Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 2 5 6 7 8 9 10 11 12 13 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 122

Wątek: Z psem w Bieszczady

  1. #111
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Muszę zadać pytanie z forumowego Top Ten

    W jakich pensjonatach psy są mile widziane? Bo "tolerowane" to za mało Najchętniej budynek z zamkniętym terenem. Pies nieduży, megaprzyjazny i bardzo aktywny. I to jego główny problem Standard obiektu w zasadzie obojętny, powiat bieszczadzki z przyległościami, czas akcji: maj poza majówką.

    Do tej pory nie miałem do czynienia z tą tematyką, więc będę wdzięczny za każdą rekomendację.

  2. #112
    Bieszczadnik
    Na forum od
    05.2012
    Postów
    841

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Zdaje się, że w Zagrodzie Chryszczata w Smolniku przewijały się psy. Raz natknąłem się na grupę szkolącą psy ratownicze, nie pamiętam dokładnie ale spali raczej na miejscu.

  3. #113

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Planuje wakacje w Bieszczadach po raz kolejny, ostatnio był krótszy, więc udało nam się zrobić tylko jedną trasę : Cisna - Jasło - Okrąglik - Przełęcz nad Roztokami - Roztoki - Majdan - Cisna.

    W tym roku trasy z psem to :
    Wetlina-Jawornik-Wetlina (klasyka dla ludzi z psem)
    Duszatyn - Jeziorko Duszatyńskie - Chryszczata - Duszatyn
    Jabłonki - Jaworne - Przełęcz Żebrak - Pocak - Jaworne - Jabłonki ?
    Cisna- Wołosań-Cisna

    Wszystkie poza parkiem narodowym, tylko nie jestem pewna czy gdzieś po drodze nie ma rezerwatu. Jakieś inne propozycje ? Podpowiedzi ?

  4. #114
    Awatar Batu Chan
    Na forum od
    08.2010
    Rodem z
    Stolyca
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Przypomnę temat - noclegi raczej w Bieszczadach "wysokich" gdzie nie robią problemu jak ktoś przyjedzie z psem. Teren nie musi być ogrodzony. Wskazane by nie było psów gospodarskich bo te lubią bronić "swojego" terenu. Gdziekolwiek się nie zerknie w regulamin "pieski uwielbiamy, ale gościom z psami dziękujemy". Chyba przez to że jest zakaz w Parku - znalezienie noclegu z psem, w przeciwieństwie do Beskidów czy Karkonoszy - graniczy z cudem. Kolejna wyjątkowość Bieszczadów. Niestety - nie zaleta.

  5. #115
    Administrator
    Awatar Hero
    Na forum od
    07.2004
    Rodem z
    Mińsk Maz. Wołosate
    Postów
    912

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Batu Chan Zobacz posta
    Przypomnę temat - noclegi raczej w Bieszczadach "wysokich" gdzie nie robią problemu jak ktoś przyjedzie z psem. Teren nie musi być ogrodzony. Wskazane by nie było psów gospodarskich bo te lubią bronić "swojego" terenu. Gdziekolwiek się nie zerknie w regulamin "pieski uwielbiamy, ale gościom z psami dziękujemy". Chyba przez to że jest zakaz w Parku - znalezienie noclegu z psem, w przeciwieństwie do Beskidów czy Karkonoszy - graniczy z cudem. Kolejna wyjątkowość Bieszczadów. Niestety - nie zaleta.
    Wysłałem Ci PW w tej sprawie.

  6. #116
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Cytat Zamieszczone przez Hero Zobacz posta
    Wysłałem Ci PW w tej sprawie.
    Wyślij mi też

  7. #117

    Domyślnie Gdzie z psem?

    Wiem, że w Parku nie wolno, ale może polecicie szlaki i ścieżki poza nim. Czy ktoś w Was był w Bieszczadach z psem?

  8. #118
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Gdzie z psem?

    Poza parkiem leśnicy też mają pretensje o psa luźno biegającego bez smyczy. I trudno im odmówić racji. Nie wnikając w racje leśników i ich podstawy do mandatu, kilka moich uwag.
    Jak Twój pies reaguje na zwierzynę? nie pogoni w las? Byłem świadkiem jak zrozpaczona rodzina dwa dni szukała ukochanego jamnika, a urlop się kończy, czas wyjeżdżać - czysta rozpacz, na szczęście po następnych kilku dniach przylazł do Mikowa i miejscowi się nim zaopiekowali. A mogło go "coś" zjeść.
    Co do trasy. Rozłóż mapę i poprowadź trasę od Komańczy przez Rabe, Łopienkę, Jaworzec, Tworylne, Caryńskie do Stuposian z ewentualnym wariantem na Otryt.
    lub z Łupkowa (Radosne Szwejkowo ukłony dla Krysi i jej kota) granicznym na Okrąglik, potem Jasło, Fereczatą, do Smerek, potem Jaworzec i dalej j/w w lewo lub w prawo
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

  9. #119

    Domyślnie Odp: Gdzie z psem?

    Dziękuję za odpowiedź. Psa mam zamiar w większości mieć na smyczy. Pies się nie oddala ode mnie zbytnio, pilnuje raczej właścicielki. Będę mieszkać blisko Ustrzyk Górnych.

  10. #120
    Botak Roku 2017 Awatar długi
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Sopot
    Postów
    2,344

    Domyślnie Odp: Z psem w Bieszczady

    Czyli wszystkie łąki nad Sanem są Twoje. To piękna kraina. Mam na myśli te wzdłuż granicy. I wycieczki "na drugą stronę szosy". Caryńskie, Nasiczne, Dwernik Kamień, popatrz na mapę, jest gdzie pochodzić.
    Państwo dość silne, by Ci wszystko dać jest dość silne, by Ci wszystko odebrać

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. wypoczynek z psem
    Przez Ppx w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 09:24
  2. Z psem w lesie
    Przez Stały Bywalec w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2009, 09:01
  3. [Wydzielone]: "Bieszczady z psem"
    Przez Krysia w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 05:04
  4. Z psem w Bieszczady
    Przez Gospella w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13-11-2007, 04:59
  5. Z psem po Bieszczadach
    Przez Rajmund Scheffler w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-06-2006, 23:36

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •