Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 8 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Powsimordy 2016 - dyskurs

  1. #11
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Dyskusja o wymogu bieszczadzkości przetaczała się już parę razy, w finale zawsze więcej zwolenników zdobywała frakcja bieszczadzka... Zobaczymy, jak silny lobbing będzie tym razem Ja uważam, że gdyby brakowało nam relacji z Biesów, to może rzeczywiście należałoby rozszerzyć kategorię terytorialne, ale - wbrew temu, co pisze Krzychu - moim zdaniem Bieszczadu w relacjach nie brakuje...

    Cytat Zamieszczone przez Piskal Zobacz posta
    Co do tej świeżej krwi, to jestem za, tylko... coś mało tej świeżej jest na forum.
    No właśnie... też dostrzegam sens nagrody, ale nie dostrzegam kandydatów. I tak sobie myślę: kategoria ma z założenia przyciągać i honorować nowych użytkowników, ale czy jakiś nowy forumowicz rzeczywiście zaloguje się tu i rozwinie aktywność skuszony Powsimordą? Myślę, że więcej zdziała życzliwe przyjęcie przez "starych", a przynajmniej brak ochrzanu na dzień dobry

    Aleee... Jest za to sporo fajnych zdjęć na forum. Może czas reanimować Fotografika Roku? A raczej wydzielić go z Kronikarza.

  2. #12
    Fotografik Roku 2010
    Fotografik Roku 2009
    Fotografik Roku 2008

    Awatar bartolomeo
    Na forum od
    07.2005
    Postów
    4,243

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Można dodać nowy zapis w regułach: jeżeli w II turze na daną kategorię (nie na zwycięzcę a na całą kategorię) będzie mniej mniej niż 50% wszystkich oddanych głosów to nagrody w tej kategorii w danym roku nie przyznajemy. Gdyby był w tym roku kłopot z wyborem Debiutanta to przez brak wskazania możemy sami głosować za tym, aby tej nagrody nie przyznawać.

    Z powyższą zmianą inne rzeczy zostawiłbym identycznie jak rok temu.

  3. #13
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    (...) I tak sobie myślę: kategoria ma z założenia przyciągać i honorować nowych użytkowników, ale czy jakiś nowy forumowicz rzeczywiście zaloguje się tu i rozwinie aktywność skuszony Powsimordą? Myślę, że więcej zdziała życzliwe przyjęcie przez "starych", a przynajmniej brak ochrzanu na dzień dobry

    (...).
    Twoją wypowiedź Tomku odbieram w swoją stronę , bo nie raz prostowałem "pierwszaków"
    To wszystko czyniłem z zamysłem eliminowania hołoty. Przerażeniem poraził mnie link wrzucony przy okazji komentowania tematu "akcji GOPR"
    Link ten kierował do onetu , gdzie tamże bieszczadnicy wypowiadają się o zaistniałej sytuacji w sposób prostacki i wulgarny.
    Nie chciałbym aby nasze forum zeszło do tak niskiego poziomu za wszelką cenę.
    Trudno, jeśli nie będzie dopływu nowej krwi to wolę aby to forum zatonęło z grającą orkiestrą.
    ----
    Inny mam jeszcze dylemat powsimordowy. Czy można lobbować >
    Bo chciałbym wysłać wiele prywatnych wiadomości nawołujących na głosowanie na konkretnego kandydata.
    Ale czy takie działanie byłoby poprawne ?

  4. #14
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Twoją wypowiedź Tomku odbieram w swoją stronę , bo nie raz prostowałem "pierwszaków"
    Ajtam, ajtam... Każdy kiedyś prostował. Czasem trzeba Ale nie chodziło mi o wywoływanie kogokolwiek do tablicy, ale o porównanie różnych zachęt dla nowych użytkowników. Osobiście nie uważam, żeby kategoria Debiutanta Roku miała w sobie moc przyciągania i w jakikolwiek sposób zwiększała napływ nowych osób na forum, za to wydaje mi się, że lepszy efekt daje ciepłe przyjmowanie nowych. Co za tym idzie: skoro magnetyzm Debiutanta Roku nie działa, a z kandydatami jest krucho, to może należałoby rozważyć zastąpienie tej kategorii jakąś bardziej sensowną.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Inny mam jeszcze dylemat powsimordowy. Czy można lobbować >Bo chciałbym wysłać wiele prywatnych wiadomości nawołujących na głosowanie na konkretnego kandydata. Ale czy takie działanie byłoby poprawne ?
    Cóż... Z jednej strony: nie wolno spamować, z drugiej: lobbowanie podczas wyborów jest czymś naturalnym. Chyba sporo zależy od formy, a jakiej to zrobisz

  5. #15
    Szkutawy
    Guest

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Napiszę Wam coś w tym temacie... Marcowy ma dużo racji... Kiedy pierwszy raz napisałem i ciągnąłem swoje flaki z olejem, to nie miałem zielonego pojęcia, że są jakieś Powsimordy itp i itd... Byłem natomiast serdecznie przyjęty i czułem, że mogę napisać kolejny post... tak sobie pisałem i kiedy dyskusja na temat Powsimord się rozwiązała zacząłem to śledzić i wnikać, o co w tym wszystkim idzie... Tak zostałem Debiutantem, ale napiszę Wam, że miłe to i owszem było, ale radość jest o wiele większa, jeśli ktoś skomentuje post, bo to zachęca do dalszego pisania relacji, albo tez nie... wiadomo, nie należy też oczekiwać, aby każdy zamieszczał relacje z każdej wędrówki, lub wyjazdu w góry, a cały tabun forumowiczów na jeden post odpowiadał zgodnym chórem po trzykroć. Co nieco może też się przejeść... ale nie ma nic gorszego na forum niż dłuższa cisza. Nawet niektórych podziwiam, że nie dają za wygraną, jak po kilka postów bez komentarza przelatuje... a co do lobbowania to wcale nie musi być złe... ale to już może mieć wpływ na to w jakim kierunku pójdzie forum i czyje ono będzie....

  6. #16
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    A może nie tylko w kategoriach? Przypomnę, że swego czasu pojawił się pomysł, żeby nagradzać także autora wątku roku, ale nie tytułem Powsimordy tylko jakimś innym.
    Odświeżam propozycję wątku roku. I przy okazji ją popieram! A także rozszerzam. Widzę to tak:
    1. Najpierw, jak w przypadku powsimordów, składamy propozycje
    2. Można złożyć trzy propozycje
    3. Głosujemy w wariantach
    a/ można oddać jeden głos
    b/ można oddać do trzech głosów równorzednych
    c/ przyznajemy punkty: 3, 2 i 1
    4. Po obliczeniu wyników ogłasza się złoty wątek, srebrny i brązowy.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    [....] Poza tym roku temu wybieraliśmy w trzech kategoriach, we wszystkich był wymóg bieszczadzkości: [....]
    Z kontekstu wnioskuję, że wymóg bieszczadzkości odnosił się do powsimordów. W przypadku konkursu wątków też bym proponował wymóg, ale - dla odmiany - karpackości.

    Jeśli sprawa trzech wątków nie przejdzie, to niech będzie chociaż jeden

  7. #17
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Odświeżam propozycję wątku roku. I przy okazji ją popieram! A także rozszerzam. Widzę to tak:
    1. Najpierw, jak w przypadku powsimordów, składamy propozycje
    2. Można złożyć trzy propozycje
    3. Głosujemy w wariantach
    a/ można oddać jeden głos
    b/ można oddać do trzech głosów równorzednych
    c/ przyznajemy punkty: 3, 2 i 1
    4. Po obliczeniu wyników ogłasza się złoty wątek, srebrny i brązowy.
    Fajne, ale... skomplikowane Kiedyś mieliśmy zasadę, że głosując na kandydata w kategorii (bodaj) Kronikarz Roku trzeba było podać JEDEN link do relacji. No i jakaś 1/2 głosów była niekompletna, bo elektorat albo nie podawał żadnego linku, albo pisał coś w rodzaju: "ta opowieść Iksa o wędrówce po Bukowym...". Trochę trudno zliczać takie głosy.

    Proponuję głosować na takiej zasadzie, jak na kandydatów - w I turze każdy typuje jeden dowolny wątek, do II tury wchodzi od 3 do 5 finalistów (w zależności od rozkładu głosów) o największej liczbie głosów, w II turze głosujemy na jeden z nich.

    Zastanówmy się też, czy chcemy nagradzać twórcę wątku, czy sam wątek. Jeśli to drugie, to uważam, że nagroda powinna być raczej symboliczna, np. jakiś znaczek przy tytule... Bartolomeo na pewno coś wykombinuje A honorowanie twórcy wątku... Jeśli przejrzeć tematy utrzymujące się na topie w poszczególnych podforach, to okazuje się, że autorami wielu z nich są osoby od dawna na forum nie bywające (nie wspominając już o obecności na KIMB-ie), a w okresie swego bywania często niezbyt aktywne. A w pozostałych kategoriach honorujemy jednak aktywność.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek Pysz Zobacz posta
    Z kontekstu wnioskuję, że wymóg bieszczadzkości odnosił się do powsimordów. W przypadku konkursu wątków też bym proponował wymóg, ale - dla odmiany - karpackości.
    No nie jestem przekonany... Dlaczego karpackość, a nie np. polskość? W sensie: skoro już wychodzimy na forum bieszczadzkim poza Bieszczady, to dlaczego w Karpaty? I w czym relacje z Pikuja są lepsze od relacji ze Świnicy? Widzę w tym jakąś niekonsekwencję, ale nie chcę popadać w dogmatyzm, więc się nie upieram

    Co na to inni?

  8. #18
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Dlaczego karpackość, a nie np. polskość? W sensie: skoro już wychodzimy na forum bieszczadzkim poza Bieszczady, to dlaczego w Karpaty? I w czym relacje z Pikuja są lepsze od relacji ze Świnicy?
    Dłuższa i bardziej przemyślana odpowiedź z mojej strony będzie, żeby nie było "martwo" w temacie;-)
    Teraz krótko w sprawach formalnych. Zarówno Pikuj, jak i Świnica leżą w Karpatach.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek Pysz ; 13-11-2015 o 14:09 Powód: liter.

  9. #19
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    (...)

    Zastanówmy się też, czy chcemy nagradzać twórcę wątku, czy sam wątek. Jeśli to drugie, to uważam, że nagroda powinna być raczej symboliczna, np. jakiś znaczek przy tytule... Bartolomeo na pewno coś wykombinuje (...)
    Oczywiście , że warto wyróżnić wątek , (a nagroda dla twórcy tegoż może być - ale nie musi - jako Kronikarza Roku)
    Wyróżnienie nagrodzonej (nagrodzonych ) relacji to umieszczenie w specjalnym podwieszonym wątku pt. Najciekawsze relacje roku 2015

  10. #20
    Forumowicz Roku 2016
    Kronikarz Roku 2016
    Forumowicz Roku 2014
    Forumowicz Roku 2013
    Ekspert Roku 2012
    Awatar Wojtek Pysz
    Na forum od
    02.2008
    Rodem z
    Jarosław
    Postów
    2,441

    Domyślnie Odp: Powsimordy 2016 - dyskurs

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Fajne, ale... skomplikowane
    Domyślam się, że to komentarz do wersji 3+2+1. W razie problemów z dodawaniem - pomożemy
    Żeby nie być dyskutantem zabetonowanym na swojej pozycji, upraszczam propozycję - każdy może zgłosić nie więcej, niż trzy wątki a potem głosowaćteż na nie więcej, niż trzy.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Kiedyś mieliśmy zasadę, że głosując na kandydata w kategorii (bodaj) Kronikarz Roku trzeba było podać JEDEN link do relacji. No i jakaś 1/2 głosów była niekompletna, bo elektorat albo nie podawał żadnego linku, albo pisał coś w rodzaju: "ta opowieść Iksa o wędrówce po Bukowym...".
    Regulamin będzie głosił, że w kategorii "wątek roku", propozycja bez linku będzie nieważna.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Proponuję głosować na takiej zasadzie, jak na kandydatów - w I turze każdy typuje jeden dowolny wątek, do II tury wchodzi od 3 do 5 finalistów (w zależności od rozkładu głosów) o największej liczbie głosów, w II turze głosujemy na jeden z nich.
    Tutaj mocno głosuje za trzema wątkami. Pierwszy powód, to taki, że najczęściej podoba się więcej, niże jeden. I wtedy jest rozterka, który wskazać. Drugi powód poniżej.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Zastanówmy się też, czy chcemy nagradzać twórcę wątku, czy sam wątek. Jeśli to drugie, to uważam, że nagroda powinna być raczej symboliczna, np. jakiś znaczek przy tytule...
    To drugie, czyli sam wątek. Będzie znaczek przy wątku ze stosownym objaśnieniem. Dobrym pomysłem będzie też dodatkowo zawieszenie tych wątków w specjalnym dziale, jak proponował Henio. I trzy proponuję między innymi po to, żeby jeden jedynak samotnie nie wisiał.

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Dlaczego karpackość, a nie np. polskość? W sensie: skoro już wychodzimy na forum bieszczadzkim poza Bieszczady, to dlaczego w Karpaty? I w czym relacje z Pikuja są lepsze od relacji ze Świnicy? Widzę w tym jakąś niekonsekwencję, ale nie chcę popadać w dogmatyzm, więc się nie upieram
    To i ja się nie upieram. Niech będą Bieszczady, ale z punktu widzenia geograficznego: góry między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską (albo jak ktoś chce - Toruńską).

    Cytat Zamieszczone przez Marcowy Zobacz posta
    Co na to inni?
    Inni! Proszę dać głos!

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Powsimordy 2013 - głosowanie
    Przez Marcowy w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 216
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 13:35
  2. Powsimordy 2011
    Przez Krysia w dziale Spotkania i sprawy forumowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 13:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •