Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Depresyjny Sanok

  1. #1
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Depresyjny Sanok

    chyba to zaczeło się od Zdzisława Beksińskiego i jego twórczości, ale niekoniecznie jego twórczoś mogła miec wpływ na naszych współczesnych samobójców... niewątpliwie te sanockie samobójstwa są conajmniej spektakularne.
    najpierw Tomek B. http://www.nosferatu.art.pl/ (pierwsze próby w Sanoku)
    niedawno wójt: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...bil__NASZ.html
    a teraz ta cała szopka z sanockim Romeo i Julią: http://www.fakt.pl/tag/tragedia-w-Sanoku

    Podobno jeden z współtwórców leków antydepresyjnych (SSRI np. Prozac) pochodził z Sanoka (wyleciało mi nazwisko jak znajdę to dodam)...

    Sanok ma swoje 5 minut w mediach...
    a teraz czarnych humor: jak sądzicie? da się na tym zarobic?

  2. #2
    Bieszczadnik Awatar tomas pablo
    Na forum od
    01.2009
    Rodem z
    pod karpacie
    Postów
    1,461

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Marcinie - bez przesadyzmu !!! Nie sądzę , by akurat Sanok miałby być jakoś stygmatyzowany szczególnie...akurat Beksińscy zakończyli żywot w Warszawie. Sam ponad pół wieku spędziłem w tymże mieście- oj, tam to się działo !!! tyleż atrakcji - samobóje, morderstwa, napady wszelakie, gwałty , spektakularne wypadki...(.o marszach i manifach wszelkiej maści nie wspomnę.)
    Jasne, dziś NA WSZYSTKIM można zarobić. Odpowiedni PR i już....właśnie w 100licy jakiś debil chciał otworzyć lokalik pod bardzo sympatyczną nazwą " PIWNICA U FRITZLA " ....

  3. #3
    Powsimorda h.c.
    Awatar Marcowy
    Na forum od
    09.1998
    Rodem z
    Zacisze
    Postów
    2,663

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Ja też sądzę, że te zdarzenia można jakoś wytłumaczyć na gruncie statystyki. Wielu (większości?) miastom można przykleić taką łatkę "depresyjności", przywołując jakieś tragiczne zdarzenia na przestrzeni ostatnich lat. Kwestia researchu i fantazji :)

    Cytat Zamieszczone przez tomas pablo Zobacz posta
    właśnie w 100licy jakiś debil chciał otworzyć lokalik pod bardzo sympatyczną nazwą " PIWNICA U FRITZLA " ....
    Na szczęście władze dzielnicy rozwiązały z nim umowę w trybie natychmiastowym, będzie też zawiadomienie do prokuratury. A pan tłumaczy, że tak naprawdę nie chciał otwierać żadnego lokalu, tylko zrobić "performens"...

  4. #4
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    E, no, chyba nie ma miast bardziej lub mniej depresjogennych. Wszędzie mniej więcej podobnie - trochę bidy, trochę nowobogackiego blichtru. Chyba, że to jakieś promieniowanie bieszczadzkie:O
    Pzdr
    D.
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  5. #5
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,624

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Pewnie że się da! Molier umierał na scenie a gawiedź biła mu brawa. Skoro na śmierci zarabiają całe grupy zawodowe, to dlaczego nie miałaby powstać nowa grupa speców od samobójców, zaczynający działanie przed samym zgonem, albo może tuż po. Dlaczego nie "długo po"? Sam bym się nie skusił na atrakcyjne oferty takich ekspertów- ale patrząc po aukcjach allegro jestem pewien ze naród kupi wszystko! 2 samobójstwa to zdecydowanie za mało aby wypromować Sanok jako Depresyjne miasto. Tak więc zarobić się da, ale aby można było z tego wyżyć, mieszkańcy musieliby się bardziej postarać : - )

    Swego czasu, spotkałem się ze znajomą, pitu pitu, pracuje w pogotowiu. Ponoć wyjazdy do samobójców mają swoje plusy i takie akty nie dla wszystkich są źródłem przygnębienia i depresji. Kwestia jak na to spojrzysz.
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  6. #6
    Botak Roku 2016 Awatar asia999
    Na forum od
    11.2008
    Rodem z
    jakieś 73 cm od Tarnicy ... w skali 1:1.000.000
    Postów
    1,683

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Cytat Zamieszczone przez Barnaba Zobacz posta
    Ponoć wyjazdy do samobójców mają swoje plusy (...) Kwestia jak na to spojrzysz.
    A ja myślałam, że mam bogatą wyobraźnię. Nie mam.

  7. #7
    Bieszczadnik
    Na forum od
    03.2012
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Jakież to mogą być plusy dla uczciwych sanitariuszy te wyjazdy ?

  8. #8
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    I tutaj widac jak głęboko w pamięci wszystkich Polaków wyryły się zdarzenia w Łodzi z przed dekady... Kiedy zapomnicie!?
    Miałem na myśli reklamę takich depresyjnych miejsc jak sanocka Pani K., galeria Beksińskiego, pielgrzymki pod balkon na Cegienianej (jak w Veronie), czy stworzenie hasła reklamowego Sanoka: Zalej się na smutno w Sanoku.
    ps.: Najnowsza plotka z regionu: nie wiadomo gdzie pochowano gangstera żeby nie rozkopano grobu i bezczeszczono zwłok.

  9. #9
    Bieszczadnik Awatar Anyczka20
    Na forum od
    12.2004
    Rodem z
    Sanok / Dublin
    Postów
    751

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    A co się takiego teraz stało z Pani K, że jest miejscem depresyjnym? Pięć lat temu było tam całkiem fajnie i klimatycznie, z tego co pamiętam. Dla mnie Sanok nigdy nie był depresyjny, ale to jest moja subiektywna opinia, bo to moje rodzinne miasto i mam za dużo dobrych wspomnień stamtąd :)
    A propos ostatnich rewelacji, to dajcie spokój, oni wszyscy pochodzili z Leska ;p
    "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj,
    Jaki spokój można znaleźć w ciszy.
    Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha ..."

    www.anyczka20.fotosik.pl
    www.youtube.com/Anyczka24

  10. #10
    Bieszczadnik Awatar Marcin
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    Zagórz
    Postów
    1,218

    Domyślnie Odp: Depresyjny Sanok

    Anyczka ale Adam Mickiewicz też będąc na emigracji bardzo nostalgicznie i ciepło patrzył na Soplicowo.
    Definicja Paniki - (napad paniki) w swojej rozwiniętej postaci jest doświadczeniem ekstremalnej trwogi o swoje życie, która rozpoczyna się bez uchwytnego dla pacjenta powodu, a w każdym razie bez przyczyny, która by uzasadniała aż takie przerażenie. Słowo lęk mylnie sugeruje, że sprawa ma charakter tylko "psychiczny" albo "psychologiczny". W rzeczywistości napadowi paniki zawsze towarzyszą liczne objawy cielesne (somatyczne) o objawach zbieżnych z objawami wywołanymi hiperwentylacją i jej następstwami.
    W ICD 10 napad paniczny to F-41
    Sanocka PaniK - grają tam wszystkie "czołowe zespoły offowe" dla których smutek i lęk jest główną pożywką... a osoby uczęszczające tam wymagają chronicznej pomocy psychologa (jak nie egzorcysty)
    Gdyby zostali w Lesku nie doszłoby do tego

    Całe szczęście że Jerzy Vetulani (wnuk Romana Vetulaniego) nie osiedlił się w Sanoku jak jego prarodzina ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Vetulani )... Jak widac życie pana Jerzego kręciło się wokół podstawowego pytania jak byc/zyc szczęśliwie (http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/a...ylo-przyjemnie ) ? Byc może było zdeterminowane przeszłością rodzinną? dziadek Roman jako pierwszy na ziemiach polskich wprowadził wychowanie fizyczne do gimnazjum, a zmarło mu się w wieku 59 lat na zawał serca zostawiając wdowę z sześciorgiem dzieci. To chyba ironia patrząc na to z perspektywy współczesnego modelu "zdrowego życia". Wnuczek Jerzy tak się zapędził w tym szukaniu odpowiedzi na to zasadnicze pytanie o szczęście że mało co nie dostał nobla... reasumując: osoby które uniknęły Sanoka mają "syndrom ocalonego" i starają się jak najpełniej i jak najlepiej przeżyc swoje życie no nie Anyczka...?

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Trasa Sanok - Dołżyca
    Przez sandacz w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2010, 17:01
  2. dojazdy: Rzeszów - Sanok i Sanok - Cisna (kwestia aktualności)
    Przez Krzysiek w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 19:15
  3. Transport Sanok - Wetlina - wrzesień
    Przez badurraf w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 14:21
  4. Cennik PKS (Sanok-Wetlina)
    Przez Moonlight Mile w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2008, 10:30
  5. PKS Sanok
    Przez damian w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-09-2005, 12:19

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •