" atrakcje nie dla mnie :).

    Nic, szukam dalej, może się coś znajdzie....

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powrót w bieszczady.
    Przez rafalski w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 01:33
  2. Powrót.
    Przez WUKA w dziale Poezja i proza Bieszczadu...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 23:17
  3. Sprawa organizacyjna i prośba - powrót z KIMB
    Przez Basia Z. w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2009, 15:22
  4. Wielki powrót w Bieszczedy
    Przez frecio w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2002, 00:43

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •