Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Bieszczady Marzec.

  1. #1

    Domyślnie Bieszczady Marzec.

    Hej. W połowie marca wybieram się sam w Bieszczady. Planuję dojechać z Lublina do Ustrzyk Dolnych i potem z okolic Soliny wrócić do miasta macierzyńskiego . Czy o tej porze mogę liczyć na dobry dojazd ? Według e-podróżnik problemu z dojazdem nie będzie. Jak wygląda sytuacja w praktyce ?

    Kolejna kwestia to spanie gdzieś w górach. Widzę że wielu ludzi to robi, nawet w Zimie. Mam dobry sprzęt do niskich temperatur (namiot, dobry śpiwór , ubrania termoaktywne, gore tex etc ), miałem do czynienia z nocowaniem w terenie w minusowych temperaturach . Jak wygląda to w kwestii prawnej. Mogę mieć przez to problemy czy niekoniecznie ? Nie mówię o spaniu na Tarnicy ale gdzieś na otwartej przestrzeni trochę niżej <3 <3 <3 Od bardzo dawna mi się to marzy .

    Jak cenowo sytuacja wygląda w sklepach ? Kiedyś byłem z kolegami w Bieszczadach i zaszliśmy do sklepu. Ceny sięgały nawet 10 zł za chleb. w większości ceny takie są?

    Moja trasa to od Ustrzyk Dolnych po Tarnicę. Stamtąd udam się do Przełęczy Bukowskiej przez Halicz. Następnie Wołosate i Ustrzyki Górne. Potem Wielka Rawka i może udam się do Nova Sedlicka. Stamtąd już obiorę kierunek w stronę Soliny . Czy na tej trasie mogę znaleźć gdzieś jakieś opuszczone bacówki ? Myślę o noclegu w Chatce Puchatka . Czekam na waszą pomoc :) Pozdrawiam.

  2. #2
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Nic nie piszesz jak chcesz pokonać tą trasę, czy z buta ?
    W górach jest sporo śniegu , teraz są dodatnie temperatury co powoduje że śnieg będzie zamięknięty, a wiesz czym to skutkuje ?
    Podobną porą Wojtek ruszał w trasę i opisał to na forum
    http://forum.bieszczady.info.pl/show...007?highlight=
    .
    Ceny w Bieszczadach nie odbiegają od średnich krajowych

  3. #3

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    A czym mam pokonać taka trasę jak nie z buta? Samochodem?

  4. #4
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    A czym mam pokonać taka trasę jak nie z buta? Samochodem?
    Spoko, luzik , zrobisz jak chcesz, możesz nawet furą , ja tylko Ci sugeruję (dając przykład kolegi forumowego) że może się to okazać trudne, albo wręcz niemożliwe
    Dużo większe szanse masz w rakietach lub na ski-turach.
    To jest sprawa elementarna.
    Piszesz o zamiarach dotarcia do Nowej Sedlicy. Mam nadzieję że masz dostęp do mapy z podanymi czasami przejść. Latem z Rawek do Sedlicy to jest cały dzień, a zimą przy kopnym śniegu to tylko międzylądowanie w namiocie. A dalej co ? Lepiej odpuść sobie tą Słowację i podejdź do tematu racjonalnie jak to zrobił Wojtek z przytoczonej relacji.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez don Enrico Zobacz posta
    Spoko, luzik , zrobisz jak chcesz, możesz nawet furą , ja tylko Ci sugeruję (dając przykład kolegi forumowego) że może się to okazać trudne, albo wręcz niemożliwe
    Dużo większe szanse masz w rakietach lub na ski-turach.
    To jest sprawa elementarna.
    Piszesz o zamiarach dotarcia do Nowej Sedlicy. Mam nadzieję że masz dostęp do mapy z podanymi czasami przejść. Latem z Rawek do Sedlicy to jest cały dzień, a zimą przy kopnym śniegu to tylko międzylądowanie w namiocie. A dalej co ? Lepiej odpuść sobie tą Słowację i podejdź do tematu racjonalnie jak to zrobił Wojtek z przytoczonej relacji.
    Nabijasz posty czy jak ? Zadałem konkretne pytania. Nie pytałem czy ciężko się chodzi w Zimie, czy potrzebuję tego i tego :) Aby odpowiedziałeś na jedno moje pytanie :)

  6. #6
    Forumowicz Roku 2012
    Forumowicz Roku 2011
    Forumowicz Roku 2010
    Awatar don Enrico
    Na forum od
    05.2009
    Rodem z
    Rzeszów
    Postów
    5,127

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    Nabijasz posty czy jak ? Zadałem konkretne pytania. Nie pytałem czy ciężko się chodzi w Zimie, czy potrzebuję tego i tego :) Aby odpowiedziałeś na jedno moje pytanie :)
    Dobrze że na forum pojawił się inteligentny człowiek który wie wszystko i od razu się poznał się że nabijam posty
    .... wie wszystko i robi taki test na forum - jak tam z wiedzą wędrowca ?

  7. #7

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Ale ty masz jakiś problem vzy jak ? :) Napisałem konkretne pytania. Prosiłem o pomoc w konkretnych pytaniach a ty mi dajesz jakieś wskazówki :) Nie potrzebuję twoich wskazówek :) Poradzę sobie. Jak chcesz odpowiedz na moje pytania lub nie spamuj tutaj.

  8. #8

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Cytat Zamieszczone przez LEGINISTA Zobacz posta
    Jak wygląda to w kwestii prawnej. Mogę mieć przez to problemy czy niekoniecznie ? Nie mówię o spaniu na Tarnicy ale gdzieś na otwartej przestrzeni trochę niżej <3 <3 <3 Od bardzo dawna mi się to marzy .
    [...]
    Moja trasa to od Ustrzyk Dolnych po Tarnicę. Stamtąd udam się do Przełęczy Bukowskiej przez Halicz. Następnie Wołosate i Ustrzyki Górne. Potem Wielka Rawka i może udam się do Nova Sedlicka. Stamtąd już obiorę kierunek w stronę Soliny . Czy na tej trasie mogę znaleźć gdzieś jakieś opuszczone bacówki ? Myślę o noclegu w Chatce Puchatka .
    W kwestii prawnej, to poza wyznaczonymi miejscami na terenie Parku nie wolno biwakować. Na wysokości Pszczelin wchodzisz na teren Parku. Pola namiotowe najprościej znajdziesz otwierając dowolną mapę turystyczną. Przy schroniskach funkcjonują pola, co prawda w lecie, ale nie sądzę, aby ktoś miał coś przeciwko rozbiciu się w zimie (na pewno nie pod Małą Rawką.. na Kolibie myślę, ze taż nie).
    W Chatce Puchatka obecnie nie ma noclegów (https://www.bdpn.pl/index.php?option...=1894&Itemid=1) i oczywiście nie można się rozbić obok (pisze o tym, bo już ktoś o to kiedyś pytał).

    Nic nie piszesz, czy chodziłeś w zimie po Bieszczadach. Jeśli nie, to poszukaj kompana, co najmniej jednego i zakładaj krótkie wg czasów letnich przejścia. Samemu w zimie, a marzec w Bieszczadach to zima i to czasem z największym śniegiem... No cóż, życzę powodzenia i dużo szczęścia.

  9. #9
    Debiutant Roku 2018
    Awatar mercun
    Na forum od
    11.2016
    Rodem z
    daleko i blisko....
    Postów
    328

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Kolego LEGINISTA.
    Proponuję, byś jeszcze raz bez emocji i ze zrozumieniem przeczytał zarówno swój post jak i odpowiedzi forumowiczów.
    Z tego co piszesz wnioskuję, że Twoje poznanie Bieszczadów latem jest prawie żadne , a zimowe - zerowe stąd pewnie obawy i sugestie zawarte w odpowiedzi Dona. Jeżeli oczekujesz , że otrzymasz pełną rozpiskę proponowanej przez Ciebie trasy z czasami przejść , punktami żywieniowymi na trasie itd itp. , to obawiam się, że będzie ciężko i to nie dlatego, że nikt tego Ci nie chce udostępnić ale jest to zwyczajnie niemożliwe. Takie, szczególnie samotne przejście, jest wyzwaniem dość wyjątkowym i podejrzewam, że niewielu o ile ktokolwiek z forumowiczów by się tego podjął. Nie twierdzę, że jest niemożliwe ale gdybym ja miał się za to brać zacząłbym od pełnego rozeznania trasy w lecie a i tak nie wiem czy chciałbym w zimie być na niej sam. Mimo wszystko Bieszczady w zimie to góry dzikie z niewielkimi oazami cywilizacji a pasmo graniczne ze Słowacją, nawet bardziej. Zwyczajne skręcenie nogi może być wyrokiem.
    Również chyba nie podejrzewasz, że ktokolwiek będzie Cię namawiał do łamania prawa i wskazywał możliwość noclegu na terenie objętym ochroną.
    Uważam, że koledzy forumowicze udzielili Ci wystarczających odpowiedzi a reszta należy już do Ciebie.
    Przemyśl to i zdecyduj. Jak by coś to powodzenia i zdaj relację.
    To najkrajšie na svete nie sú veci, ale chvíle, okamihy, nezachytiteľné sekundy – Karel Čapek

  10. #10

    Domyślnie Odp: Bieszczady Marzec.

    Mercun, ja nie chce od nikogo gotowca. Nie oczekuję żadnej rozpiski. Gdzie to napisałem hm ? Wmawiasz mi teraz coś co nie powiedziałem.
    Założyłem temat aby mi ktoś odpowiedział na moje pytania, a nie tutaj mi dawał złote rady. Na żywioł nie idę. Znam się co nie co a peirwszy raz musi być. Widzę relacje z różnych fanpage na fb jak śpią w zimie i jakoś nikt nie patrzy na to że łamie prawo no ale okej, tutaj nie łamiemy. Jak wrócę dam relację z wypadu. Do odważnych świat należy, reszta niech w domach siedzi

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Militaria" - Walki w Bieszczadach: 1945-marzec 1946, wiosna 1946-1947
    Przez Waldemar w dziale Bibliografia Bieszczadów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 00:25
  2. Poszukuję pokoju w Bieszczadach - Marzec/Kwiecień
    Przez sebek777 w dziale Noclegu szukam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 22:00
  3. Wetlina - Marzec
    Przez Arzahel111 w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 15:23
  4. Ustrzyki Górne marzec
    Przez janesko w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 10:52

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •